Nápady pro interiér kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem, v domě a bytě

Většina dispozic v moderních apartmánech již zpočátku navrhuje kombinovat dva pokoje do jedné místnosti. Před zahájením navrhování interiéru kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem je nutné pečlivě zvážit všechny detaily a vypracovat akční plán.

Obvykle taková otázka vyvstává z poměrně skromných záběrů kuchyně nebo obývacího pokoje. Jediným správným řešením by bylo spojit tyto dvě malé zóny do jedné velké prostorné místnosti. V tomto případě můžete vytvořit zajímavější design, hrát si s barvami, styly a dekory.


Výhody propojovacích místností

Sanace bytu nebo soukromého domu je vždy velmi důležité rozhodnutí, které je třeba pečlivě zvážit. Výhody spojení dvou místností je mnoho, a to:

  • Nyní můžete vždy následovat neklidné malé děti, nehledat z vaření.
  • Získané čtvereční metry na místě bývalého domku nejenže vizuálně rozšíří hranice místnosti, ale také umožní účelně vyplnit tento prostor.
  • Objeví se dvojnásobek množství přirozeného světla a „vzduchu“.
  • Je zde příležitost dát velký stůl pro rodinné nebo přátelské večery a každých pár minut v kuchyni chodit nemusíte.
  • Úspory při nákupu televizoru. Protože žena tráví většinu svého času v kuchyni, nikoho nepřekvapí přítomností televize. Při kombinaci dvou sousedníchs jedním televizorem, například velkou plazmou.

Kuchyně kombinovaná s obývacím pokojem v dřevěném domě

Výhodným řešením v některých případech není designové rozmary, ale pouze nutnost, zejménaje-li "štěstí" žít v Chruščov, jak je vidět z fotografie, správný interiér kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem je jediný způsob, jak zvětšit prostor.

Správné prostorové zónování

Po přijetí rozhodnutí a nyní je zde méně místa na pokoj v bytě, je nutné přemýšlet o všech podrobnostech návrhu.Dokonce i jedna velká místnost, ve které, jak se zdá, můžete „zrychlit“ a uvolnit své neomezené fantazie, je snadné ji zkazit.Interiér kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem v moderním stylu znamená především správné zónování.

Ihned je nutné učinit výhradu, že v případě nesprávného územního členění existuje nebezpečí, že v jedné místnosti budou všechny objekty promíchány a vytvoří zdání domu Oblonského.

Ideálního prostorového zónování lze dosáhnout několika, spíše jednoduchými způsoby:

  • S pomocí správně vybrané barvy.Není nutné používat radikální metody v interiéru kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem, například malovat jednu zeď v růžové a druhou v zelené.Stačí si vybrat odstíny, které se od sebe liší o několik tónů.Rozumné rozložení barevných akcentů vytváří neuvěřitelné zázraky.
  • S pomocí různých povrchových úprav, například v halepodlaha může být položena laminátová, a v kuchyni - dlaždice. Prostor může být odlišen různorodým dekorem ve formě zdí se štukem, dekorativní omítkou nebo tapetou. V tomto odstavci by takové rozhodnutí mělo nést nejen estetiku, ale i praktičnost. Je třeba vzít v úvahu, že stěny v kuchyni jsou mnohem snazší a rychlejší, pokud jsou obkládány nebo obkládány a nejsou pokryty tapetou.
  • Územní uspořádání s nábytkem. Jednou z možností, kdy můžete, je dát útulnou pohovku a skleněný stůl, vizuálně rozdělit jednu místnost do dvou.

Kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem v Chruščově

Důležité! Při kombinaci kuchyně a obývacího pokoje je nutné zvážit ventilaci a klimatizaci, aby se zabránilo vnikání pachů do odpočívadla.

Existuje mnoho možností diferenciace, vše závisí na osobních preferencích a vkusu. Jak je vidět z fotografie, kuchyň, v kombinaci s obývacím pokojem v dřevěném domě, může být rozdělena na ostrovní krb, bude nejen přidávat chuť do interiéru, ale také poskytovat místnost teplu.

Mnoho návrhářů nabízí možnost rozdělit místnost s kuchyňskými ostrovy a jídelními stoly. Jedná se o velmi výhodné a praktické možnosti. Pro jasnější oddělení je nad stolem nebo pracovní plochou zavěšena řada svítidel, což přesně ukazuje, kde končí jedna místnost a druhá začíná.

Zonální rozdělení osvětlení kuchyní a obývacích pokojů

Také pro tento účel můžete použítzajímavý barový pult, stojan plný knih nebo krásná kuchyňská linka. Světoví designéři jdou ještě dále a nyní navrhují rozdělit prostor pomocí živých plotů. To nejen dodává svěžest a přirozenost interiéru, ale také umožňuje definovat své oblíbené rostliny v určité oblasti. Pro zónování nemůžete zcela odstranit zadní dveře mezi sousedními místnostmi, ale vytvořit pěkný oblouk ze zdi se sloupy a dodatečným osvětlením. Fanoušci extravagantního interiéru mohou nechat zeď s „roztrženými“ hranami a jednoduše je ozdobit různými materiály.

Zajímavé: Moderní představy o interiéru sálu v bytě

Stylový kuchyňský interiér kombinovaný s obývacím pokojem v venkovském domě lze dosáhnout pomocí zónových skládacích zástěn v japonském stylu a přidáním pódia, takový design na fotografii a v reálném životě bude vypadat dokonale. K etnické kráse, srozumitelnosti a správnosti forem můžete přidat dvojité dělení - obrazovku a pódium. Skleněné, bambusové a dokonce i překližkové obrazovky mohou také sloužit jako příčky.

Volba interiéru

I s rozumným zónováním, ale s nesprávným přístupem k výběru nábytku, textilií a úplnému nerešpektování proporcí - můžete vážně zasáhnout svou tvář do špíny. Pokud je místnost malá, je třeba dát přednost lehkým a pastelovým tónům. Může to být mléčně šedá, béžová, bledě broskvová a jiné barvy vzduchu.

Interiér kuchyně v kombinaci sobývací pokoj, v klasickém stylu

Pro vizuální zvětšení prostoru vypadají různé zrcadlové nebo odrazové plochy, jako například zavěšený strop.Důraz by měl být kladen na různé chromované vložky nebo dekory, stejně jako zaměření na lakované nebo lesklé povrchy.

Důležité!Když přidáváte zrcadlo a reflexní plochy, je důležité, abyste to nepřeháněli, jinak se místnost bude vizuálně podobat labyrintu a osoba v takové místnosti se bude cítit jako hrdina pohádky „Alenka v říši divů“.

Klasika jakéhokoliv interiéru a nejen kuchyně kombinovaná s obývacím pokojem, je vizuálním zvětšením prostoru s pomocí různých prvků výzdoby a nábytku, na fotografii a ve skutečnosti bude taková místnost vypadat mnohem větší než její skutečná velikost.Aby se strop zvýšil, měl by se starat o přítomnost svislých čar.To může být záclony nebo záclony v podlaze, rozšířené obrázky a vysoké úzké případy.Pro vizuální zvětšení v horizontálních liniích by měla být upřednostněna fotografická tapeta s realistickým obrazem, různými prodlouženými pohovkami a stolními deskami.Široké otevřené police a skříně také pomáhají přidat „vzduch“.

Zrcadla v interiéru kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem.Skandinávský styl

Při výběru interiéru se vždy doporučuje dodržovat jednotný styl.Jeden pokoj by měl být pokračováním druhého a ne dvou oddělených prostor v bytě nebo domě.A pokud přidáte jinékusy nábytku a dekorů, které se mírně od sebe snadno oddělují, v tomto případě místnost rozdrtí a vytvoří efekt určitého chaosu. V malých místnostech, i po připojení, by měl být kladen důraz na praktičnost a ergonomii, každý centimetr místnosti by měl nést svou funkčnost a ne „chodit“ bez práce.

Zajímavé: Moderní nápady na design koupelny

V kuchyni klasického stylu musí být přítomny drahé přírodní materiály a dekorativní prvky. Místnost by měla být dobře osvětlena přirozeným světlem, s vysokými stropy v hnědo-béžové barvě.

Pro moderní styl by měl být kladen důraz na minimalismus, ocelové a hladké povrchy a achromatické barvy dodají výstižný design.

Interiér kuchyně kombinovaný s obývacím pokojem v půdním stylu

Chytrý nápad by byl kuchyňský obývací pokoj ve stylu Provence. Různé vintage set, dřevěný nábytek a jídelní stůl, pokryté krajkovým ubrusem. Stěny mohou být zdobeny malbami zobrazujícími francouzské levandulové pole. Komíny namalované v bílých nebo mléčných barvách a různé malé dekorativní prvky s lehkými odíráním dodají ještě více doprovodu.

Skandinávský styl je vhodný pro milovníky pravidelných tvarů a jednoduchosti. Žádný dekor nalapisty a minimum nábytku. Tento design bude vypadat chladně a snadno a místnost se bude zdát vzdušná a bezplatná.

Hlavní chyby v každém návrhu jsou nedostatekjasný plán a opomenutí dekorativních předmětů, drobných detailů a nedodržení proporcí místnosti a nábytku.

Existuje mnoho nápadů na krásný design.Hlavním faktorem pro vytvoření dokonalého interiéru je přítomnost fantazie a touha odbočit z útulné malé místnosti na ostrov plný harmonie a pohodlí.