Co můžete jíst po 6?

Nejíst po šesti večerech“je zlatým pravidlem pro ty, kteří chtějí zhubnout nebo udržet štíhlou postavu. Toto pravidlo je důležité nejen pro hubnutí, ale pro každého z nás. Stejně jako celý život na Zemi, i lidské tělo je orientováno sluncem. Při západu slunce se aktivita přírodních procesů snižuje, a proto se potrava po šesti večerech tráví pomaleji. "Nerealizované" tuky se nevyhnutelně začnou ukládat "v rezervě" a boky, břicho a hýždě se zvyšují.

Bohužel není snadné obnovit tělo a psychikupo šesti večerních hodinách . Těžký pracovní den, problémy a stres, později se vrátí domů, aby většina lidí uspořádat "noční hostinu", absorbovat s šílenství chamtivosti všechny "ošklivé dobroty" z chladničky. Je třeba mít na paměti, že silný pocit hladu ve večerních hodinách je nejčastěji způsoben falešnými signály mozku, aby se „chopil“ stresu, uvolnil napětí a získal morální uspokojení. Snažte se dostat pryč od myšlenek o jídle, přečtěte si zajímavou knihu, povídejte si s příbuznými nebo blízkým, vezměte si teplou koupel s esenciálními oleji a domácí práce. Kromě toho můžete vypít sklenici vyčištěné vody, která pomůže zbavit se obsedantní pocit hladu.

Pokud pocit hladu nepustí, a nemůžete myslet na nic jiného než smažené brambory nebo čokoládový dort, znamená to, že musíte jíst. Hlavní podmínkou je zvolit správné potraviny pro pozdní večeři.Samozřejmě, že „menu po šesti večerech“ nezahrnuje tučné, sladké a kalorické potraviny, alkohol a kávu. Aby nedošlo k lepšímu, je doporučeno jíst potraviny, které jsou pomalu strávitelné v těle - mléčné bílkoviny a vláknité uhlovodíky.

Takže potraviny, které můžete jíst po šesti večerních hodinách:

  • Ovoce a bobule- meruňky, jablka, grapefruity, meloun, třešeň, brusinky, citron, mango, nektarinky, pomeranče, papája, maliny, meloun, jahody. Z ovoce a bobulí si můžete připravit salát s dresinkem z lžíce jogurtu s nízkým obsahem tuku.
  • Zelenina- řepa, růžičková kapusta, brokolice, květák a bílé zelí, mrkev, okurky, lilek, česnek, zelené fazolky, pór, tuřín, dýně, špenát, rajčata.
  • Mořské plody:treska obecná, krabi, platýs velký, humr.
  • Mléčné výrobky- nízkotučný kefír nebo jogurt. Můžete vypít 1 - 2 sklenice hodinu před spaním.
  • Kaviár.Dobrá volba pro večerní občerstvení. Kaviár může být cuketa, lilek nebo zeleninový talíř. Jíst kaviár v zámoří může být lžíce, především bez chleba.
  • Houbymohou být konzumovány k uhašení nočního hladu v malých množstvích. Neúspěšná kombinace hub s bramborami, je lepší použít houby se zeleninou. Buďte opatrní při používání konzervovaných hub.

Menu po šesti večerních hodinách by mělo obsahovat převážně potraviny s tzv. „Negativním kalorickým obsahem“(zelí, špenát). Na trávení takovéprodukty, které tělo tráví více kalorií, než produkty samotné obsahují. Jístprodukty s "negativní kalorií " může nejen udržet štíhlé, ale také bojovat proti nadváhy.