Kurkuma masky na obličej

Koření a koření je nejen užitečnou odrůdou pro kulinářské pokrmy, ale také způsob, jak zlepšit vzhled a stav kůže. Použití koření a koření jako součásti domácích obličejových masek je známkou pozornosti k jejich zdraví a kráse, stejně jako dobrému vkusu.

Kurkumaje koření, které se získává z kořene rostliny Curcuma longa (Saryk). Kurkuma má hořkou a kořeněnou chuť. Kurkuma se používá k přípravě léčebných poplatků Ayurveda a nazývá se Haridra.

Kurkuma je považována za kořeněnou ženu, a to díky jejímu aktivnímu použití v kosmetologii pro přípravu masek, křoviny, krémů a pleťových vod.

Použití kurkumy v kosmetologiije vysvětleno přítomnostíléčivých vlastností, jako jsou:

  • · Protizánětlivé a antiseptické působení.
  • · Antioxidační účinek.
  • · Schopnost urychlit proces opravy kůže, hojení jizev, zlepšení pleti a vyhlazování vrásek.
  • · Baktericidní účinek kurkumy pomáhá v boji proti akné, akné a varu.
  • · Protizánětlivý účinek.

Složení kurkumy zahrnuje takové užitečné látky jako éterické oleje, fenolické sloučeniny (kurkumin), polysacharidy a mastné kyseliny.

Kurkuma může být použita doma pro přípravu masek na obličej.

Recept č. 1.Maska akné kurkumy. Pro vařenímasky musí přesunout 1 lžičku kurkumy a 1 lžičku černé hlíny. Maska se aplikuje na očištěnou pokožku po dobu 7 - 10 minut (s výjimkou oblasti kolem očí). Poté masku odstraňte teplou vodou bez mýdla.

Recept č. 2. Maska proti stárnutí z kurkumy.Pro masku pečlivě promíchejte následující složky: 1 lžičku kurkumy, 1 lžičku smetany (mléko) a 1 lžičku medu. Masky se aplikují na obličej po dobu 10 - 20 minut. Kurz - 10 masek každý druhý den.

Recept No. Míchej. Naneste na obličej po dobu 15 minut tenkou vrstvou a pak odstraňte vlhkou kosmetickou tkání.

Upozornění ! Kurkuma má schopnost barvit kůži, což je nevýhodou těchto masek. Proto, pokud se rozhodnete udělat masku kurkuma, je lepší to udělat před spaním. Vliv barvení z kurkumy trvá 2 až 3 hodiny. Kromě toho je lepší aplikovat masku na obličej kosmetickou stěrkou nebo kartáčem, aby nedošlo k nátěru nehtů žluté. Pokud budete naléhavě potřebovat neutralizovat barvu kurkumy, můžete udělat křoviny z ovesných vloček s kefírem a pár kapek čerstvě vymačkané citrónové šťávy.