Pohanka pro hubnutí. Pohanka dieta Část 2

"Kulinářské technologie"pohanková stravaje poměrně jednoduchá a nevyžaduje značné investice času, úsilí a zvláštních dovedností.Chcete-li, aby pohanka , musíte vzít 1 šálek obilovin a zalijeme vroucí vodou nad ním. V tomto stavu je žádoucí ponechat pohanka přes noc. S největší pravděpodobností toto množství pohanky nebude stačit na celý den, takže ráno se doporučuje nalít další sklenici obilovin. Pokud chcete urychlit proces vaření pohanky, můžete použít termosky - po 2 - 3 hodinách bude obilniny připravené!Důležitým bodem pohankové stravy je úplné odstranění soli, cukru, másla a všech druhů koření.

  1. Pohanka monodiet. Do 7 dnů se doporučuje používat pouze pohanky a pít čistou vodu. Množství pohanky, kterou lze jíst během dne, není omezeno. Na pohankové mono-dietě můžete sedět déle než 7 dní. V opačném případě riskujete poškození zdraví a klesající kilogramy nepřinesou očekávanou radost.
  2. Dieta z pohankové kašeří. Udržet pohankové stravy bohužel není tak jednoduché. Navíc existuje dojem, že monodiets jsou zdraví škodlivé. Navzdory tomu, že pohankové krupice jsou bohaté na vitamíny, stopové prvky a další užitečné látky pro tělo nestačí. Při dlouhodobém pobytu na „čisté“ pohankové dietě se mohou objevit bolesti hlavy, závratě, únava a apatie. Tyto "vedlejší účinky" jsou primárně způsobeny úplným vyloučením soli a cukru.ze stravy, které se aktivně podílejí na biochemických procesech organismu. Pokud máte silnou touhu upravit váhu, ale jste soupeř monodiet, můžete použít alternativní metodu pohankové stravy - přidejte kefír! Kombinace dvou populárních diet - pohanky a kefíru, můžete rozšířit dietní dietu. Kefir by měl být konzumován s nízkým obsahem tuku (1%). Pokud však usilujete o dobré výsledky, nedoporučuje se míchat kefír a pohanky. Pijte kefír po 1 - 2 hodinách po pohanky nebo naopak, 1 až 2 hodiny před pohankou.
  3. Vodní a pohanková dieta. Do těla byla dobře odstraněna strusky a tuky, sedící na pohankové dietě, vypít asi 2 litry vody denně. Voda navíc přispívá k rychlejšímu a účinnějšímu úbytku hmotnosti.
  4. Dieta z pohanky a sušené ovoce. Pokud cítíte slabost a apatie, pak tělo potřebuje cukr. To je jedna z nevýhod stravy pohanky. V takových případech můžete do stravy přidávat sušené ovoce (sušené meruňky, rozinky, švestky). Sušené ovoce lze přidávat přímo do pohanky nebo konzumovat samostatně. Hlavní věc není přehánět to - pohanka by měla zůstat základním jídlem, a sušené ovoce je doplněk. Za den se doporučuje použít asi 7 sušených meruněk. Užitečné rady: pokud konzumujete sušené ovoce odděleně od pohanky - dobře žvýkejte (až do kaše). Pomáhá lépe uspokojit hlad.
  5. Dny půstu. Pokud jste nováčkem stravy, neTo by mělo okamžitě dát tělo v šoku. Ale jakákoliv strava pro tělo je stres! Pro začátečníky se můžete pokusit uspořádat půst na pohanky. Můžete tak ocenit pocit, že jste na pohankové dietě a všimnout si výsledků (na 1 den na dietě se můžete zbavit až 1 kg hmotnosti). Pokud jste dobře tolerován "pohankové" půst den - můžete začít dietu.
Závěrem bych chtěl připomenout, žedieta pohanky je nejen velmi jednoduchá, ale také velmi účinná . Dva týdny na pohankové dietě vám pomohou podívat se na vaše tělo v novém (vylepšeném) světle.Růst,ale nepřehánějte to - maximálně 14 dnů. Pokud chcete kurz opakovat, nezapomeňte si vzít přestávku do 30 dnů. Hodně štěstí!