Péče o rty doma

Každý si je dobře vědom toho, že kůže potřebuje pravidelnou, náležitou péči. Každý den je věnována velká pozornost obličeji a tělu - očistným, hydratačním a vyživujícím, základním postupům pro krásu a zdraví pokožky.

Nicméně nejen kůže obličeje vyžaduje pozornou a pravidelnou péči. Kůže rtů, která má specifickou strukturu a strukturu, potřebuje méně pečlivou péči. Stojí za zmínku, že kůže rtů nemá prakticky žádné mazové žlázy, krevní cévy jsou umístěny v blízkosti povrchu, v důsledku čehož je kůže rtů velmi citlivá, jemná a poměrně a tenká.

Absence alespoň elementární péče může způsobit takové negativní jevy, jako je odlupování a suchost, nebo dokonce praskání s následným krvácením.

Každá žena prostě nemůže zanedbávat pozornost výrazové části obličeje jako rtů. Mokré a zdravé, měkké a sametové houby vždy přitahovaly pozornost mužů.

Pro každodenní péči o rty Vám nabízíme několik účinných receptů z přírodních surovin.

Domácí recepty na péči o rty

Ne. 1. Pro zvlhčení a ochranu popraskané kůže rtů, 30 minut před odchodem z domu, se doporučuje namazat povrch rtů rostlinným olejem. K tomuto účelu můžete použít jakýkoliv rostlinný olej - slunečnice, lněné semínko, kukuřice, olivy, bambucké máslo (bambucké máslo), olej z pšeničných klíčků nebo olej z hroznových jader, broskvový olej. Můžete si koupit v lékárně vitamin A nebo E v oleji,který nejenže zjemní pokožku rtů, ale také vyživuje houbu vitanimani. Již těsně před odchodem odstraňte přebytečný olej suchým hadříkem. Poté, co můžete bezpečně aplikovat rtěnku nebo lesk. Tento postup lze provádět v noci a olej by měl být ponechán na rtech až do rána.

№ 2. Maska na tvaroh. Chcete-li připravit masku, je třeba vzít 1-2 lžičky tuku (nejlépe domácí) tvaroh a grind s 1 lžičku smetany. Místo smetany můžete použít mléko, zakysanou smetanu nebo rostlinný olej. Maska se silnou vrstvou se aplikuje na kůži rtů, vyjme z kosmetiky a nechá se 10 - 15 minut. Po zbytcích se odstraní teplou vodou nebo kosmetickým mlékem.

№ 3. Medová maska.

Med je úžasný pro péči o rty doma, samozřejmě, pokud na to nejste alergičtí. Tento postup je více než jednoduchý - kartáč si rty s medem a být jako 5 až 10 minut. Poté, co mohou být zbytky odstraněny ubrouskem nebo jednoduše „lízat“ sladkou houbou.

№ 4. Ovocné masky. Léto je skvělá příležitost potěšit houby s ovocnými maskami. Na jemné struhadlo, měli byste třít, pre-loupané, jako ovoce nebo zeleninu jako: banán, okurka nebo řepa, jablko, meloun, meloun, angrešt, rybíz, jahody, a tak dále. Výsledná buničina se smísí s malým množstvím másla a houba se zvětšuje. Po uplynutí 10 - 15 minut odstraňte zbytky. Ovocné a zeleninové masky účinně zvlhčují, vyživují a zjemňují pokožku rtů.

№ 5. Zakysaná smetana. V 1 lžičce zakysanou smetanouPřidejte několik kapek citronové šťávy a vitaminu A nebo E do oleje. Naneste silnou vrstvu na rty a nechte působit 10 minut.

Č. 6. Kůže rtů, stejně jako kůže obličeje, potřebuje pravidelné odlupování, tj. Odstranění mrtvých buněk. Pro jemnou masáž rtů je Váš zubní kartáček dokonalý. Jemným krouživým pohybem jemně masírujte rty na několik minut. Rty mohou být před masáží rozmazány medem nebo rostlinným olejem.

Č. 7. Zvlhčování zevnitř. Chcete-li, aby vaše rty vypadaly zdravě a krásně, musíte dodržovat odpovídající režim pití. To znamená, že se používají alespoň 2 litry kapaliny denně, s výhodou čistá voda. Toto množství tekutiny je nezbytné pro normální fungování obecně.

Rty vyžadují pravidelnou péči a každodenní ochranu před vnějšími agresivními faktory: sluncem, větrem, chladem a mrazem, prachem a nečistotami. Používejte rtěnku a lesk nejen jako dekorativní kosmetiku, ale také jako ochranný prostředek na kůži rtů.