Jednoduchá pravidla pro zdravé stravování.

Pravidla pro zdravé stravování

Kompletní vyvážená stravaje jedním z hlavních známek dobrého zdraví a nedokonalé krásy. Jíst každý den není tak obtížné, stačí začít a vyvážená strava se stane vaší každodenní normou.

Doporučujeme, abyste dodržovali několik jednoduchých, ale spíšeúčinných pravidel pro zdravou výživu .

  1. Mastné potraviny nejsou vždy škodlivé. Mnoho lidí si vyvinulo udržitelné chápání nebezpečí tukových potravin.Tak tomu však není. Čipy, koláče a paštičky nejsou nepochybně nejužitečnější produkty. Ale mastná ryba je další věc. Je známo, že rybí olej je velmi užitečný pro lidské tělo. Složení rybího tuku obsahuje esenciální polynenasycené mastné kyseliny, zejména omega-3. Retinol (tj. Vitamin A) má příznivý vliv na kůži a podporuje vidění. Překvapivě, faktem je, že nepříjemný rybí olej může zvýšit koncentraci látky jako serotonin - hormonu štěstí.
  2. Snažte se nepoužívat výrobky s dlouhou trvanlivostí, přírodní produkty nelze skladovat týdny, měsíce nebo roky, aniž by se změnil vzhled, chuť a vůně. Pokud jste přesvědčeni o opaku, ujistěte se, že takové „přírodní“ produkty jsou úložištěm konzervačních látek, stabilizátorů, příchutí. Kromě toho jsou výrobky s dlouhou životností vystaveny maximálnímu zpracování, to znamená, že nutriční hodnota produktu je minimální. Výjimkou z pravidla je med avína (fermentační produkty).
  3. Nespěchejte. Lidský mozek potřebuje přibližně 20 minut, aby si uvědomil, že jste již plný a posíláte odpovídající signál do žaludku. Proto je nutné jíst pomalu, žvýkat každý kus důkladně, a pocit sytosti projde rychle.
  4. Získejte menší pokrmy V souladu s údaji vědeckých studií provedených britskými vědci, kteří mění talíře na obvyklé velikosti na menší, začne člověk konzumovat o 22% méně potravin.

5. Rychlé občerstvení je nepřítelem vyvážené a zdravé výživy. Rychlé občerstvení a „pouliční občerstvení“ může v krátkém období pravidelného užívání způsobit značné poškození gastrointestinálního traktu, rychlý rozvoj celulitidy, mastnou problémovou pokožku a nadváhu. Pokud jste fanouškem snacking, vezměte si jablko s sebou, a hlad vám pomůže uspokojit vaše zdraví, plus.

6. Existuje výjimka z každého pravidla. Trvalá úplná kontrola diety, dodržování přísných a definitivních diet není pro každého. Někdy se jen potřebujete nechat hýčkat svým oblíbeným smaženým masem nebo bramborami, Vašimi oblíbenými sladkostmi obecně, které vám dávají jak fyzické, tak emocionální potěšení !!! Hlavní věc je, že vše by mělo být umírněné, ale „lahůdky a občerstvení“ by měly zůstat „lahůdkami a pochoutkami“!