Jak rychle a efektivně vyčistit zlatý dům

To je hit na povrchu čisticích prostředků pro domácnost, sekrecí kůže, krémů, pleťových vod a mechanických účinků. To vše zhoršuje vzhled zlatých výrobků, až na snížení, pokud jde o nošení. Pravidelně se tedy musíme ptát: jak čistit výrobky ze zlatých slitin.

Povrch výrobku může být:

 • lesklý;
 • matný;
 • granulované;
 • s diamantovým řezem;
 • smaltovaný.

Šperky mohou obsahovat různé vložky z drahých a polodrahokamů, sestávající z různých slitin. Slitiny mohou mít od 250 do 625 hmotnostních jednotek jiných než drahých kovů, tj. podléhají oxidaci v chemicky agresivním prostředí. Moderní domácí chemikálie jsou poměrně aktivní ve vztahu k znečištění domácností, může mít stejný vliv na šperky, které s ním přicházejí do styku.

Znečištění, změny lesku snižují vzhled šperkového výrobku. Můžete čistit zlaté šperky jak v salonu, tak doma. Pokud se rozhodnete pro úklid domácnosti, vyvstává otázka: jak čistit zlato doma vlastníma rukama?

Existuje dostatek receptů na používání běžných surovin pro domácnost, aby se zlepšil vzhled šperků.

Tato žádost:

 • amoniak;
 • peroxid vodíku;
 • soda;
 • ocet;
 • soli;
 • fólie.

Je třeba mít na paměti, že domácí opravné prostředky nejsou tak neškodné, jejich použití můženegativní výsledek.

Jak čistit zlato doma pomocí čpavku a peroxidu vodíku

Takže některé recepty na čištění zlatých předmětů.

Jak čistit zlato pomocí čpavku?

Přidejte 5 g kapalného amoniaku do sklenice vody a několik kapek tekutého detergentu. Směs se míchá, umístí šperky. Po několika hodinách opláchněte čistou vodou a osušte. Leštění nebude obnoveno, ale organické znečištění se dobře rozpustí, což zlepší vzhled. To znamená, že nástroj, jako je čpavek, umožňuje čištění zlata z mastného filmu.

Jak čistit zlaté výrobky pomocí peroxidu vodíku?

Za předpokladu použití kapalného amoniaku (1 lžička), 3% peroxidu vodíku, půl lžičky detergentu. Jedná se o výpočet pro sklenici teplé vody. Výrobky jsou ponořeny asi 10 minut. Dále, pokud je to nutné, jsou vyčištěny měkkým kartáčkem, omyty, otřením. Dokonale odstraňuje organickou hmotu z těžko přístupných míst.

Závěr: vzhledem k tomu, že zlato lze čistit účinně a bezpečně peroxidem vodíku, je tato metoda vhodná pro použití.

Jak čistit zlato doma s octem, solí a sódou

Jak používat ocet na čištění zlata?

Domácí ocet je obvykle 6% nebo 9% roztok kyseliny octové. Tam jsou doporučení odstranit skvrny na zlatém ornamentu s roztokem octa, ale dokonce takový slabý kyselý roztok je agresivní dost dostat tmavý povrch místo vzdáleného místa. Ocet snadno zničí ochrannou vrstvu, se kterou může být výrobek potažen, takže byste neměli riskovat, nebo zkusit na vnitřku prstence nebo náušnic. Také, ocet je kontraindikován v mnoha minerálů používaných ve špercích.

Jak aplikovat solný roztok na čisté zlato?

Ve sklenici teplé vody přidejte 2-3 lžíce. Já sůl. Šperky v roztoku lze nechat přes noc. Sůl pomáhá změkčit nečistoty, které se hromadí na těžko přístupných místech. Po produktu opláchněte čistou vodou.

Jak čistit zlato doma sody?

Jedlá soda dokonale odmastí povrch, ale aby nedošlo k poškrábání, je lepší použít roztok, ne prášek. Koncentrace je obvykle asi 10% - tj. Lžíce na šálek teplé vody. Vzhledem k tomu, že je bezpečné čistit zlato s jedlou sodu pro výrobek, můžete tuto metodu často používat.

Jak můževyčistit domov zlatou fólií a čpavkem s amoniakem

Jak používat fólii k čištění zlata doma?

Čištění se provádí pomocí 10-15% roztoku jedlé sody. Potravinářská fólie je umístěna na dně kontejneru, na ní jsou položeny produkty a poté nalije teplým roztokem sodovky. Můžete odejít na 8-10 hodin. Po opláchnutí.

Někdy je třeba zlato rychle očistit, jak to udělat rychle? Jakýkoliv odmašťovací prostředek má dobrý účinek, ať už se jedná o mycí gel nebo čpavek. Velmi krátký, ale dobrý způsob, jak sdílet peroxid s amoniakem. Podle receptury zřeďte ve sklenici vody a po 10-15 minutách opláchněte tekoucí vodou. Tato metoda není vždy dokonalá, ale je schopna vylepšit vzhled šperků. Pečlivé stírání flanelem osvěžuje povrchový lesk a běžná rtěnka bude sloužit jako analog GOI pasty, vynikajícího leštícího prostředku.

Vzhledem k tomu, že není vždy snadné rychle vyčistit ztracené zlato doma, je žádoucí mít speciální vložku, která je schopna určitý čas fixovat výrobek. Je to tkanina impregnovaná speciálním prostředkem, je určena k opakovanému použití.

Jak jinak je nejúčinnější čistit zlato doma? To je snadné, pokud používáte nástroj jako kapalina pro objektivy. Ale nejlepší způsob by bylo koupit speciální kapaliny, profesionálně odstranit znečištění a vybrané pro složení šperky slitiny.

Řada slitin, barev, textur šperků zahrnuje použití různých metod čištění, protože různé kompozice vyžadují vlastní metody.

Jak čistit bílé zlato doma

Bílé zlato, které je populární již několik posledních desetiletí, má ve slitině stříbro, platinu, palladium a nikl podle různých receptů a kombinací. Úplná nepřítomnost mědi, podle výše uvedené ligatury, činí barvu poměrně světlou. Pro jiskřivou bělost jsou povrchy navíc rhodium, tj. Jsou pokryty vrstvou rhodia. Tato technologie se používá k pokrytí velkého množství výrobků z bílého zlata. Že rhodium povlak umožňuje hru otevřít diamantové vložky. Rhodium, které je kovem ze skupiny platin, má nejvyšší chemickou inertnost, používá se jak pro estetiku nátěru, tak i pro ochranu výrobku. Povlak má nejvyšší odolnost proti opotřebení, která je blízká ukazatelům chrómu a niklu. Cena tohoto kovu je srovnatelná s cenou platiny, ale tloušťka povlaku je tak malá (asi 200 mikronů), což umožňuje použití jako nátěr i pro výrobky ze stříbra.

Pokud chcete obnovit kov, jako je rhodium bílé zlato, pak se snadno čistí. Stejným způsobem použijte tekutý prací prostředek, odmašťovací kapaliny. Je nutné, aby nedošlo k poškození nejtenčí vrstvy rhodia. Pokud se však během operace stane, bude výstupem použití takzvaného. rhodium tužka, kteráumožňuje pokrytí poškrábání nejtenčí vrstvou kovu. Ideální případ rhodia se provádí elektroformováním, což však vyžaduje tovární vybavení.

Jak čistit bílé zlato doma s nejvyšší kvalitou? - za použití speciálních tekutin pro odbornou péči poskytne nejlepší výsledek. Takové nástroje jsou reprezentovány dostatečně velkým počtem past, kapalin a ubrousků používaných pro různé slitiny ušlechtilých kovů.

Linii péče představuje:

 1. Sada pro leštění. Obsahuje dva typy past, stejně jako speciální ubrousek. Zarovná, dodává lesk zlatu, odstraňuje drobné škrábance.
 2. Různé utěrky z mikrovlákna, impregnované ošetřovacími tekutinami pro různé slitiny.
 3. Speciální nástroje pro výrobky s kameny.
 4. Tužka na čištění kamenů a nástrah, obsahující speciální leštící prostředek, který odpuzuje nečistoty.

Jak čistit bílé zlato a diamanty

Jak čistit zlato v kombinaci s diamanty?Je přijatelné ošetřit tento produkt slabými roztoky alkalických látek, jako je roztok sody a mýdlové vody.

Jak čistit bílé zlato v produktu s diamanty?Dostačující prostředky, jako je slabý roztok čpavku nebo amoniak s peroxidem v poměru: lžíce na sklenici vody a měkký kartáč, který umožňuje odstranit nečistoty zpod zámku. Aplikace bude velmi efektivní.namísto vody speciální splachovací kapalina.

Jak správně čistit zlato, pokud je tmavé

Pokud se změnila barva produktu, došlo k oxidaci kovů tvořících ligaturu. Obvykle se jedná o měď, nikl nebo stříbro. Je-li tmavé (oxidované mědi), pak na povrchu výrobku postižené kyselé prostředí. Ztmavnutí může způsobit kosmetiku, vypuštění kůže. Pokud zlato ztmavne, jak čistit takový výrobek? Můžete to udělat s roztokem amoniaku ve vodě. Poměr 1: 4 (alkohol - voda). Snažte se obnovit ztracenou barvu může být měkké brusivo, které se nachází v rtěnce. Oxid titaničitý je jemný prášek, bušil v oleji, proto je schopen, bez poškrábání povrchu, dát mu lesk.

T. O. je možné účinně čistit zlato doma, hlavní je vědět, jak správně používat dostupné nástroje, aby nedošlo k poškození povrchu výrobku.

Nejpoužívanější způsob použití doma je čištění zlata prostředky, jako je peroxid a čpavek rozpuštěný ve sklenici vody, který dokonale odstraní organické znečištění a také dodá lesk povrchu.

Jak čistit zlato doma, viz video:

Jak čistit zlato tak, aby výrobek svítil jako nový?

Časem se lesklý povrch zlatého produktu zakalí. To je způsobeno mikro škrábanci vzniklými během provozu. Obnovit leskplochy lze zdvojnásobit:

 • kontaktovat klenotnickou dílnu;
 • Pokuste se obnovit lesk sami.

Při odborném čištění se zohlední složení slitiny ve výrobku, stav povrchu a použijí se vhodné technologie. Salon čištění netrvá dlouho. Obnovení lesku svědčí o poměrně hlubokém dopadu na povrch slitiny, ale účinek přetrvává po dlouhou dobu.

Zpracování v domácnostech může být prováděno improvizovanými prostředky nebo použitím produktů profesionální péče. Jedna z možností zahrnuje počáteční čištění produktu jakýmikoliv prostředky k odstranění mastného filmu. Zlato můžete čistit v produktu tak, aby se povrch leskl s takovými brusivy jako GOI pasta. Dobrým nástrojem je smíchání oxidu titaničitého, vazelíny a hoblin mýdla. Tato pasta se rozpustí ve vodě, aby se získala krémová konzistence. Používá se na měkké tkaniny. Po vyleštění se produkt promyje a vysuší. Nepoužívejte křídu a sodu. Větší částice mohou produkt ještě více poškrábat.

Jak čistit zlato a za jakých podmínek, aby produkt vypadal jako nový? To lze provést jak v kabině, tak doma. Výsledek v každém případě potěší, doba uchování lesku závisí na stavu povrchu a použitých materiálech.

Ultrazvukové čištění šperků

Jak nejúčinněji čistit zlato? Moderní způsob vystavení vysokým frekvencímumožňuje odstranit znečištění. Tato technologie je jemnější než jakýkoli kartáč nebo tkanina, protože vytvořený efekt odpařování je schopen pečlivě oddělit organické vrstvy od kovového povrchu. Jediné opatření by mělo být přijato v přítomnosti polodrahokamů v produktu, stejně jako kamenů s velkými strukturálními vadami. Lepené vložky se také mohou oddělit nebo zhroutit.

Doporučení pro čisticí prostředky s ultrazvukem:

 1. Dodržování bezpečnostních předpisů, aby se zabránilo úrazu elektrickým proudem. Při provozu spotřebiče musí být vyloučen kontakt s vodou.
 2. Čistí se pouze kovy, stejně jako diamant a ty, které jsou v jejich blízkosti. Účinnost čištění je prokázána při odstraňování organických usazenin. Oxidy se na ně nevztahují.
 3. Perly, jantarové, tyrkysové nejsou předmětem ultrazvukového čištění.
 4. Malé množství povrchově aktivních látek podporuje lepší čištění výrobků.
 5. Dodržování pokynů je nejlepší zárukou kvality čištění a konzervace výrobků.

Jak vyčistit řetěz, náramek a zlaté náušnice doma

Jak čistit zlato doma pomocí ultrazvukového čističe? Technologie je jednoduchá - nalijte vodu, vložte výrobky do přístrojové vany, zapojte síť. Toto zařízení může provádět poměrně složité úkoly, aby odstranilo všechny organické látky. S touto metodou můžete čistit řetízek ze zlata a vrátit původní vzhled náramkům a náušnicím různých konfigurací. To jeobtížné mechanicky, ale vysokofrekvenční expozice - jediný způsob, jak se zbavit znečištění v článcích.

V níže uvedeném videu můžete vidět, jak čistit zlaté výrobky:

Existují určitá pravidla, podle kterých můžete šperky používat po dlouhou dobu bez ztráty vzhledu.

 1. Chraňte před nárazem a mechanickými účinky.
 2. V tělocvičně je nutné odstranit šperky, provádět domácí práce. Není třeba si koupelnu s dekoracemi, stejně jako v nich během spánku.
 3. Tepelné kapky, světelné zdroje a vysoké teploty jsou pro šperky nežádoucí.
 4. Extrémně nežádoucích kontaktů s rtutí, aktivními oxidačními činidly. To může přispět ke vzniku skvrn, ztrátě lesku.
 5. Péče o kosmetiku, deodoranty mohou nepříznivě ovlivnit integritu výrobků.
 6. Sloučeniny síry a síry způsobují černění stříbra v ligatuře. Z tohoto důvodu je nežádoucí kontakt s kartonem a sírnými přípravky.
 7. Fotoreaktivy jsou nebezpečné pro šperky.
 8. Mořská voda, léčivé bahno, sirovodíkové prameny nejsou místem pro nošení zlata.
 9. Halogeny obsažené v lékařských přípravcích (jod, brom) by neměly být v kontaktu s drahými kovy a vložkami
 10. .
 11. Řetězy se nesmí ohýbat a opakovaně skládat, aby se zabránilo deformaci.

Existují také některá doporučení pro vložky.

Vysoké teploty způsobují ulpívání.tuk, prach na diamantech, krystaly topazu. To přispívá ke ztrátě třpytů kamenů.

Perly, tyrkysové, korály vyblednou na slunci. Skladujte tyto výrobky nejlépe bez osvětlení.

Kameny vysoké pevnosti, jako jsou smaragdy, safíry, mohou být díky své krystalové struktuře rozděleny. Vyžadují jemnou manipulaci. Jejich brilanci lze snadno zachovat, stejně jako vyčistit zlato - čpavek (několik kapek ve sklenici vody, vyčistit, opláchnout, pak suché).

Perly lze ušetřit třením škrobem.

Tato doporučení umožní udržet šperky v holistické i správné formě.