Zázrak na obličej. Masky na obličej

Vo celém světěje zázvorznámý jako orientální koření. Ale je to takový lék, který je také lékem. Zázvor se dokáže vyrovnat s mnoha infekčními chorobami, chorobami trávicího traktu a mnoha dalšími chorobami. Zázvor se také používá jako účinný prostředek pro snížení nadváhy ve formě zázvorového čaje.

Kromě toho, zázvor je používán s mocí a hlavní v kosmetologii. Dnes na trhu kosmetiky existuje obrovské množství účinných výrobků se zázvorem pro péči o pleť obličeje, těla a vlasů. Díky léčivým vlastnostem zázvoru se můžete zbavit mnoha kožních problémů. Je vhodný pro téměř jakýkoliv typ pleti a dokáže překonat mnohé z jeho onemocnění.Schopnost stimulovat krevní oběhje nejdůležitější a základní léčivou vlastností zázvoru. Proto při aplikaci zázvorové kosmetiky na pokožku obličeje dochází k přirozenému čištění a hojení. Zázvor má také uklidňující vlastnost, díky které kůže vypadá klidně a drobné vrásky a vrásky zmizí.

Kořen zázvoru má silný antioxidační účinek , a proto nejen tonizuje a stimuluje pokožku, ale také regeneruje její buňky, má jasný utahující účinek. Výsledkem je, že se používá s velkým úspěchem jako účinný prostředek pro stárnutí pokožky obličeje, pro péči o pokožku kolem očí a dekoltu.

Kořen zázvoru je schopen odstranit lesk a normalizovat nadměrnou sekreci.podkožní tuk, takže je velmi užitečný pro mastnou pleť.

Takékořen zázvoru má antiseptické vlastnosti , takže se může dokonale vyrovnat s pustulárními erupcemi na kůži a vředy. Pokud se náhle objeví na tvářivar, , následující mast vám pomůže: vzít 1/2 lžičky kurkumy a ½ čajové lžičky zázvorových vloček, zředit vodou, dokud nevytvoří pastu a nepoužije se na var. Uvidíte, jak rychle se jeho obsah roztáhne.

Domácí zázvorové masky

Bělící obličejová maska.Tato maska ​​pomáhá vyrovnat se s pihami a dokonale rozjasní pokožku. Následující složky musíte užívat ve stejných částech: éterické oleje ze zázvoru, grapefruitu, růže a mandlového oleje. Vše je důkladně promícháno a promícháno do kůže. Maska je ponechána po dobu 15-20 minut, a pak smýt teplou vodou.

Maska pro mastnou pleť

Složení: extrakt z kořenů zázvoru, heřmánek, olej z hroznových jader, bílý jíl a extrakt ze zeleného čaje. Vše promíchejte a naneste na obličej po dobu 15-20 minut.

Maska pro uschnutí kůže granátového jablka a zázvoru

Pro přípravu takové masky budete potřebovat 2 lžíce strouhaného kořene zázvoru a šťávy z granátového jablka. Složky před smícháním smíchejte a naneste na obličej a krk po dobu 20 minut. Po uplynutí této doby opláchněte teplou vodou. Tato maska ​​dodá pleti energii a tón.

Čistící maska ​​

Složení: ½ lžičky zázvorové pasty, ½ lžičky citronové šťávy, ½ lžičky medu, 3 lžičkyzakysanou smetanou (pokud máte suchou pokožku - vezměte mastnou zakysanou smetanu, pokud je mastná - odtučněná), několik tobolek vitaminu E. vše důkladně promíchejte a aplikujte na obličej půl hodiny. Taková čistící maska ​​nejen čistí pokožku, ale dodává jí výživu a hydrataci.

Zázvorový krém

Složení: - čerstvý kořen zázvoru 5 cm;

- 2 čajové lžičky sezamového oleje;

- 2 lžičky oleje z meruňkových jader;

- ½ šálku kakaového másla;

- 2 čajové lžičky vitaminu E.

Způsob přípravy: zázvor otřete na jemném struhadle a šťávu vytlačte do malé nádoby. Přidejte všechny zbývající složky a zahřívejte ve vodní lázni, dokud se kakaové máslo nerozpustí. Když se všechny oleje roztaví a získají homogenní hmotu, nalijeme směs do nádoby. Krém se aplikuje na obličej a krk v noci. Uchovávejte v chladničce.