Péče o nehty a kůžičku doma

Řádná péče o nehty a kůžičku je možná doma - pro to, docela pravidelně, aby vaše ruce trochu času, a pak se často nemusí uchýlit k pomoci odborníků.

Krásné nehty: pravidla péče

Abychom měli takové nehty, které chcete ukázat a neskrýt, musíte se o ně pravidelně starat a vynakládat na ně určité úsilí.

Nemá smysl malovat nehty, pokud jsou ve špatném stavu. Pokud se budete řídit naší radou, vaše nehty budou velmi silné.

Při péči o nehty doma, udržovat oválný nebo obdélníkový tvar nehtů a nedělejte je tak, aby se nerozlomily. Přílišné řezání rohů a boků nehtů je může oslabit.

Jak je uvedeno na fotografii, když se staráte o nehty doma, jemně je v jednom dlouhém pohybu od okraje do středu:

Klasická délka vhodná pro většinu typů rukou je hřebík, mírně vystupující nad špičkou prstu.

Každý večer zakryjte nehty výživným olejem nebo smetanou. To přispěje ke zvýšení průtoku vlhkosti v nehtech, aby nedošlo k jejich odlupování a zlomu. Kapka olivového oleje může být levnou alternativou.

Je důležité nejen pečovat o nehty, ale také o pokožku, ale mějte na paměti, že by se měla pečlivě ošetřovat tvrdá nebo příliš velká kůžička.

Většina specialistů na manikúru je proti řezání kůžičky nůžkami, protožemůže způsobit infekci.Je lepší ponořit nehty do teplé, mýdlové vody, aby se pokožka měkčí.Pak jej změkčete krémem nebo gelem změkčujícím krémem a pak jemně zasuňte špachtlí z manikúry nebo bavlněného tampónu na okraj nehtu.Poté můžete opatrně seškrábnout částice odumřelé kůže, které zůstaly na základně nehtu.

Výběr barvy

 • Máte-li dlouhé tenké prsty, můžete si nehty přikrýt lakem jakékoli barvy, dokonce i jasně červené, červenohnědé nebo vínové.Krátké nehty vypadají lépe s bledým nebo béžovým lakem.
 • Světlé odstíny jsou také velmi vhodné pro široké nehty, ale můžete je již vizuálně vyrobit, takže na každé straně nehtu zůstane trochu nenatřený prostor.
 • Pokud během dne dáváte přednost sotva znatelnému laku a večer dáváte přednost něčemu exotičtějšímu, zkuste bledý lak s perlou, která začne svítit ve večerním světle.
 • Jsou-li jasné barvy pro vaše ruce příliš honosné, vyzkoušejte je pro nehty.Blikání nehtů světlé barvy v botách s otevřeným pláštěm nebo na bosých nohách může dát nohám rafinovaný vzhled.

Tyto tipy pro péči o nehty vám pomohou udržet ruce v dobrém stavu.

 1. Nepoužívejte odstraňovač acetonu k odstranění laku na nehty, protože zbavuje nehty potřebné vlhkosti.Používejte odstraňovače laků na nehty.
 2. Po každém mytí rukou je namažte smetanou.Oleje obsažené ve smetaně pomohou zvlhčit pokožku.
 3. Hlavním důvodem měkkých a křehkých nehtů je častý kontakt s vodou, takže při mytí nádobí používejte gumové rukavice.
 4. Máte-li slabé nehty, zkuste aplikovat základní vrstvu a polštář pod špičkou nehtů, abyste posílili nehty.
 5. K opravě rozbitého nehtu odtrhněte kus sáčku s čajem a nalepte ho na zlomený nehet lepidlem na nehty. Když papír zaschne, vyleštěte jej na hladký stav a poté nalakujte.
 6. Pokud jdete do zahrady nebo děláte špinavou práci, poškrábejte nehty na kus mýdla. Prostor mezi prsty a nehty bude naplněn mýdlem a nečistoty se tam nezachytí.
 7. Kartáčem a zubní pastou odstraňte z nehtů inkoust a skvrny.
 8. Neodkládejte nehty ihned po koupeli, protože v tomto okamžiku jsou nejslabší a mohou se zlomit.
 9. Při dodržení pravidel péče o nehty očistěte špínu hůlkou s bavlněným hrotem, protože má jemnější účinek než kartáč na nehty.

Podívejte se na video "Nail Care", které ukazuje všechny základní techniky:

Péče o nehty: Francouzská manikúra doma

\ t

Při péči o nehty doma francouzská manikúra je skutečnou „kouzelnou hůlkou“. To je velmi populární, protože v důsledku toho neht vypadá čistě a zdravě. Růžový lak se aplikuje na celý povrch nehtu a špička je pokryta bílým lakem. Tato manikúra zapadáVšechny případy, jak pro obvyklé, tak pro elegantní vzhled.

Nejdříve musíte získat nějakou dovednost, ale výsledek stojí za to.

 1. Na ochranu nehtů naneste průhledný podklad a zabraňte jejich rozlomení.
 2. Naneste dvě vrstvy bílého laku na špičky nehtů. Snažte se ho aplikovat v jednom dlouhém pohybu od jednoho okraje hřebu k druhému.
 3. Bílý lak nechte zcela zaschnout a poté naneste růžový lak na celý povrch nehtu. Pokud chcete vypadat přirozené nehty, zakryjte je jednou vrstvou růžového laku.
 4. Pro dodatečnou ochranu naneste na celý povrch nehtu transparentní nátěr.