Kosmetické jíl pro obličej

Vynikající vlastnosti jílu byly používány k podpoře zdraví lidí v mnoha zemích od starověku. Hlína je přírodní silikát zeminy a je ideální jako základ pro obličejové masky. Odstraňuje toxiny z kůže jako magnet, obnovuje přirozenou rovnováhu pokožky.

Kosmetická jíl má schopnost absorbovat přebytečný olej, nečistoty a škodlivé toxiny z kůže. Hlínu lze použít jako masku na obličej, tělo a jako přírodní barvivo na mýdlo, krém, krém, koupelové soli atd.
Kosmetický jíl se skládá z různých minerálních látek a každý typ jílu má na pokožku jiný vliv. Díky vysokému obsahu různých minerálních látek omladí kosmetická hlína pokožku, odlupuje odumřelé buňky a stimuluje krevní oběh v kůži, odstraňuje nečistoty z pórů.

Typy kosmetických jílůa jejich vlastnosti:

Červená kosmetická hlína- může být použita pro normální a suchou pokožku. Jemně čistí a odlupuje a současně zvyšuje krevní oběh v kůži. Červená hlína je bohatá na oxidy železa, což dává krásné růžové barvy mýdla a prášků. Při použití červené hlíny jako masky na vlasy, posiluje slabé vlasy, léčí seborrhea a vyživuje žárovky.

Bílá kosmetická hlína , známá také jako čínská bílá hlína, je jednou z nejuniverzálnějších a nejměkčích všech kosmetických jílů. Často se dá nalézt vPřípravky a kosmetické přípravky pro péči o pleť díky své měkké povaze, je ideální pro citlivou pokožku. Bílý jíl pomáhá stimulovat krevní oběh v kůži, jemně se olupuje a čistí. Bílá hlína z kůže neodstraňuje přírodní oleje a může být použita pro suché typy pleti.
Zelený jílje velmi savý a doslova „nasycuje“ oleje, toxické látky a nečistoty z kůže. Jeho tonizující účinek stimuluje pokožku přitahováním čerstvé krve v buňkách kůže, aktivuje a snižuje póry. Zelený jíl je bohatý na bio-minerály a různé stopové prvky, jako jsou: křemík, hliník, hořčík, vápník, železo, fosfor, sodík, draslík, měď, zinek, selen, kobalt, mangan, fosfor, křemík, fyto-živiny. Zelený jíl má analgetické a protizánětlivé vlastnosti. Používá se jako obličejová maska ​​a pro ovinování těla.
Žlutá kosmetická jílse používá pro normální kůži a má podobné vlastnosti jako zelený jíl. Žlutá jíl se obvykle používá pro obličej a tělo, zejména v případech, kdy je třeba aktivovat stav kůže a tělo. Vyživuje pokožku kyslíkem, uvolňuje únavu, odstraňuje různé negativní látky při zánětlivých procesech, dokonale zjemňuje a čistí pokožku, vyhlazuje vrásky. Žlutá hlína se doporučuje pro většinu typů pleti.

Použití kosmetických jílů:
Postupy koupelen:Do vodní lázně se přidají 2-3 gramy jílu adůkladně promíchejte. Vezměte si tuto koupel po dobu 20-25 minut. Pro lepší výsledky můžete přidat různé esenciální oleje nebo bylinné infuze, které jsou vhodné pro váš typ pleti.
Balení :před obalem je nutné kůži dobře parkovat a masírovat ji speciálním tuhým kartáčem na tělo, přidat 1 díl jílu do 3 dílů vody a promíchat na požadovanou konzistenci . Následně rozprostřete výslednou hmotu po celém těle a zabalte do plastového obalu a zabalte do teplé deky. Po 30 minutách omyjte hlínu a aplikujte na tělo veškeré činidlo proti celulitidě. Aby se dosáhlo požadovaného výsledku, provádí se tento postup s výhodou každý druhý den po dobu jednoho měsíce.
Maska na obličej :Směs se smíchá v jílovém poměru 1: 1 a teplé vody, dokud se nezíská hladká pasta. Naneste na obličej tenkou vrstvu pasty. Nechte působit 10 - 15 minut a po vysušení masku opláchněte teplou vodou. Poté je třeba aplikovat výživný krém pro váš typ pleti, pro všechny typy pleti můžete namísto vody použít bylinné nebo květinové infuze namísto vody pro zvýšení terapeutického účinku, nebo můžete do jílové směsi přidat malé množství esenciálního oleje. Kromě toho, kteří mají normální nebo suchou pokožku, můžete místo vody použít med, jogurt, krém, mléko, rostlinný olej nebo glycerin, můžete také přidat avokádovou kaši, okurku nebo několik kapek žízně. Pro mastnou pleť může být do jílové směsi přidán roztok octa, citronu nebo jablečné šťávy nebo proteinu.Ti s kůží náchylnou k akné mohou do směsi přidávat ocet nebo citronovou šťávu a 1-2 čajové konvice z čajovníku nebo levandule.
Maska na vlasy:Smíchejte vaječný žloutek a 1 lžíci kosmetické hlíny. Směs rozetřete do pokožky hlavy a rozprostřete ji po celé délce vlasů. Zabalte hlavu do teplého ručníku a přidržte 30-40 minut. Poté masku opláchněte teplou vodou.