Moderní myšlenky interiéru haly v bytě

Množství foto-představy o interiéru sálu v bytě navozuje vytvořit jedinečný a útulný koutek, pohodlný pro majitele a vhodný pro hosty.

Obývací pokoj je hlavním místem v domě, kde celá rodina "přebývá", a milenci tráví romantické večery, kde se děti hrají nebo se schází velká skupina přátel. To je "srdce a duše" celého domu.

Po prohlédnutí fotografií z interiéru sálu v bytě můžete vidět různé možnosti plánování prostor.

Ideální by byl ten, který bere v úvahu všechna přání majitele domu, finanční možnosti a rozměry místnosti.


Řádná „geometrie“ klasickým způsobem pro obytné místnosti

Čas se nezastavil, móda se mění a vysoké technologie už dávno lidstvu poskytují funkce „inteligentního domova“ nebo „služebníka robota“.

Jak ale dokazuje fotografie z roku 2019, krásný interiér sálu v bytě, který byl vyroben v klasickém stylu, je i nadále jedním z nejpopulárnějších architektonických trendů.

Klasiky jsou věčné a vždy striktně diktují svá pravidla pro návrh pokojů, z nichž hlavní jsou:

 • volný prostor;
 • přírodní materiály;
 • přímky, někdy symetrické;
 • klidné barvy.

APokud je prostorný pokoj s velkou plochou ideální volbou pro zdobení klasického interiéru, pak s menším může dojít k problémům. Ale ne všechno je tak těžké, jak se zdá.

Hala v klasickém stylu a teplých barvách

Standardní plocha haly v bytě je 17 m2 v průměru, ve většině případů je čtvercová a s nízkými stropy, ale pro vytvoření diskrétního a lakonického klasického stylu ve svém interiéru je snazší nejprve vidět fotografii na internetu a najít nejvhodnější nápad.

Zpočátku velkou výhodou miniaturního pokoje je pohodlí. Malý obývací pokoj spojuje - to je fakt. Podnikání zůstává pozadu - je správné umístit nábytek a zároveň udržet volný prostor, aby bylo každému domácnosti poskytnuto pohodlné odpočinky.

Zajímavé: Krb v obývacím pokoji: od klasických až po moderní technologie

Pokud se budete řídit barevným designem, místnost se bude jevit jako větší a plně se vejde do klasického stylu. To může být studené nebo teplé, ale jistě přírodní a světlé barvy.

Neoklasicistní sál

Všechny tratě by měly být hladké a rovné. Pokud je znázorníte ve vodorovné poloze, bude místnost vizuálně vypadat širší, pokud vertikálně vyrůstá. Použijte tyto optické techniky a uvidíte, jak se zvětší velikost obývacího pokoje.

Ihned řekněte ne levnému umělému zdobení stěn. Tapety nejsou nejlepší volbou. Malované zdi, sotvaviditelné dřevěné lišty nebo čisté monogramy - "ano"!

Porušení zastaralého pravidla „pohovka proti zdi a nábytku po obvodu“ bude relevantní. Nejlepší nápad je umístění pohodlných židlí s malým stolkem ve středu místnosti. Pokud existuje mnoho lidí žijících v bytě, pak optimální volbou je pevná pohovka, ale ne pohovka roh - to je kýč pro tento styl.

Zajímavé: Moderní nápady na design koupelny

Je lepší opustit funkční nebo knihovnu a televizi na tradičním místě - na přední stěně, naproti židlím. Je nutné umístit police na boky televizní zóny - to je hlavní požadavek na symetrický design.

Je důležité, aby nedošlo k přetížení situace velkým počtem obrazů nebo fotografií. Znalci "drobností" by měli dělat méně než polovinu z nich.

Charakterem takového interiéru v malém obývacím pokoji je přítomnost velkého množství světelných zdrojů. Kouzelný útulný interiér vytváří gradientní osvětlení.

Zlomené kontrastní čáry na stropě určují dynamiku místnosti

Experimentování se zrcadly na stěnách nebo stropech může přinést úžasný výsledek.

Nejlepší dekorace pro okna - lehké, lehké a beztížné závěsy. Stojí za to pokusit se bez nich - je to povoleno v takovém provedení.

Hlavními prvky jsou přírodní materiály. Jedná se především o dřevo, kov, hedvábí nebo jiné textilie.

"Chruščov" je opět v módě a o 50 let mladší

Sovětské malé byty původně z60. let jsou stále nejběžnějším typem bytové ekonomiky.

Vyvinula se metoda pro zlepšení vzhledu bydlení označovaná jako „oprava“.Objevily se nové materiály, změnila se móda a způsob modernizace obytného prostoru se již nazývá novým způsobem - „design“ a už se nestará o to, jak byl zvyklý.

Moderní interiér sálu v Chruščově

Kdyby bylo před půlstoletím možné, aby byl designér sám, kreslil nápady „od hlavy“ nebo od sousedů, po dlouhou dobu hledal„Exkluzivní“ materiály, například dlaždice v koupelně nebo dveřní kliky, vyčkávají měsíce, než se na policích objeví alespoň nějaká stojací lampa nebo stůl, ale teď je vše mnohem jednodušší, jednodušší a rychlejší.Prodejny staveb a nábytku mají nyní vše, někdy i něco, co je těžké si představit, a prostřednictvím internetu můžete čerpat inspiraci a nápady.

Zajímavé: Studiový apartmán.

A pokud se zdá, že dispozice bytu je již zastaralá a neexistuje možnost změnit bydlení na jiného, ​​pokud jsou všechny fantazie vyčerpány a na toto téma neexistují kompetentní poradci, měli byste se podívat na internet a mezi miliony nabídek,najít tu správnou.

Foto demonstrace interiéru haly v bytě Chruščov, prezentovaná na internetu, dokazuje, že:

 • malý prostor lze vizuálně zvýšit;
 • Každý roh místnosti může být funkční;
 • stěna se stěhuje k vytvoření zvláštní formy pokojů a pohodlného ubytování obyvatel;
 • kombinují se neslučitelné barvy;
 • správné osvětlení činí skutečný zázrak;
 • Některé pokoje mohou být univerzální a zároveň kombinovat sál a chodbu nebo obývací pokoj a ložnici.

Dnes se zdá, že "Chruščovův" obývací pokoj je "otočen" do kosmické lodi, sultánových komor, loveckého doupěte.

Interiér haly s půdními prvky

Obdivuje skutečnost, že sál v apartmánu "Chruščov" může být vyzdoben téměř ve všech stávajících architektonických stylech. Pokud je byt jednopokojový nebo dvoupokojový - volba architektonického stylu by byla ideální:

 • etnické;
 • minimalismus;
 • high-tech;
 • Art Deco;
 • eklekticismus;
 • loft.

Jako mistr „Chruščovských komor“ není nutné přetěžovat místnosti dekorem, je nutné používat každý kout místnosti tak funkčně a jak je to jen možné, aby místnost byla vybavena světlem (umělým nebo přirozeným). Je lepší, aby byly skladovací prostory skryté: vybavit šatnu nebo instalovat skříň zabudovanou do zdi s kloubovými dveřmi.

Hraní s obdélníkem

Názor, že čtvercové místnosti jsou snadněji vybaveny nábytkem, je v zásadě nesprávný! Obdélníkové pokoje poskytují nábytek jednodušší. Současně mohou být rozděleny do zón a hrát s každou z jejich funkčních částí. V takové místnosti jsou obvykle více neprůchodné nebo nevyužité rohy. Jsou to nepochybná výhoda.

Nezapomeňte na „mrtvé zóny“, jako jsou chodby. Pokud je „nakreslíte“ do celkového objemu bytu, můžete z těchto pokojů získat maximální užitek.

Vyplňte rohy nebo rozdělte obdélníkový sál do zón a zkombinujte ho s nejfunkčnějším prostorem v bytě s pomocí interiérových fotografií prezentovaných na internetu.

Možnost rozdělení sálu na rekreační oblast a jídelnu

Pravoúhlá hala může nahradit několik místností najednou. Může se jednat o pokoj pro hosty a jídelní kout, ložnici a domácí kino.

Existuje několik způsobů, jak rozdělit místnost:

 • skříň postavená od podlahy ke stropu a přilehlá k jedné ze stěn;
 • stěna. Pokud je v místnosti jedno okno - skleněná přepážka, takže přirozené světlo vstupuje na opačnou stranu místnosti;
 • krb. Kromě toho může být průchod jeden na obou stranách nebo dva - na bocích krbu;
 • posuvné dveře;
 • textilie - záclony, záclony nebo záclony;
 • police plné výšky místnosti. Prostřednictvím prvků polic vám umožní ušetřit volný prostor;
 • intuitivně, bez přepážek, po umístění obývacího nábytku v jedné části a dalšího nábytku (knihovna, pracovna, jídelna, herna) v jiné části.

Hranice mohou být jakékoli a ani jasné. Hlavním pravidlem zónování je zachování užitečnosti rozdělených území.

Studio: magická transformace a úspora místa

Myšlenky na vytvoření útulného interiéru a multifunkční místnosti s pomocí sálu a dalšího pokoje (nejčastěji nebytového prostoru - kuchyně, chodba) v malém bytě mohou býtnajít na fotografii na internetu a vybrat nejoptimálnější a nejvhodnější variantu.

Dreamers o ateliéru jsou nejčastěji majiteli jednopokojového bytu, který si přeje vařit, oběd, spát, sledovat televizi a potkat hosty.

Interiér sálu v malém ateliéru

Bývalé "koleje" se nejjednodušeji promění v ateliér, protože mají "mrtvé zóny", které lze efektivně využít. Obvykle se jedná o rohy u okna nebo vchod u vchodu do místnosti. Spojení sálu s kuchyní nebo ložnicí, stěny se mohou pohybovat tak, že se získají oddělené zóny bez dokončených hran, aby se ušetřil prostor a „svoboda“ celého pokoje.

Pokud je majitel bytu také šťastným majitelem sálu s balkonem, je to klíč k úspěchu, když se snažíte vytvořit nejlepší interiér v ateliéru.

Existují „šest přikázání“ vytvoření plnohodnotného kompaktního studia v jednopokojovém bytě.

 1. „Ne“ pro silné a široké stěny.
 2. „Ano“ - posuvné skleněné panely, „inteligentní“ skladovací systémy (výklenky nebo průchozí police).
 3. Třetí je nadbytečný. V designu stojí za to dodržovat pravidlo „dvou barev“, lépe než světlo, ale „pro radost“, doplněné kontrastními prvky.
 4. Zákon odrazu. Prostor zvětšují panoramatická zrcadla, nábytek s lesklými fasádami nebo reflexní stropy.
 5. Více světla - více místa. Světelné zdroje mohou být na různých místech a nemusí být nutně jasné.
 6. Změna zásad. Velký ajediná skříňka může být u vchodu a nyní si můžete dát večeři v hale.

Takže mnoho nápadů - volba je na vás!