Voda během cvičení

O pitné vodě před tréninkem, v jeho průběhu a po tréninku se hodně diskutuje. Neexistuje jednoznačná a jediná správná odpověď na položenou otázku. Zvažte všechny nevýhody a výhody použití kapaliny v tréninku.

Předpokládejme, že během tréninku potřebujete pít vodu

Protože:

1. Pokud se třídy vyskytují po dlouhou dobu, ale nepijete vodu, může být narušena rovnováha vody ve vašem těle. Současně zažívá stres a výsledek vašich tříd se zhoršuje. Podle statistik tito sportovci, kteří pijí vodu během soutěží, vyhrají o 10% častěji. Během dehydratace dochází k zesílení krve a kyslík je špatně přenášen oběhovým systémem a ve sportu je přítomnost dostatečného kyslíku v krvi velmi důležitá. Také, bez správného množství vody, vzrůstá tělesná teplota, pulz se zrychluje a mohou začít záchvaty.

2. Mnozí se domnívají, že za chladného počasí není nutné pít, ale toto je mylný názor. Během těžké fyzické námahy v zimě se ztrácí tolik tekutiny jako v létě. A v každém případě je třeba obnovit vodní bilanci, přestože nechcete pít. Dehydratované tělo se rychleji unavuje a sportovec se může zranit rychleji. Snížením hmotnosti o 2% v důsledku ztráty tekutin se duševní a tělesná aktivita těla sportovce sníží o 20%.

Předpokládejme, že na tréninku nelze vypít vodu

Protože:

1. Voda zvyšuje objem krve,to zvyšuje zatížení srdce a komplikuje jeho práci.

2. Když voda vnikne do těla, je aktivována činnost žaludku, takže část energie svalů přechází do práce žaludku a ledvin.

3. Po cvičení nemůžete pít velmi studenou vodu (i když chcete), protože studená voda přispívá k zúžení cév srdce a v důsledku toho klesá její zásobování krví. To vše může vést k srdečním onemocněním. Proto byste měli do 2 hodin po sportu vyhnout se studené vodě. Voda by se měla vypít v malých porcích, zejména pokud se zabýváte těžkými typy tréninku.

4. Běžci a boxeři nepijí vodu při běhu a boji, což snižuje vytrvalost sportovce.

Voda před sportem

Pijte velké množství vody ještě před sportem tak, aby vaše tělo mohlo během tréninku ztratit tekutinu, aniž by si to hodně poškodilo. Opravdu, v procesu intenzivního tréninku, obzvláště v létě nebo v teplých místnostech, sportovec obvykle se hodně potí a proto ztrácí tekutinu.

Náš žaludek absorbuje vodu v množství přibližně jeden litr za hodinu, takže pití více tekutiny nemá žádný smysl. Jeden litr vody za hodinu před tréninkem bude dost dost.

Voda během sportovních aktivit

Je třeba pít vodu během cvičení trochu, o několik doušek každých patnáct minut. Pokud máte větší zatíženíIntenzivní, pak v zásadě, můžete použít více tekutiny, ale pak si uvědomte, že zatížení na srdce se také zvýší. Mnoho mužů zapojených do sportovních sportů zneužívá množství vody, kterou pije. Samozřejmě, můžete to udělat, jak vám řekne trenér, ale nezapomeňte, že mnoho z vyškolených chlapců má často zdravotní problémy se srdcem. Vzpomeňte si na Schwarzenegger a jeho tři operace srdce. Nejlepším řešením však není přetížení těla dostatečným množstvím vody při intenzivních sportovních aktivitách.

Voda po tréninku

Bezprostředně po fyzické námaze nemůžete pít hodně tekutin. Během intenzivního a zdlouhavého tréninku ztrácí sportovec až tři litry vody. V tomto případě může žaludek trvat pouze jeden litr, takže brát hodně tekutiny najednou nedává smysl. Je lepší, aby tělo postupně dalo možnost doplnit spotřebovanou vodu. Nepřeplňujte to navíc prací.

Pro všechny osoby, které se podílejí na sportu, se doporučuje pít vodu obohacenou kyslíkem (vysoce kvalitní vodou), aby se tělo po intenzivní a dlouhodobé námaze obnovilo. Koneckonců, pak je rychlejší uvolňování kyseliny mléčné ze svalů, a pro další cvičení budete vzhůru a svěží.