Boj s taškami pod očima: užitečné tipy

Existuje mnoho tajemství krásy, zdraví a věčného mládí. Každý den muži a ženy dělají spoustu procedur a vše, aby vypadali svěží a atraktivní. Dnes se dotkneme velmi důležitého problému, který stojí na cestě k mládí a kráse - opuch pod očima. Pozor, teď se naučíte, jak rychle a efektivně odstranit sáčky pod očima!

Příčiny sáčků pod očima

Nejvěrnějším asistentem v boji s takovým nežádoucím účinkem bude prevence jeho výskytu. Proto je v první řadě důležité pochopit příčiny problému. Mohou to být:

 • chronická únava, nedostatek spánku;
 • špatné návyky (kouření, alkohol);
 • použití kořeněných a slaných potravin a velkého množství vody před spaním;
 • věk;
 • nestabilní psychologický stav;
 • hormonální poruchy v těle.

Také otok pod očima může být satelit:

 • onemocnění kardiovaskulárního systému;
 • alergické reakce organismu;
 • onemocnění ledvin;
 • infekční léze (včetně oka);
 • endokrinní poruchy.

Účinnémetody

Často chceme dosáhnout co nejrychlejšího výsledku. V tomto případě pojďme hovořit o tom, jak můžete odstranit sáčky pod očima doma a během jednoho dne. Pojďme si vzít na palubu lidových prostředků, které jsou v každém domě: čaj, led, brambory, okurka, vaječný bílek.

Přečtěte si také: Jak urychlit metabolismus?

Chronická únava

 • Vyvarujte se nejjednodušších způsobů, jak odstranit nedostatky. S pomocí kostek ledu je můžete snadno odstranit: stačí na krátký čas aplikovat kus ledu zabaleného v hadříku do očí.
 • Můžete použít různé dekory, jejichž základem bude máta, šalvěj, heřmánek, řetězec, měsíček. Měly by být zamraženy a střídány s ledem z běžné vody. Je nutné aplikovat po dobu několika sekund, což neumožňuje podchlazení tkáně.
 • Zelený a černý čaj jsou výbornými pomocníky v boji proti otokům očních víček. Je nutné udělat obklad čerstvě vychlazeného čaje a dát ho na oči. Počkejte 15-20 minut.

Černý a zelený čaj bojuje proti otokům očních víček

Přírodní produkty jsou vynikajícím nástrojem v boji proti nafoukaným víčkům, a to zejména v případě, že jsou způsobeny věkem.

To je zajímavé: Chemické perm vlasy

Víte, jak můžete rychle odstranit tašky pod očima doma pomocí těchto nástrojů, pokud je žena starší 50 let? Je to jednoduché:

 • Vezměte čerstvé brambory, nakrájejte několik tenkých plátků a držte 15-20 minut, zatímco zelenina je nutnápředchladit.
 • Nakrájejte okurky nebo plátky jablek, jemně je položte na hadřík a zmrazte. Pak vložte do nádoby a použijte podle potřeby. Věnujte pozornost, je nutné, aby kusy byly studené, ale ne zmrzlé. V opačném případě riskujete chytání za studena, zánětlivý proces, ječmen, může se tvořit.
 • Beaten vaječný bílek se aplikuje na kůži pod očima po dobu 10-15 minut. To z ní učiní pružnější a uvolní otoky.

Vaječné bílé masky

Kromě toho se každá žena zajímá nejen o to, jak rychleji odstranit tašky pod očima doma, ale také o tom, jak to udělat efektivněji. V tomto případě pomůže novým technologiím v kosmetologii, což umožní zbavit se otoků i za jeden den. Použití těchto postupů doma je však nemožné, proto budete muset kontaktovat kosmetický salon nebo kancelář specialistovi. Toto jsou zázračné metody:

 • přístrojová masáž - prováděná pouze zkušenými kosmetology, má rychlý, ale krátkodobý účinek, a proto vyžaduje opakování kurzu po krátké době;
 • mezoterapie - zavedení speciálních složek pod kůži století, má velmi rychlý a dlouhodobý účinek (6-9 měsíců);
 • mikroproudová terapie nebo elektrostimulace - vliv nízkofrekvenčních elektrických impulsů na problémové oblasti, účinek je poměrně dlouhý a znatelný, ale ne rychlý (postup je prováděn kurzem);
 • lymfatická drenáž -pomáhá aktivovat přirozený odtok tekutiny.

Zajímavé : Módní manikúra 2019

Mezoterapie

Takže je nejlepší začít bojovat proti problému otoků pod očima s prevencí. S pomocí všech výše popsaných metod může být problém vyřešen pouze částečně a opakované operace bude nutné opakovat. Prevence je boj bez nákladných operací, zatímco nebude mít vedlejší účinky. Budete varovat tento nepříjemný jev, pokud ve vašem životě dojde:

 • správná výživa;
 • absence špatných návyků;
 • pravidelné cvičení a outdoorové aktivity;
 • normalizace spánku a odpočinku;
 • provádění speciálních cviků pro oči, stejně jako masáž kůže kolem očí;
 • pravidelné lékařské prohlídky.

Viz též : Módní trendy v barvení vlasů 2019

Správná výživa pomůže tento problém vyřešit.

Jak zamaskovat edém

Poměrně často není čas na používání lidových prostředků nebo na služby profesionálních kosmetologů. V tomto případě vzniká logická myšlenka zakrýt ošklivá místa. Maskování, stejně jako photoshop na fotografii, vytvoří iluzi bez problémů. Existuje mnoho kosmetických výrobků podobného účelu: masky nebo náplasti na oči, facelift, séra, korektory, krémy s tonálním účinkem, korektory, prášky.

ZvláštníNejúčinnější jsou tónovací činidla pro pokožku kolem očí. Po aplikaci je otok pod očima a zejména modrý téměř neviditelný.

Základní krém

Účinku je dosaženo:

 • Obsah základu, který zakrývá kruhy (doporučuje se nejen použít speciální prostředky, ale také použít obvyklý základ tak, aby barva pleti celého obličeje byla stejná).
 • Přítomnost částic odrážejících světlo. V takových prostředcích bude tonální látka mnohem méně. Také tento nástroj může opravit nejen oblasti kolem očí, ale i jiné kožní defekty na obličeji. K tomuto účelu můžete použít i zvýrazňovače.

Nejjednodušší a nejúčinnější způsob maskování:

 1. Aplikujte korektor na oteklou plochu prstem nebo houbou;
 2. Zakryjte vrstvu korektoru matným práškem;
 3. Aplikace červenání na lícní kosti pro posun akcentu z problémové oblasti.

Zakrývatel zakrývá nedostatky

Gymnastika proti edému

Komplex speciálně navržených cvičení je jedním z hlavních prostředků prevence.

Tyto jednoduché pohyby jistě pomohou těm, kteří se zajímají o to, jak odstranit pytle pod očima doma.

Gymnastiku můžete provádět kdykoliv: během přestávky mezi domácími pracemi, sledováním televize, relaxací ve vaně atd. Někdy je tento druh gymnastiky skutečnou záchranou v situacích, kdy potřebujete tak rychle.Odstraňte tašky pod očima doma, jak jen to bude možné - za pouhých 5 minut.

Gymnastika

 1. Zatímco držíte svaly na můstku nosu a v chrámu, 10krát svírajte oči. Po krátké přestávce cvičení opakujte.
 2. Aniž byste sebrali prsty z mostu nosu a chrámu, podívejte se nahoru. Rychle mrkněte očima 8-10 krát, udělejte si pauzu, opakujte cvičení pomalejším tempem.
 3. Položte ruce dolů. Oči se snaží otevřít co nejširší a rychle blikat asi 8 krát.
 4. Podívejte se znovu a otevřete ústa, jako byste chtěli vyslovit zvuk „o“. Blink desetkrát, trochu odpočinku a opakujte.
 5. Na konci gymnastiky pomalu, otevřete a zavřete oči po dobu 30 sekund.

Toto cvičení také pomůže: položte prsty na oteklou oblast a začněte hýčkat pohyby prsty z zygomatické kosti směrem ke spánkům. Musíte kůži vyhladit, ale opatrně, aniž byste ji natáhli. Ideální konec posilovny bude několik minut mýt střídavou teplou a studenou vodou. Teplota by se měla měnit každých 10-15 sekund.

Přečtěte si také : Radikální chemie pro objem vlasů

Cvičení na obličej

Péče o kůži kolem očí

Přemýšlíte, jak jinak můžete rychle odstranit tašky pod očima doma, nezapomeňte na řádnou péči o jemnou pokožku očních víček.

Zde je několik jednoduchých doporučení:

 1. Jedním z nejdůležitějších postupů je čištění. Často se používá kosmetické mléko nebo speciální odstraňovač make-upu. Také neodstraňujte oční make-up pomocí příliš studené nebo horké vody a nepoužívejte na to mýdlo.
 2. Jakmile je kůže očištěna, musí být vyživována a zvlhčena. Dnes můžete vidět spoustu speciálních pleťových vod, krémů, gelů, určených speciálně pro tyto účely. Krémy se doporučují pro suchou pokožku, protože rychle pomáhají doplňovat zásobu tuků, vyhlazují vrásky a pružně a hladce.
 3. Gely pro pokožku kolem očí jsou považovány za nejefektivnější, ale jejich cena je vyšší než jiné prostředky.
 4. Používejte speciální tonika a pleťové vody, které tónují, obnovují a zklidňují problémové oblasti. Často se vyrábějí na bázi rostlinných výtažků. Účinně aplikujte obklady s tonikem do očí po dobu 5-10 minut.
 5. Doporučuje se, aby byly všechny výše uvedené postupy prováděny pravidelně. Pokud je občas děláte, je nepravděpodobné, že dosáhnete požadovaného účinku.

Péče o kůži kolem očí

Domácí masky na tašky pod očima

Masky připravené na základě lidových receptů nemohou poskytnout nejhorší výsledek ve srovnání s profesionálními kosmetickými postupy nebo injekcemi léků. Tyto recepty byly testovány po mnoho let, naše babičky je používaly mnoho let.Zvažte řadu možností, jak můžete rychle odstranit tašky pod očima nejen žen, ale i mužů doma pomocí masek, které můžete udělat vlastníma rukama:

 • Vařte malé množství dýně (10 g), rozmělněte mixér na homogenní hmotu. Po odstranění make-upu naneste na víčka kašovitou vrstvu silnou vrstvou. Po 10 minutách opláchněte a aplikujte meruňkový olej.
 • Tato maska ​​bude vyžadovat neobvyklou kombinaci: zelí a kokosový olej. S pomocí gázy z zelí, musíte stlačit šťávu a dělat pleťové vody. Po dobu 30 minut je položte na očištěná oční víčka a poté pokožku navlhčete koksovým olejem.

Kokosový olej pomáhá chránit krásu

 • Je třeba odebrat 50 ml čisté vody, s výhodou destilovanou, a přidat 1 g kyseliny hyaluronové. Hmota se míchá 15 minut, dokud se nestane homogenní. Předtím je nutné produkt dobře vychladnout a aplikovat ho před spaním jemným pohybem. Po 30 minutách odstraňte zbytky ubrousků. Hotovou směs lze skladovat při nízké teplotě v uzavřené nádobě po dobu nejvýše 10 dnů.
 • Takový lidový lék je třeba uplatnit jako olej z rakytníku. Dobře je namočte a vložte je do mrazáku. Houby by měly být dostatečně chladné, ale neměly by být zamrzlé. Ochlazené disky vložte na zavřené oči po dobu 30 minut. Také místo oleje mohou být aplikovány infuze bylin, které mají protizánětlivý, sedativní účinek.
 • Medové masky - vynikajícíalternativou k procedurám v salonu. Před spaním namažte spodní a horní víčko tenkou vrstvou medu. Bude to trvat jen několik minut a zbytky lze odstranit vlhkým hadříkem.

Medové masky

 • Pomoci zlepšit vzhled a esenciální kamenný olej. Aplikujte je před spaním s lehkými tečkami.
 • Obyčejné ovesné vločky jsou také vynikajícím způsobem zvedání, což je v takové obtížné situaci nezbytné. Pro vaření, vezměte 2 polévkové lžíce ovesných vloček a nalijte horké mléko tak, aby kapalina jen lehce pokrývá vločky. Uzavřete pevně nádobu, zabalte. Chvíli počkejte, až se ovesné vločky dobře vyparí. Ochlaďte na pokojovou teplotu a použijte.

Nyní víte, jak rychle a efektivně odstranit sáčky a modřiny pod očima doma. Hlavní věc je identifikovat příčinu jejich vzhledu a pak aplikovat vhodné metody k jejich odstranění. Pokud nemůžete odstranit nežádoucí účinky v oblasti očí, a to i při řádné péči a dodržování všech pravidel, měli byste se obrátit na odborníka. Je nutné podstoupit vyšetření, aby se zjistila přítomnost onemocnění, která se stávají příčinou přetrvávajícího edému.