PMS - "bestie" v našem těle

Vy sami nevíte, co chcete? Je to sleď nebo něco sladkého? A někoho, kdo má kousnout nebo plakat. Otravné všechno a všichni. Nejste spokojeni s celým světem, vše je vidět v černé barvě. Jaký „hrozný bestie“ se usadil ve vašem těle?

Toto je PMS - premenstruační syndrom. Asi týden před nástupem menstruace v ženském těle vzrůstá koncentrace ženských pohlavních hormonů, což vede k takovému prostému stavu. Téměř každá žena pociťuje tento nevyvážený stav, i když rozsah těchto „odchylek“ je poměrně velký. Od jednoduché, snadné nemoci, po vážné problémy. Zejména vraždy manželů (někdy se to stává)! Především se tento příznak projevuje u žen středního, tzv. „Balsakovského věku“.

Jak učinit toto období mírnějším? Poslechněte si několik tipů. V těchto dnech se nedoporučuje k dietě, jíst slané a kořeněné potraviny, což vede k otoku, jíst sladkosti, protože cukr má stimulující účinek na centrální nervový systém. Snažte se pít méně kávy, čaje a sladkých nápojů s cukrem a také s výhodou nepít alkohol.

Co může a mělo by být? Všechny druhy džusů, zejména vyniká jako nejužitečnější brusinky. Během tohoto období by měly být ve stravě přítomny bílkoviny a tuky, velké množství zeleniny a ovoce. Je užitečné jíst chléb, obiloviny, rýži, mořské plody, brambory. Méně masných a mléčných výrobků. Velmi dobře, pokud užíváte vitamíny, zejména vitamín B6.Je vhodné upozornit příbuzné a přátele (pokud se syndrom projeví velmi silně) o nadcházejícím období, aby lidé blízko vás správně pochopili váš stav.

Během této doby se snažte co nejvíce navštěvovat pod širým nebem, relaxovat a dobře se vyspat (minimálně 8 hodin). Od podrážděnosti pomůže čaj s heřmánkem a mátou, stejně jako zklidňující bylinky: valeriány nebo matky. Nepřehánějte se v noci, abyste se vyhnuli nespavosti. Olej "večerní pupalka" pomůže s citem prsu, akupresurou - s bolestí v hlavě a bolestivými pocity v dolní části zad a dolní části břicha. Užitečné teplé koupele s odvar z heřmánku, ale sauny a koupele během tohoto období by neměly být navštíveny.

Ujistěte se, že děláte tělesná cvičení! Chůze a běh jsou obzvláště užitečné, protože sport zlepšuje náladu. To se děje v důsledku zvýšení krve endorfinů - hormonů potěšení a štěstí.

Nyní doufáme, že chápete, že PMS není tak hrozné. Hlavní věc je sledovat vaše zdraví!