Jak jíst v noci? Tipy a triky

Známá fráze " Snídanějíte sami,obědsdílet s přítelem, avečeřidát nepříteli." Podle této populární moudrosti, večerní jídlo není vůbec nutné, zejména v pozdější době, a pro ty, kteří hledajíztratit přebytek hmotnost .

Nicméně pro mnohotěch, kteří si přejí zhubnout , když odmítli večeři, to není vůbec jednoduchá záležitost. Pozdní návrat z práce, dennínapětíaproblémyjednoduše nutí vás mít dobrou večeři, svačinu nebo pít čaj s čokoládovým dortem desetkrát.

Pokud jste se pevně rozhodli přestatjíst po šesti , zpočátku stojí za to pochopit, proč pozdní jídla nejsou pro tělo dobrá. Pochopení příčiny je úspěšný začátek pozitivní motivace. Správnámotivaceje pozoruhodným začátkem „večerní stravy“.

Potravinypro člověka jsou zdrojem stavebních materiálů pro buňky těla. Při denní dávce snadno stravitelnýchsacharidůse rychle vstřebávají do krve a zvyšují hladiny glukózy. Když se člověk aktivně pohybuje po jídle během dne, glukóza a další cukry jsou absorbovány převážněsvaly .

Pro podrobnější pochopení stojí za to si představit, co se děje v těle během spánku, po pozdní večeři. Svaly těla jsou v klidu a glukóza vstupuje do jater, mění se natukpod vlivem specifických enzymů. Kromě toho, střeva nejsou produkována během spánkuenzymy nezbytné pro trávení potravy. Vzdělaný tuk je distribuován po celém těle a uložen v různých částech těla -hýždě, stehna, břicho, nohy, paže, boky, bradaatd. Výjimkou nejsou ani vnitřní orgány, jejichž obezita je závažným onemocněním, sobezitou vnitřních orgánůjsou nevyhnutelně postiženy srdce, játra, cévy, páteř, dýchací orgány a reprodukční systém. Stručně řečeno, tělo spí a nemůže plně strávit potravu, která zůstává v žaludku a střevech až do rána.

Užitečné tipy pro ty, kteří nejí po šesti letech.

  1. Nevztahuje se na „večerní dietu“ s nadměrným fanatismem. Pokud pociťujetepocit hladu , je naprosto přijatelné jíst lehkýovocný dezertnebo nízkotučnýjogurt . Takové pozdní večeře menu nebude přidávat kalorií, ale pomůže vám usnout bez obsedantního pocitu hladu. Alternativní nízkokalorická večeře - vařený kuřecí (malý kousek) nebo zeleninový salát, ochucený rostlinným olejem (v žádném případě ne majonézou).
  2. Před spaním se doporučuje vzít si teplou relaxační koupel. Můžete přidat pár kapek vašeho oblíbeného esenciálníhooleje. Nebo se vydejte na večerní procházku. Obě možnosti vám pomohou usnout rychleji.
  3. Pokud opravdu považujete za nesmírně těžké odolat pokušení jíst něco dobrého v noci, prostě si nekupujte nic svůdného ( vysoce kalorického ). Nejlepší možností je naplnit lednici čerstvým ovocem ..
  4. Snažte se přes den používat koření.Kořenípovzbudilo chuť k jídlu.
  5. Pokuste se postupně přejít ke správným jídlům . Dobrá snídaně místo šálku kávy, plné jídlo a skromná večeře do šesti večer.
  6. Místo na prominentním místě, a nejlepší ze všech na lednici, vaše oblíbená fotografie, kde jste vlastníkem požadované postavy nebo nalepte fotku svého oblíbeného idolu. Pokaždé, než otevřete chladničku a najíte salámový sendvič ve 12 hodin v noci, uvidíte konečný cíl - štíhlé a krásné tělo .
  7. Vyčistěte zuby co nejdříve. Překvapivě, ale faktem je, že někteří odmítají mít večerní svačinu, protože nechtějí své zuby očistit.

První dny nebo dokonce týdny budou poměrně obtížné, protože ne každý může za pár dní drasticky změnit svůj obvyklý způsob života. Sledování cíle (v rozumném smyslu), projevu síly a trpělivosti vám však pomůže obnovit stravu a být znočních jídel .