Správná každodenní péče o pleť doma: recepty s videem

Je nutné organizovat péči o pokožku těla doma, aby její póry byly vždy volné a cizí pachy zcela chyběly. Nabízíme Vám naučit se jednoduché recepty pro péči o tělo doma, které budou vždy udržovat svěží a příjemnou vůni čistoty. K tomu není nutné mít na polici v koupelně sto různých nástrojů. Správná péče o tělo doma může být založena na přírodních ingrediencích, které jsou k dispozici každé hostitelce. Poskytování denní péče o tělo doma, můžete zlepšit stav kůže, aby bylo více rovnoměrné a hladké. Pro tyto účely, postup pro čištění a odstranění nežádoucích vlasů.

Sledujte hýčkání doma na videu, které zobrazuje všechny hlavní aktivity v přístupné podobě:

Péče o tělo poskytne nejlepší výsledky, pokud provádíte určité ošetření denně při koupeli. Můžeme zapomenout na paže a nohy, lokty a krk, prostě proto, že jsme na ně nebyli zvyklí věnovat pozornost. Pravidelná péče o tělo se může zdát nadměrná, ale péče o něj je nezbytná, aby zůstala zdravá. Dojemné při mytí, loupání a masáži k určení problémových oblastí a možných změn je obtížné přeceňovat.

Krk

 • Zajímá vás pleť krku?
 • Je kůže krku šedá a drsná?
 • Máte speciální postupy, které udržují kůži v horním stavu?

Hrudník

 • Staráte se o svá prsa?
 • Objeví se akné na hrudi?
 • Chráníte kůži v této oblasti před škodlivým slunečním světlem?

Ruce

 • Máte světle šedé lokty?
 • Je kůže na rukou měkká a pevná nebo tvrdá a suchá?
 • Měly by být tmavé vlasy zbarveny v dolních částech paží?
 • Pokud odstraníte vlasy z podpaží, našli jste nejpohodlnější a nejúčinnější způsob?
 • Našli jste způsob, jak udržet čerstvost v podpaží?

Ruce

 • Trpí spoustou domácích úkolů?
 • Potřebují péči o zvlhčující přípravky?
 • Jsou vaše nehty pečlivě uloženy a zpracovány?
 • Musím si nechat nehty nebo udělat francouzskou manikúru?

Nohy

 • Máte na nohou těsné vlasy?
 • Je kůže na nohou dostatečně hladká?
 • Nevypadali by lépe, kdyby byli založeni?
 • Jsou vaše nohy vystaveny celulitidě?
 • Zlepšuje koupání vzhled nohou?

Oblast bikin

 • Pokud odstraňujete vlasy v této oblasti, našli jste nejlepší lék?

Nohy

 • Mají hrubou kůži a mozoly?
 • Jsou nehty důkladně ošetřeny?
 • Používáte pravidelně krém na nohy, aby byla vaše pleť měkká?

Předměty pro řádnou péči o tělo

Správná péče o pokožku těla je nemyslitelná bez pravidelných úprav vody. Zábavná, dobře vybavená koupelna může pomoci připravit se na pracovní den a relaxovat po dokončení. Kůže je největším orgánem našeho těla, který tvoří ochrannou vrstvu proti bakteriím a různým vnějším vlivům. Ačkoli neustále mění horní vrstvu a je aktualizován, vyžaduje zvláštní pozornost, protože čelí mnoha problémům. Odstranění horní vrstvy mrtvých buněk a stimulace krevního oběhu pomáhá udržet dobrou barvu pleti. Pro udržení zdravé pokožky a těla je nutné udržovat pokožku čistou. Zvažte potřebné položky péče o pleť, které by měly být v každé koupelně.

Houby a čisticí podložky na obličej

Jsou pohodlné na pěnění mýdla a gelů na kůži a odstraňování nečistot a make-upu. Opláchněte žínky pravidelně a nechte jemezi jednotlivými způsoby použití.Přírodní houby jsou dražší, ale vydrží déle.Po použití zmáčkněte tuto houbu v teplé vodě a vysušte vzduchem.

Pemza

Pemza je vyrobena z velmi porézní sopečné horniny a bude mít lepší účinek, pokud si ji nejdříve otřete mýdlem a poté ji rozetřete na hrubé kůži.v kruhových pohybech.Ale netřete příliš tvrdě, jinak může dojít k zánětu kůže.Je lepší jednat často a postupně.

Utěrky a zadní kartáče

Použijte žínku k odstranění odumřelé kůže, protože její délka umožňuje dosáhnout těžko přístupných míst na zadní straně.Žínky jsou obvykle vyrobeny z plodů egyptské rostliny, a aby jim sloužily dlouhou dobu, potřebují nějakou péči.Po použití musí být důkladně omyty a usušeny tak, aby nebyly černé nebo plesnivé.

Štětce na zádech jsou také užitečné pro ty oblasti kůže, které jsou obtížně dosažitelné, as jejich pomocí je snadnější se o ně starat.Kartáče by měly být po použití opláchnuty vodou a vysušeny.

Mýdlo

Toto je pravděpodobně nejlevnější a nejefektivnější způsob očištění těla.Pokud pokožku příliš uschne, vyberte si v jejím složení zvlhčující prostředky.

Dobře vybavená koupelna by měla obsahovat příslušenství pro různé postupy, od čištění zubů až po odstranění pachů v podpaží.

Zubní kartáček. Je velmi důležité zvolit správný kartáček na zuby.Nylonový kartáč je lepší, protože obyčejnýštětiny se rychle rozpadly a zubní kartáček ztrácí svůj tvar. Vyberte si kartáč s malou hlavou, která je snadno dosažitelná na vzdálené zuby. Nejlepší je použít měkký nebo středně tvrdý kartáč, tvrdý může poškodit zubní sklovinu a dásně. Změňte zubní kartáček asi jednou za měsíc.

Zubní nit.Použijte dentální nit alespoň jednou denně k čištění oblastí mezi zuby, kde zubní kartáček nemůže dosáhnout. Voskovaná nit je lepší, protože nenarušuje výplně a nelepí se na nerovné hrany. Chcete-li použít nit, naviňte trochu na ukazováčky obou rukou. Opatrně ji vložte mezi dva zuby a přitlačte na jednu stranu zubu. Pak ji jemně natáhněte a vytáhněte ven. Udělejte to mezi všemi zuby.

Antiperspirační deodorant.Deodoranty nezasahují do potu, ale jednoduše zabraňují rozkladu bakterií. Pokud máte nadměrné pocení, použijte antiperspirant nebo lepší antiperspirační deodorant, protože jeho složky zabraňují pocení. Nepoužívejte tyto výrobky v případě zánětu nebo poškození kůže nebo bezprostředně po holení.

Talek.Tento bílý prášek je vyroben z práškového křemičitanu hořečnatého a obvykle obsahuje parfumerickou vůni. To je věřil, že tento nástroj je zastaralý, ale dobrý mastek vám vůni čerstvosti a pomůže vám snadno dát na věci po koupeli nebo plavat. Nicméně, s použitím, měli byste stále otřete kůži pryč s ručníkem, a to zejménamezi prsty tak, aby zůstala zdravá.

Pravidla a kosmetika pro péči o pokožku těla

Pravidla péče o tělo doporučují používat speciální prostředky pro čištění, které rozpouštějí a odstraňují nečistoty. Produkty péče o pleť by měly být vybrány podle typu. Na jaký druh kosmetických přípravků pro péči o tělo by mělo být v arzenálu moderní ženy, zvažte další, věnujte pozornost novým nápadům pro koupel a sprchu.

Při koupeli nebo sprchování můžete nejen očistit tělo, ale také se o něj starat prováděním osvěžujících a tonizačních procedur.

Vana pro krásu

Volba prostředků ovlivňuje denní doba a dokonce roky, takže nenechte si ujít příležitost experimentovat a přidávat nové, které jsou již známé.

Sprchové gely a bublinkové koupele

Tyto jemné čisticí prostředky odstraňují nečistoty z těla. Existují stovky odrůd takových látek, včetně těch, které obsahují přísady, jako jsou bylinky nebo éterické oleje. Pokud jsou na kůži příliš tvrdé, použijte 2 v 1 přípravky, které obsahují zvlhčující změkčovadla.

Koupelové oleje

Olej je velmi užitečný pro ty, kteří mají suchou pokožku. Pluje na hladině vody, a když se dostanete z lázně, celé tělo je pokryto tenkým olejovým filmem. Oleje jsou vyráběny mnoha výrobci kosmetiky, ale jako alternativu můžete do koupele přidat několikkapky jakéhokoliv rostlinného oleje, například olivy, kukuřice nebo arašídy.

Sůl do koupele

Soli se vyrábějí na bázi uhličitanu sodného. Zjemňují tvrdou vodu a chrání pokožku před nadměrným vysycháním. Soli rozpuštěné v teplé vodě pomáhají eliminovat různé bolesti.

Výrobky pro péči o pleť během koupele

Pokud jste při koupání zásobili produkty péče o pleť, používejte je pro krásu a dobrou náladu.

Uklidňující lázeň

Kombinace horké a studené vody je účinným prostředkem, který vám pomůže usnout. Vyzkoušejte koupel, která uklidní vaši mysl a uvolní vaše tělo. Zde je návod, jak udělat tuto koupel.

 • V lázni naplněné teplou vodou přidejte vrstvu studené vody o tloušťce 7,5–10 cm.
 • Házet teplý svetr nebo ručník přes horní polovinu těla, snížit dolní část těla přes boky ve studené vodě po dobu 30 sekund.
 • Vylezte z vany, vysušte, vraťte se do postele a spát.

Otočte lázeň do aromaterapie a přidejte do vody uvolňující éterické oleje, jako je heřmánek nebo levandulový olej. Musíte přidat jen pár kapek na začátku koupele, ležet na zádech, vdechovat odpařování olejů a zcela relaxovat.

Soli a pěny do koupele obsahují mořské minerály a řasy, které mají také relaxační účinek a čistí pokožku. Vana při svíčkách s relaxační hudbou vytvoří ještě větší léčebný efekt. Putoční polštářky a relaxace po dobu 10 minut.

Přírodní prostředky pro vaši krásu. Není nutné kupovat drahé koupele. Zkuste do vody přidat nějaké přírodní složky.

 • Uklidněte podrážděnou pokožku přidáním šálku octa jablečného octa do vody.
 • Sklenice práškového mléka zjemní drsnou pokožku.
 • Nalijte do lázně sklenici ovesných vloček nebo otrub tak, aby se vaše pleť stala čistou, bílou a hladkou.

Hladká kůže.Před koupáním otřete kůži tělovým olejem. Po 10 minutách ve vodě otřete tělo měkkou žínkou. Zajímalo by vás, kolik mrtvé kůže odstraníte!

Péče o pleť během sprchování.Sprchový kout umožňuje rychle očistit pokožku a nakonec se probudit. Zde jsou některé další pozitivní věci o sprchování.

Zlepšení krevního oběhu.Před dokončením sprchování nalijte studenou vodu, abyste zvýšili cirkulaci. Měl by také nasměrovat silný proud studené vody do oblastí náchylných k celulitidě, kde je krevní oběh zvláště slabý.

Získat výhodu.Pokud pokožku po koupeli osušíte, pomůže vám to relaxovat a intenzivní tření ručníkem vám dodá energii.

Esenciální oleje v péči o tělo

Před sprchováním odkapejte několik nohou esenciálního oleje pod nohy. Když se olej vypařuje, budete se cítit obklopeni mlhou se smyslnou vůní. Klasické občerstveníjsou rozmarýn, máta peprná a bazalka a směs grapefruitu a pelargónie má stimulující účinek.

Esenciální oleje v péči o tělo vyřeší několik problémů najednou. Teplá koupel pomáhá tělu relaxovat a podporuje dobrý spánek. I když můžete dávat přednost horké lázni, zejména v chladném počasí, potápění na krátkou dobu ve vodě tělesné teploty vás uvolní mnohem lépe. Příliš horká lázeň může způsobit vyčnívání cév na těle a špatný zdravotní stav. Ve vodě je tělesná teplota kůže přístupnější příznivým účinkům bylin a minerálů přidávaných do vody.

Péče o pleť s esenciálními oleji zklidňuje a hojí, vrací čerstvost a mládí. Chcete-li změnit koupel na skutečný rituál, můžete si udělat aromatické koupele. Heřmánek, levandule, marmeláda, neroli olej a růže mají uklidňující a uklidňující účinek.

Přidejte 5 - 10 kapek oleje, který jste si vybrali do lázně, pak se ponořte do vody a relaxujte.

Pomerančové a grapefruitové oleje. Vyberte si oleje podle toho, zda chcete relaxovat nebo dobít baterie. Oranžové a grapefruitové oleje vás lehce osvěží.

Složky

 • 45 ml /3 lžíce oleje ze sladkých mandlí
 • 5 kapek grapefruitového oleje
 • 5 kapek pomerančového oleje

Nalijte oleje do láhve a protřepejte, abyste je smíchali, a přidejte do vody čajovou lžičku směsi.

Směs olejů do koupele. Přidejte dva nebo tři esenciální oleje na bázi sladkého mandlí nebo jojobového oleje. Množství báze by mělo být 50 ml skla. Do lázně se přidá 20 kapek olejové směsi.

Oleje můžete smíchat také s mlékem nebo medem, v důsledku čehož jsou lépe rozpuštěny ve vodě.

Antistresová směs.10 kapek majoránky, levandule a santalového dřeva.

Směs pro zvýšení energie.5 kapek rozmarýnového oleje, 5 kapek gáforového oleje, 20 kapek máty peprné.

Směs k léčbě nachlazení a chřipky.10 kapek eukalyptu, tymiánu a levandulových olejů.

Mýdlo s olivovými a levandulovými oleji

Jako základ pro domácí mýdlo používejte kvalitní mýdlo s olivovým olejem. Obohacte ho o další oleje a popíjejte levandulovou vůni, abyste získali omlazující čistící prostředek.

Složky

 • 175 g vysoce kvalitního mýdla s olivovým olejem
 • 11/2 lžíce kokosového oleje
 • 11/2 lžíce mandlového oleje
 • 2 lžíce strouhaných mandlí
 • 10 kapek levandulového oleje

Mýdlo strouhejte na struhadlo a dejte pánev. Změkčujte při nízké teplotě. Když je mýdlo měkké, přidejte zbytek přísad a důkladně promíchejte. Směs vložte do tukové směsi s rostlinným olejem a ponechte přes noc. Vyjměte z forem a položte je na zásobník.

Soli pro dobrý spánek

Heřmánek je rozpoznán všemi jako sedativum.prostředky. K přípravě koupelové soli se smíchá s majoránkou, která je účinným lékem na nespavost.

Složky

 • 2 1/4 šálek velké mořské soli
 • 10 kapek heřmánkového oleje
 • 10 kapek oleje z majoránky

Smíchejte všechny ingredience, vložte do skleněné nádoby a těsně uzavřete víčkem. Před spaním, zapálit vonnou svíčku, přidejte hrst soli do lázně, ponořte se do teplé vody a relaxujte.

Směs bylin pro koupel

Všechny složky této směsi lze snadno zakoupit a lze je pěstovat na okně.

Složky

 • 7 listů bazalky
 • 3 bobové listy
 • 3 větvičky oregána
 • 1 snítka estragonu
 • malé náměstí mušelínu
 • 10 ml /2 čajové lžičky organického ovsa
 • Štípání kamene nebo mořské soli
 • nitě na vázací tkaninu

Pokud je to možné, použijte pro tento recept čerstvé bylinky. Dejte je uprostřed mušelínového náměstí a posypte ovsem. Doplňte solí, připojte rohy látky a navlékněte ji nití. Sáček připevněte ke kohoutku tak, aby voda, která jím protéká, byla nasycena vůní směsi.

Jak se správně starat o pokožku těla doma

Před péčí o své tělo doma byste měli vyhodnotit stav kůže a hledat řešení problémů. Pravděpodobně každá žena sní o hladké zdravé kůži bez suchých oblastí, extra vlasů aakné. I když vaše kůže není náchylná k akné nebo loupání, je pravděpodobné, že se čas od času může otupit. V tomto případě by měly působit exfoliační prostředky a křoviny. Odstraňují odumřelé buňky z kůže, odhalují čerstvější, mladší kůži. Tyto produkty také stimulují krevní oběh v kožních tkáních a dodávají jí růžovou barvu. O tom, jak správně pečovat o pokožku těla, která vyžaduje peeling, pojďme si promluvit dále.

Přítomnost vlasů na těle žen je zcela přirozená, ale módní a kulturní tradice vyžadují jejich pravidelné odstranění. Existuje několik způsobů, jak odstranit vlasy z kůže, stačí si vybrat nejvhodnější pro vás.

Metody exfoliační pokožky těla doma

Existuje mnoho způsobů, jak odlupovat kůži těla, z nichž každá má jak výhody, tak nevýhody. Uvažujme o základních metodách, kterými se peeling kůže provádí doma bez rizika jejího poškození a poškození.

 • Za prvé si můžete koupit exfoliační peeling na bázi krému nebo gelu obsahujícího malé brusné částice. Prostě je namočte do mokré kůže a poté opláchněte velkým množstvím vody.
 • Rukavice pro koupele, žínky a sisal rukavice jsou snadno použitelné a zdůvodňují svou cenu. Mohou být příliš drsní, když jsou tření, takže musíte nejprve jednat opatrně. Po použití je důkladně opláchněte a vysušte na vzduchu. Jdiv koupelně nebo ve sprše.
 • Pravidelná žínka nebo houba může být také použita k odlupování, pokud na ni nanesete velké množství mýdla nebo sprchového gelu a masírujete vlhkou pokožku, poté ji opláchněte teplou vodou.
 • Výrobky minerální lázně jsou velmi užitečné.Vždy majte na ruce přírodní mořskou sůl.Když začnete osprchovat, nabrat hrst soli a otřete ji do kůže.Poté důkladně opláchněte.
 • Můžete také připravit tělový peeling doma smícháním mořské soli s tělovým olejem nebo olivovým olejem.Směs nechte několik minut vsáknout do pokožky, aby se okraje solných krystalů rozpustily, poté pokožku masírujte a opláchněte.
 • Je také užitečné použít kartáče na tělo.Nejlepší je třít suchou pokožku před tím, než se koupou nebo sprchují, protože je to dobře oddělené odumřelé kožní buňky.Kartáče lze také použít ve vodě, mýdlem nebo mýdlem nebo sprchovým gelem.

Jak zlepšit postup exfoliace

Ať už zvolíme jakoukoli metodu, měla by být věnována větší pozornost oblastem zájmu, jako jsoupředloktí, stehna, hýždě, paty a lokty.Projděte i zbytek těla.Dávejte pozor, abyste ošetřili oblasti s jemnou kůží: zády rukou, břicha a vnitřních stehen.Masírujte je rozšířenými pohyby směrem k srdci.

Odlupování mastné kůže by mělo být prováděno 2-3krát týdně, jiné typy kůže by měly být ošetřeny jednou.týden Nikdy se nepoškozujte na poškozené, zapálené kůži nebo na kůži s náchylným k akné. Po zákroku vždy použijte tělové mléko k nasycení čerstvé mladé kůže vlhkostí.

Metody a metody odstraňování nežádoucích a nežádoucích vlasů na částech těla doma

Odstranění vlasů z částí těla je nepostradatelným postupem pro pravidelnou péči, aby se zachoval správný vzhled. Odstranění přebytečných tělesných vlasů můžete provádět různými prostředky a metodami. K dispozici jsou speciální služby v kosmetických salonech pro depilaci a depilaci. Ale většina žen dává přednost odstranění chloupků na těle doma, pro tento účel používají holení, vosk, proužky atd.

Holení

Začneme uvažovat o způsobech, jak odstranit vlasy z těla takovou technikou, jako je holení. Pomocí holicího strojku se na povrchu kůže odříznou vlasy. Holení je nejúčinnější pro odstranění podpaží a vlasů.

Výhody.Levné, rychlé a bezbolestné.

Nevýhody . Nové vlasy (štětiny) se obvykle objeví za pár dní.

Tipy pro holení

 • Použijte hydratační holicí pěnu nebo gel k řezání vlasů v blízkosti povrchu.
 • Pokud si vlasy ostříháte blíže ke kořenům, můžete si nohy oholit méně často.
 • Nechte holicí krém změkčit vlasy před tím, než začnete odstraňovat.

Plucking

Odstranění nežádoucích ochlupení těla touto metodou trvá dostspočívá v škubání každé z vlasů, proto se používá pro malé plochy, jako jsou obočí nebo jednotlivé chlupy.

Výhody.Ovládání formuláře.

Nevýhody.Metoda může být bolestivá a kůže na chvíli zčervená. Vlasy poté, co rychle rostou dozadu.

Tipy pro škubání

Před zákrokem naneste teplou žínku na místo, kde se vlasy oškubají. To zvlhčí a zjemní pokožku, otevře póry, což usnadňuje trhání. Můžete také připojit kostku ledu do požadované oblasti, abyste ho ochlazili, pokud se vám to zdá být bolestivé.

Horký vosk

Tímto způsobem se vlasy odstraňují z kořene přímo pod povrchem kůže. Vosk je buď nanesen na kůži a odstraněn tenkou stěrkou, nebo jsou použity hotové pásy s voskem. Tyto metody odstraňování tělesných vlasů mají nesporné výhody: výsledek trvá 2-6 týdnů.

Nevýhody.Tato metoda může být velmi bolestivá. Existuje riziko, že nohy se stanou zanícenými, zčervenalými nebo skvrnitými a vlasy rostou uvnitř. Kromě toho musí mít vlasy dostatečnou délku, aby na nich vosk mohl účinně působit. Protože pokud jsou příliš krátké, nelze je odstranit.

Tipy pro použití vosku

 • Po odstranění vlasů z oblasti bikin voskem naneste antibakteriální krém, aby se zabránilo infekci nebo vyrážce.
 • Po použití vosku, opotřebenípřiléhavý oděv.
 • Nikdy nepoužívejte vosk na zapálené oblasti.

Depilační krémy

Tyto krémy obsahují látky, které oslabují vlasy v blízkosti povrchu kůže a lze je snadno odstranit. Pečlivě si přečtěte návod na obalu.

Výhody.Depilační krémy jsou levné a výsledek trvá déle než po holení.

Nevýhody . Vůně některých krémů může být nepříjemná.

Zbarvení

Tato metoda neodstraňuje vlasy, ale činí ji méně patrnou. Pro čištění vlasů použijte roztok peroxidu vodíku. Zbarvení vlasů dobře na rukou a tváři.

Dávky.Výsledek trvá od 2 do 6 týdnů.

Nevýhody.Není určeno pro hrubé vlasy.

Tipy na bělení

Před použitím nástroje proveďte zkoušku na kůži, abyste se ujistili, že na její složky není alergická reakce.

Užívání cukru

Pro tento přípravek, podobný vosku, se používá směs cukru, citronu a vody.

Výhody.Stejný jako vosk.

Nevýhody.Stejný jako vosk.

Elektrolýza

Sonda s jehlou vede elektrický proud do vlasového folikulu a zabíjí jej. Tato metoda je vhodná pro malé oblasti, například hrudník nebo obličej. Tento postup by měl být prováděn s odborníkem (nezapomeňte požádat o potvrzení jeho kvalifikace).

Výhody. Dlouhodobé řešení problému.

Nevýhody.Lék je drahý, pro některé je bolestivější než pro ostatní v závislosti na prahu bolesti.

Zvlhčování pokožky těla doma

Použijte zvlhčovače těla, aby vaše pleť vypadala úžasně hedvábně. Zvlhčování pokožky těla doma se provádí pomocí kosmetiky, kterou lze úspěšně nahradit přírodními látkami.

Přistupujte k výběru zvlhčovače s veškerou péčí.

 • Gely jsou nejvšestrannější nástroje. Jsou dobré v horkém počasí, stejně jako pro mastnou pleť. Gely obsahují mnoho živin a snadno se aplikují.
 • Pro většinu typů pleti jsou vhodné pleťové vody a oleje, které se snadno aplikují, protože nejsou lepivé. Krémy jsou vhodnější pro suchou pokožku.

Získejte co nejvíce z hydratačního přípravku

 • Aplikujte výrobek se silnými patky pro zvýšení cirkulace na čisté, vlhké tělo, nejlépe po koupeli nebo sprše.
 • Zjemněte popraskanou pokožku nohou otřením mastným krémem před spaním a na sobě bavlněné ponožky.
 • Hydratační krém důkladně otřete v oblasti zvláště suché kůže: paty, lokty a kolena. Telata jsou také citlivá na sušení, protože mají malé mazové žlázy.
 • Pokud po koupeli nemáte čas aplikovat hydratační krém, jednoduše přidejte do vody několik kapek tělního oleje. Když vystoupíte z vody, vaše pokožkapokrytý tenkým živným filmem. Po nanesení oleje by měla být vana důkladně omyta, aby se zabránilo dalšímu nasávání.
 • V oblasti od bradavky k klíční kosti nemá hrudník žádné podpůrné svaly a kůže zde je velmi tenká. Zpevňující krémy nebudou mít zázračný efekt, ale pomohou udržet pružnost a měkkost této jemné oblasti. Pravidelné používání tělového mléka může mít stejný účinek.

Domácí mléko: Recepty

Když se staráte o své tělo, největší výhodou bude produkt, který je vhodný pro váš typ pleti. Nebude obtížné míchat oleje nebo jednoduše přidávat svůj oblíbený esenciální olej do hotového krému bez parfému. Připravte si tělové mléko doma vám pomůže recepty níže na této stránce.

Tělové mléko s muškáty

Mléko má kořeněnou vůni.

Složky

 • 175 ml tělové mléko bez parfému
 • 15 kapek esenciálního oleje z pelargónie

Přidejte geraniumový olej do tělového mléka, důkladně promíchejte a nalijte do lahvičky s těsným víčkem.

Tělové mléko s kokosovými a oranžovými květy

Tento mastný prostředek dokonale zjemňuje a vyživuje suchou pokožku. Olej z pšeničných klíčků je bohatý na vitamin E, antioxidant, který chrání kožní buňky před předčasným stárnutím.

Složky

 • 10 ml /2 čajové lžičky oleje z pšeničných klíčků
 • 50 g kokosového oleje
 • 60 ml /4 lžíce slunečnicového oleje
 • 10 kapek esence z pomerančového květu nebo 5 kapek esenciálního oleje nerodiového původu
 1. Tavený kokosový olej.Přidá se slunečnicový olej a olej z pšeničných klíčků. Nechte vychladnout, přidejte aromatickou přísadu a nalijte do láhve.
 2. Mléko za několik hodin zhustne.Před nanesením na suchou pokožku ji lehce zahřejte do rukou, což zvýší její účinnost.

Na lahvičce s domácím mlékem napište složení a datum výroby. Na chladném místě v těsně uzavřené nádobě může být skladován pouze asi měsíc.