Mrkvová maska ​​na obličej

Vvšichni víme o prospěšných vlastnostech mrkve od starověku. Obsahuje velké množství glukózy, solí draslíku, kobaltu, železa, mědi, jodu. Mrkev je vysoce ceněna, protože obsahuje provitamin A (karoten). Obsahuje také mnoho dalších vitamínů, jako jsou vitamíny C, D, K, E a B. Tato zelenina je užitečná nejen ve výživě, ale i v kosmetologii. Dnes nabízím některé mrkve masky pro různé typy pleti. Můžete najít jakoukoliv masku podle svého vkusu.

Maska pro normální kůži

Smíchejte 1 lžíci čerstvě strouhané mrkve, 1 lžičku ovesných vloček, 1 lžičku citrónové šťávy a 1/2 žloutku. Masku položte na obličej po dobu 20 minut a poté opláchněte teplou vodou. Používejte tuto masku pravidelně a vaše pokožka dostane přirozenou výživu a pokožka získá zdravou barvu.

Můžete také použít masku mrkev-rajče pro zlepšení normální kůže. Pro tuto masku potřebujete jednu mrkvovou šťávu, polovinu oloupaných rajčat a 1 lžičku ovesných vloček. Smažíme rajče v kaši a přidáme všechny ostatní přísady a důkladně promícháme. Masku aplikujte 20 minut a opláchněte teplou vodou.

Maska pro suchou pokožku

Ve šťávě z 1 mrkve přidejte 1 lžíci zakysané smetany a 1 lžíci šťávy z okurek. Vše promíchejte a aplikujte na obličej po dobu 15 minut. Poté opláchněte studenou vodou. Po takové masce se kůže stane měkkou a sametovou.

Následující recepty masky zvlhčují pokožku suchého obličeje:

- 2-3 vařené mrkve hnětení aposun s 1 lžíci medu. Vše je důkladně promícháno a naneseno na kůži po dobu 15 až 20 minut;

- 1 lžička mrkve šťávy smíšené s 1 lžičkou smetany a 1 lžička tuku tvaroh. Naneste na obličej po dobu 20 minut a poté opláchněte teplou vodou;

- 1 lžička mrkvové šťávy, 1 lžička zakysané smetany a smíchejte žloutek a naneste na obličej po dobu 15 minut. Poté opláchněte nejprve teplou vodou a pak studenou.

Maska pro mastnou pleť

Smíchejte 3 lžíce mrkvové šťávy se 2 lžičkami šťávy ze zelí. Navlhčete hadřík v takové tekutině a položte na obličej po dobu 5 minut, poté si umyjte obličej. Tuto masku udělejte několikrát týdně a vaše pleť se stane něžnou a zdravou.

Maska proti stárnutí

Smíchejte 1 polévkovou lžíci mrkvové šťávy s 1 lžící citronové šťávy, 1 lžíci kyselého mléka a 1 lžíci rýžové mouky. Masku položte na obličej po dobu 20-25 minut a poté opláchněte studenou vodou.

Maska pro zanícenou kůži

Smíchejte 1 lžičku strouhané řepy, mrkve, brambor a přidejte 1 lžíci kefíru. Naneste směs na obličej po dobu 10-15 minut. Poté opláchněte obličej teplou vodou a pak studenou vodou. Tato maska ​​zklidňuje pokožku dobře.

Maska pro všechny typy pleti.
Smíchejte 1 lžíci strouhané mrkve, 1 lžíce strouhaného jablka a položte na obličej po dobu 15-20 minut. Pak si umyjte obličej teplou vodou. Maska má velký výživný a hydratační účinek.

Pleťové mléko

Smíchejte 1 lžíci mrkvové šťávy s 5 kapkami citronové šťávy. Otřete si obličej touto pleťovou vodou každou noc před spaním, dokud pihy nezmizí.