Pedikúra doma

Pedikúraje jedním z hlavních kroků v péči o nohy. Existují ženy, které se od tohoto postupu odchylují a argumentují nedostatkem času. Ale pokud mátedobře udržované ruce, krásný make-upaúčes , pak na sobě otevřené boty s ošuntělými patami a nepřesnými nehty - to vše prostě zmizí. Můžeme tedy dojít k závěru, že pedikúra je základním postupem péče o sebe.

Pedikúruby měla provádět každá žena. Nejjednodušší způsob je udělatpedikúru v salonu . Pokud ale nemáte dostatek peněz na takové potěšení, pak byste měli mít možnostpedikúru doma . Díky pedikúre, vaše nohy nejen vypadají krásně a dobře upravené, ale také se staráte o své celkové zdraví. Japonští lékaři tvrdí, že nervová zakončení jsou soustředěna na nohy, které jsou zodpovědné za vnitřní orgány. A pokud odstraníte porosty z nohou nebo očistíte kůži nohou, pak, jak to bylo, očistěte své tělo a nechte ho dýchat. A přesto, krásné dobře upravené nohy - to je klíč k velké náladě a sebedůvěře.

Frekvence pedikúry závisí na vlastnostech vaší pokožky na chodidlech a nehtech. Pokud mátesuchou a tenkou kůži , pak stačí jednou za měsíc udělat pedikúru. Ale pokudkůže na chodidlechroste velmi rychle, pak by se takový postup měl provádět 2-3krát měsíčně.

Pokud děláte pedikúru doma, musíte si nejprve dobře připravit nohy. K tomu potřebují páru. Typ v malé pánvi teplé vody asnížit nohy. Můžete přidat strouhané toaletní mýdlo, strouhanou sůl, sůl a trochu čpavku a sody, různé esenciální oleje, zeleninový nebo olivový olej, bylinné odvarky v závislosti na typu pleti, jehličnatých odvarů. Jakmile voda začne ochlazovat, nalijte horkou vodu do nádrže. Nejdůležitější věcí je změkčit a parkovat pokožku na nohou.

Jakmile se vaše pokožka na nohou změnila v jemnou růžovou barvu, pokračujte v ošetření pleti. Otírejte si paty kruhovým pohybem jemnozrnnou pemzou nebo pevným kartáčem. Nyní na policích obchodů a supermarketů existuje tolik typů různých kartáčů na kůži nohou, takže si můžete vybrat pro sebe nejlepší variantu pro takový kartáč. Také k čištění nohou můžete použít speciální peeling na nohy, abyste odstranili odumřelé kožní buňky. Po tomto, opláchněte nohy vodou a po 25-30 minutách, pokračujte postupem pedikúry sám.

Začněte jemným pohybem kutikuly na základně nehtů pomocí speciální špachtle pro manikúru. To se provádí tak, že nehty volně dýchají. Pokud ihned po koupeli nohy odstraníte kutikulu, bude růst pomaleji. V žádném případě by neměly řezat kůžičku, protože to může vést k zánětu kůže.

Potom seříznou nehty, což jim dodá krásný tvar. Aby se zabránilovniknutí velkého hřebudo kůže, mělo by být oříznuto v přímé linii a ne příliš krátké. K řádnému vyříznutí nehtu v přímé linii je žádoucípomocí speciální pinzety pro manikúru odstraňte rohy hřebíku po napařování.

Opatrně odstraňte všechny nečistoty a oddělené buňky zpod nehtů pomocí speciální dřevěné nebo kostní tyčinky. Snažte se nepoškodit přírodní tukovou podložku a vnitřní povrch nehtů. Máte-li nehty s drsným povrchem, pak je můžete odstranit pomocí speciálního měkkého, šetřícího pilníku bez poškození nehtu.

Nehty by se měly plnit hladkými pohyby od okraje ke středu tak, aby se neodlupovaly a nestaly se křehkými.

Poté můžete udělat masku nohou nebo masírovat výživným krémem nebo olejem. Pro dosažení požadovaného výsledku je nutné provádět masáž alespoň 10 minut.

Pokud se rozhodnetenamalovat nehty lakem , musíte je nejprve odmastit odstraňovačem laku na nehty, protože nehtové desky absorbují krém. Nejprve naneste základ pod lak a pak samotný lak. Pokud máte nehty ve výborném stavu, můžete si vybrat jasný lak. No, pokud ne - pak zvedněte lak neutrálních odstínů.

.