Tipy pro zdravou manikúru

Mnoho žen pravidelně navštěvuje nehtové salonky, aby jejich nehty vypadaly profesionálně dobře upravené. Ale bohužel někdy navštěvující nehtové salony mohou vést k rozvoji nehtové houby nebo k různým bakteriálním infekcím, které mohou nejen zkazit váš obraz, ale také poškodit zdraví. Co můžete udělat pro snížení rizika infekce nebo plísně na nehty Zde je několik tipů, jak zabránit různým infekcím při návštěvě nehtového salónu:

  1. Kupte si vlastní manikúru nebo pedikúru a vezměte si ji s sebou při návštěvě salonu. Po každém manikúru nezapomeňte jej umýt a vydezinfikovat.
  2. Podívejte se na nehtový salon, vypadá to čistě a hygienicky. Věnujte pozornost nádobám na odpadky. Musí být čisté a bez nečistot.
  3. Přineste si vlastní lak na nehty, základní nátěr. Odstraňte starý lak doma nebo odstraňte lak na nehty.
  4. Pokud nepoužíváte manikúru, zkontrolujte, zda jsou všechny nástroje po každém použití vyčištěny a vydezinfikovány. Pracoviště velitele by mělo být čisté a jasné.
  5. Zajistěte důkladné vyčištění a dezinfekci koupele pedikúru po každém zákazníkovi. Podlaha, na které klienti obvykle chodí bosi na lázeňskou pedikúru, by měla být před každým klientem vyčištěna a vydezinfikována.
  6. Ujistěte se, že mistr manikúry nebo pedikúry umyje ruce před a po každémzákazníka
  7. Nikdy nepoužívejte ručníky, které nejsou čerstvé a špinavé.