Parní lázeň na vlasy - restaurování vlasů "pod kapotou"

Téměř každá třetí žena je obeznámena s takovými problémy s vlasy a pokožkou hlavy, jako je suchost a křehké vlasy, špička vlasů, vypadávání vlasů, nadměrná tuhost, otupělost a nedostatek lesku, bez života a lupů. A to není překvapující, vzhledem k různorodosti negativních faktorů ovlivňujících krásu a zdraví našich vlasů - nepříznivé podmínky prostředí, nevyvážená výživa, špatné návyky, nedostatek řádného spánku a odpočinku, použití kvalitní kosmetiky pro péči o vlasy, stres, časté používání vysoušeče vlasů a žehlička na vlasy, atd.

Ke zmírnění vlasů ze všech uvedených negativů existuje speciální postup pro hojení a obnovu vlasů - to je parní lázeň.Parní lázeň pro vlasynapomáhá nasycení vlasů vlhkostí, která účinně chrání před poškozením. Parní akce otevírá vlasové folikuly a vlasovou kůžičku pro pronikání vlhkosti a živin.

Aby se vlasy „obohatily“ vlhkostí, v kosmetických salonech používají speciální zařízení - odpařovače (zařízení, které přeměňuje vodu na páru). V Japonsku bylo vyvinuto speciální zařízení, které se nazývá Micro Mist. Nenechte se rozrušit, pokud nemáte chuť nebo příležitost navštívit kosmetické salóny - můžete si zařídit „den koupele“ pro vlasy doma pomocí obyčejného horkého ručníku.

Pokud jde o úpravu vlasů doma, musíte provéstnásledující akce:

- Důkladně si umyjte vlasy šamponem, který odpovídá vašemu typu vlasů.

- Poté je nutné vlasy osušit ručníkem a ošetřit ošetřujícím prostředkem v závislosti na problému s vlasy. Může se jednat o výživnou masku, proteinový kondicionér, lehce zahřátý rostlinný olej (lopuch, kokos, bambucké máslo, avokádo atd.) Nebo komplex terapeutických látek. Kosmetický přípravek (zakoupený i připravený) se nanáší rovnoměrně po celé délce vlasů a lehkým masážním pohybem se opatrně vtírá do pokožky hlavy.

- Dále by měl být ručník vhodné velikosti (v závislosti na délce vlasů) ponořen do horké vody, mírně zmáčknut a jemně ovinut vlasy. Na ručník se položí plastová čepička. Pro zvýšení terapeutického účinku parní lázně můžete sedět 30-40 minut při "sušení" nebo použít sušičku horkého vzduchu pro tepelnou ochranu.

- Nakonec opláchněte vlasy studenou vodou (nízká teplota vody, na rozdíl od horké vody, umožňuje „utěsnit“ užitečné látky uvnitř vlasů).

  • Parní lázeň se doporučuje jednou za dva týdny nebo alespoň jednou za měsíc. Při silně poškozených vlasech můžete zvýšit intenzitu ošetření vlasů.

Věnujte pozornost !!! Procedura „parní lázeň“ zahrnuje kontakt s horkou vodou a zahřátým olejem.Dodržujte bezpečnostní opatření a buďte velmi opatrní !!!

Úspěchy!