Co musíte jíst před a po cvičení, aby se zhubnout

Mnoho žen má lásku ke sportu. Pro některé ženy, fitness je něco obzvláště důležitého, pro jiné - jen udržovat obraz aktivní dámy nebo jako zvyk, který byl vyvinut od dětství. Ale hlavně pro mnoho žen, které se zabývají posilovnou, je důležité vidět výsledek v zrcadle po dlouhém tréninku (mínus pár tří kilogramů, štíhlé svaly, ploché bříško atd.). Ale, bohužel, účinek, který chceme vidět z tréninku, není vždy znatelný, protože mnozí z nás zapomínají, že je nutné nejen hrát sport, ale také jíst správně.

A tak se podívejme, co může a mělo by se jíst před a po tréninku, a co by nemělo.

Bílkoviny a sacharidy by měly být zahrnuty ve vaší stravě před tréninkem a zcela odstranit tuky (nebo docela dost - ne více než 3 g).

Během fitness se energie spaluje velmi rychle, aby se jí tělo a mozek v naší stravě musely stát sacharidy. Proteiny ve stravě jsou zdrojem aminokyselin pro pracovní svaly. Po cvičení se dramaticky zvyšuje syntéza proteinů ve svalech.

Tuk zpomaluje rychlost trávení a práci žaludku, takže by měl být ve stravě nepřítomen před cvičením.

V závislosti na cílech, které si stanovíte sami:snížit nebo zvýšit váhu ,zbavit se tukových záhybůnebosvalů pumpy , musíte si udělat menu pro den povolání a ve dnech odpočinku.

Důležitá je také doba dne, kdy jste zaměstnáni.sportů. Pokud je ráno nebo odpoledne, pak by mělo být vaše jídlo husté. Pokud běžíte ráno, pak je nezbytné jíst něco lehkého za 20 minut - jablko, nízkotučné tvarohy nebo jogurt, v malém množství. To je nezbytné, aby se vaše tělo probudilo a pak se kalorií spálili během cvičení dvakrát rychleji. Pokud trénujete večer, pak by měla být vaše večeře lehká, nebo se můžete úplně vzdát.

A tak uvažujme několik režimů napájení, v závislosti na cílech.

№1. Pokud chcete pumpovat svaly a zbavit se tukových záhybů .

V den tréninku by příjem potravy měl končit 5-6 hodin před sportem. Pokud cvičíte ráno, pak dalších 10 hodin budete muset jístzeleniny a malé množství (50-100 g) bílkovinných potravin: libové maso (kuřecí prsa, hovězí, krůtí), nízkotučné tvaroh a mléčné výrobky.

Pokud se školení provádí ve večerních hodinách, pak by měla být večeře omezena na minimum: sklenici kefíru nebo 1 jablko, 1 pomeranč. Ale před tréninkem musíte jíst tvrdě, ve stravě by měla být zelenina, obilí a luštěniny, aby vaše tělo poskytlo vitamíny, minerály a energii. Tuky by měly být omezeny na čerstvou šťávu nebo minerální nesycenou vodu lze vypít v jakémkoliv množství. Kalorická hodnota všech spotřebovaných potravin denně by měla být 55–60% denní potřeby.

Ve dnech mezi tréninky byste měli mít ve své stravě ovoce, zeleninu a potraviny s nízkým obsahem tuku.mléčné výrobky a rostlinné bílkoviny. Na oběd by měla být velká část denních tuků a sacharidů.

№2. Pokud chcete zhubnout, zároveň snižte a podkožní tuk a svalovou hmotu.

K dosažení tohoto cíle by měla vaše základní strava sestávat z ovoce, zeleniny, obilovin, vařených ve vodě, nízkotučné mléčné potraviny. Tuky a sacharidy jsou minimalizovány, ale sladké a alkoholické nápoje by měly být zcela opuštěny. Je žádoucí 5-6 hodin před tréninkem vůbec není. Během tréninku vypijte malé množství vody. Po 3 hodinách tréninku se nic nesní, protože v tomto okamžiku tělo musí intenzivně spálit přebytek. Po stanovené době - ​​zelenina nebo ovoce.

Vaše strava mezi tréninky by měla zahrnovatzeleninu, sacharidy (ovoce a sušené ovoce), rostlinné bílkoviny (fazole, ořechy, sójové boby).Tuky a bílkoviny živočišného původu by měly být zcela vyloučeny. Jednou týdně si můžete dovolit jíst 100-150 gramů bílkovinných potravin, ale ne více, aby nedošlo k poškození vašeho těla.

A tak jsme se podívali na přibližné menu vaší stravy pro ty, kteří hrají sport a chtějízhubnout . Pokud se budete řídit výše uvedenými doporučeními, pak určitě dosáhnete požadovaných výsledků.