Náramkové hodinky - nepostradatelný nástroj a nejlepší dekorace

První náramkové hodinky se objevily na konci XIX. Století, nicméně myšlenka byla oceněna až na počátku XX. Století kvůli nepohodlí při používání kapesních hodinek během nepřátelských akcí. V současné době jsou náramkové hodinky používány nejen ke zjištění času, ale také jako ozdoba. Kromě toho výrobci dodávají hodinky s různými dalšími funkcemi, které značně usnadňují život moderního člověka.

Klasifikace hodinek

\ t

Podle zásady činnosti jsou:

 • Mechanické. Mechanismus je poháněn pružinou. Majitel to otočí pomocí hlavy, která se nachází na těle, po které začíná postupně uvolňovat a aktivovat ozubená kola. Hlavní nevýhodou takového mechanismu je citlivost na extrémní teploty. Dalším problémem je nerovnoměrné odvíjení pružiny, což také ovlivňuje přesnost hodin. Výhody - není třeba vyměňovat zdroj energie a dlouhou životnost (asi 50 let).
 • Křemen. Mechanismus je spouštěn generátorem, který produkuje elektrické oscilace, a křemenným krystalem, který při stlačování generuje elektrický impuls a pod vlivem proudu je komprimován. Díky tomu se hodinky vyznačují vysokou přesností pohybu. Na rozdíl od mechanických, křemenných modelů jsou mnohem nižší ceny. Pro zajištění stability je nutná pravidelná výměna napájení.

Na druhé straně, quartzové hodinky jsou:

 • analog,když jsou signály přenášeny do krokového motoru, který otáčí ozubená kola a šipku;
 • elektronický, ve kterém jsou vibrace převedeny na diskrétní signály a zobrazeny na digitálním displeji.

Jakmile se rozhodnete, který mechanismus je pro vás vhodný, můžete bezpečně přistoupit k výběru modelu s požadovaným designem a sadou funkcí.

Jak se hodí hodinky

Aby nedošlo k omylu s volbou, je vhodné zvážit následující body:

 • Výrobce. Slibem trvanlivosti a přesnosti hodinek je světoznámé jméno. Takoví výrobci zpravidla nešetří kvalitou, a proto jsou přesvědčeni o hladkém fungování mechanismu a nabízejí dlouhou záruku.
 • Styl. Klasické modely se snadno ovládají. Designér není jen hodinky, ale nádherná dekorace. Sport je nepostradatelný pro lidi, kteří vedou aktivní životní styl. Obvykle jsou nárazuvzdorné a vodotěsné.
 • Náramek. Kožené a kožené přezky se nejčastěji používají v klasických modelech. Silikon, guma a plasty jsou vhodnější pro sport. Hodinky s ocelovým náramkem budou vždy vypadat stylově a zdůrazní vynikající chuť jejich majitele. Nevýhodou je nepohodlí v zimě. Keramický náramek je mimořádnou výzdobou, která je vhodná pouze pro poznávání města nebo návštěvu restaurace či jiné veřejné instituce. Pro každodenní nošení je tento materiál poměrně nepraktický.
 • Ochrana skříně /mechanismu.Hodinky jsou vodotěsné v ATM. Například 3 a 5 ATM vydrží náhodné stříkání. 10 ATM - pro plavání. 20 ATM a vyšší jsou vhodné i pro potápění.

Co se týče volby mezi klasickými ručními hodinami a elektronickou metodou zobrazování času na obrazovce, vše závisí na osobních preferencích. Také první vhodné pro děti, které se právě učí navigovat v čase a lidi, kteří milují klasiku. Elektronické jednodušší použití, často jsou vybaveny dalšími funkcemi.

Další funkce hodin

Aby bylo ještě krásnější dekorace, výrobci dodávají náramkové hodinky s různými funkcemi:

 • budíky;
 • volitelné časové pásmo;
 • datum a den v týdnu;
 • světla;
 • stopky, chronograf a časovač.

Kromě toho mají některé moderní modely zabudovaný teploměr, díky kterému můžete vždy měřit teplotu. Krokoměr je nepostradatelnou vlastností pro lidi, kteří pečlivě sledují své zdraví a dodržují zdravý životní styl. Díky krokoměru můžete vždy sledovat svou aktivitu během dne. Takový zdánlivě bezvýznamný doplněk může radikálně změnit postoj k vlastnímu tělu a podněcovat člověka k tomu, aby se více věnoval sportu.