Správné paty

Trocha historie

Víte, komu vděčíme za tento zajímavý a velkolepý vynález jako patu, bez které si moderní ženy (a muži) nemohou představit boty? Do Egypta Na sobě měl jen takové boty, které neznaly, ale jednoduché kormidla. Faktem je, že paty byly nezbytné pro snadnější chod na zorané a volné zemi. Vytvořili nezbytný důraz v nestabilní půdě. V moderním světě je pata ozdobou nejen bot, ale také druhu všeliek pro ženy.

Chcete zapomenout na všechny malé potíže ve vzhledu? Noste boty s vysokými podpatky. Takové boty jsou prostě nepostradatelné v šatníku každé ženy. To opticky dělá nohy delší, kotníky více elegantní, a proto krásnější. S patami je vaše záda narovnána a celá chůze ženy se stává, jak to bylo, "létáním". Taková žena si nemůže nevšimnout. Ale všechno, musíte vědět, jak si vybrat správné, a co je nejdůležitější, chodit na patách.

Medicína tvrdí, že pata přesahující výšku 6 cm je již dostatečně vysoká a není příliš vhodná, aby nepoškodila zdraví nohou. Současně jsou takzvané „baletní byty“ zdaleka nejlepší volbou pro stálé nošení. "Baletní byty" vedou k problémům s plochýma nohama a zády. Nejvhodnější velikost pro patu je považována za patu střední výšky: 4-5 cm, která při chůzi nezatěžuje nohy, a proto je méně unavená.

Boty na velmi vysokých (až 12 cm) vysokých a tenkých patách významnězvýšení zatížení nohou, poškození cév a kloubů, časem se může vyvinout osteoartróza.Při dlouhodobém nošení vysokých podpatků se těžiště posune, což vede k zakřivení páteře, posunu pánevních kostí a deformaci chodidel.

Vysoké podpatky jsou zvláště škodlivé pro osoby s otokem kotníku.V tomto případě je omezena normální cirkulace krve v kotnících a nohách, která je nezbytná pro zdraví.

Co dělat?Za prvé, nechodí v patách od rána do večera, ale nosí boty, které jsou vhodné pro konkrétní situaci.Za druhé, zkuste si koupit boty vyrobené z vysoce kvalitních, přirozených, "dýchacích" materiálů.Ve vašem šatníku by mělo být několik párů různých bot, vysokých i nízkých podpatků.Výměna obuvi je nezbytná pro nohy pro pravidelný odpočinek.

Vlak

Aby bylo možné chodit správně a krásně na vysokých patách nebo patách, je třeba si pamatovat několik základních principů, které napomohou k tomu, aby byl chod hladký a sebejistý:

• neohýbejte nohy na kolenou: držte je rovné a umístěte je co nejblíže k sobě.Noha by se měla pohybovat, jako by se pohybovala podél jedné linie.

• Při chůzi nejprve položíme nohu na patu a pak na špičku.Kroky by měly být hladké a rovnoměrné.Pokud je vaše chůze nejistá, zkuste kratší krok.

• hlava a brada při chůzi na patách by měly být zvednuty.

• schody na vysokém podpatku by měly pomalu klesat,Ujistěte se, že držíte zábradlí a na podlahu položte pouze podešev.

• pokud jste nemohli odolat a začali klesat, nesnažte se udržet rovnováhu - hrozí, že se vymaní až do zlomeného kotníku. V tomto případě, lépe, podivně dost, k pádu.

Bit v obraně vysokých podpatků

Italská Maria Cherutto, vědecká pracovnice na univerzitě ve Veroně, studovala účinky vysokých podpatků na zdraví žen a dospěla k jednoznačnému závěru, že vlásenka má příznivý vliv na ženské tělo a sexualitu obecně. Podle Itala, mimochodem velký milovník vlásenek, byla strašně unavená teorií nebezpečí vysokých podpatků a provedla svůj vlastní výzkum, aby zjistila pravdu.

Pokus se týkal 66 žen a dívek mladších 50 let. S pomocí speciálních elektrospotřebičů měřila Maria Cherutto spolu se svým týmem asistentů energii aaktivitu pánevní svalové skupiny, která byla ovlivněna polohou a sklonem chodidel. Během experimentu bylo jasné, že ti, kteří nosí paty ne méně než sedm centimetrů, svalová aktivita klesá o 15%, tj. Vysoké podpatky nebo bodce pomáhají určitým skupinám svalů relaxovat. Ukázalo se, že nosit knoflíky pomáhá trénovat ty svaly pánevní oblasti, které přispívají k silnější a pronikající orgasmus.

Dívky a ženy jsou často líné dělat cvičení pro tuto skupinu svalů. Na sobě ležérní obuv s dostatečně vysokým podpatkem,pomáhá tento problém vyřešit. Volba je vaše, krásné ženy!