Masky na nehty doma

Moderní "populární moudrost" říká: "Žena bez manikúry, jako auto bez kol."Krásnéruce adobře udržovanénehty - karta každéženy . Velmi často, ponořením se do rodinných starostí a problémů, není prakticky žádný čas na péči o ruce a nehty. Ale to není důvod, a ani dobrý důvod, schopný vysvětlit neopatrný postoj k jejich vzhledu.

Aby vaše ruce a nehty vypadaly vhodně, je nutná každodenní pravidelná péče, kterou lze snadno provádět doma bez návštěvy kosmetických salonů. Člověk musí jen ukázat trochu trpělivosti a vyhradit si hodinu času.

K péči o ruce a nehty doma můžete použít následující recepty:

  • Je zapotřebí malé množstvíoliv másla(jako alternativa, slunečnicová semena, broskev , olej z hroznových jader aklíčky .pšenice ,lněné semeno ), přidá se několik kapek šťávyjoduacitronu . Ve výsledné směsi snižte nehty po dobu 7-15 minut. Poté odstraníme olej vlhkým hadříkem nebo si umyjeme ruce teplou vodou, ale bezmýdla . Tento postup posiluje a bělí nehty.
  • Pomocístratifikacenehtové ploténky můžete použít roztok alkoholujodu . Je žádoucí provést postup v noci, protože během spánku bude mít jód čas, aby byl plně absorbován. Ráno nezůstane žlutá barva astopy. Preventivní opatření: nepoužívejte jód příliš často na zpevnění nehtů, protože nehtovou desku můžete přesušit. Stačí nechat hřebíky namazat jódem několikrát týdně.
  • Při častém používánílakuse nehty stanou nažloutlé. V takových případech pomůže použití citronové šťávy. K tomu, řezcitrondo dvou polovin a držet nehty pravé ruky v jedné polovině, vlevo v druhé. V této poloze je 5 - 10 minut. Citronová šťávabělía posiluje nehty.
  • Kyselé červené bobule, jako jsourybky ,brusinkyabrusinky , jsou užitečné pro pokožku rukou a nehtů. Kyselá šťáva s nehty.
  • Známý přípravek, jako jemajonéza , je vhodný pro péči o pokožku rukou. Majonéza a gumové rukavice se nanášejí na čistou pokožku rukou velkorysou vrstvou. V takovém rouchu můžete bezpečně provádět domácí práce a po 30 minutách opláchněte teplou vodou (bez mýdla).
  • Pro obnovu a posílení nehtů náchylných k delaminaci se doporučuje použítpapriku červenou . K přípravě masky budete potřebovat 1 lžičku mleté ​​červené papriky a 1 lžičku krému na ruce. Po důkladném promíchání všech složek se maska ​​aplikuje na nehty po dobu 5 minut. Opatření: přítomnost ran a kožních lézí kolem nehtu může reagovat na červenou papriku s pocitem pálení.
  • K posílení křehkých a slabých nehtů lze použít běžný vosk ,roztavil ve vodní lázni. Velmi jemně snižuje špičky prstů ve vosku a INSTANTLY ve studené vodě. Když to dělá správně, kůra vosku je tvořena na špičkách prstu, který vypadá jako náprstek. Noste rukavice nahoře (nejlépe bavlna). Rukavice mohou spát celou noc. Průběh léčby je dva postupy týdně. Velmi účinný způsob proti křehkým nehtům.
  • Vana pro zpevnění nehtů zesolia jodu. Chcete-li připravit koupel, můžete použít kuchyňskou sůl amořskou sůl . 1 lžičku soli rozpusťte v teplé vodě a přidejte několik kapek jódu. Ponořte nehty do lázně po dobu 10 - 15 minut.
  • K posílení a růstu nehtů je třeba denně vložit do vitamínové destičkyvitamínA a E. V lékárnách si můžete koupit vitamíny A a E v oleji. Pozitivní účinek je patrný po 10 denních procedurách.
  • Pro získání takových vlastností nehtů, jako je tvrdost, můžete použítvejce žloutek , vařený v chladném přírodním včelím vosku a rostlinném oleji (podle vaší chuti). Přísady se každý večer mísí a třou do nehtů.