Zdravé sladkosti

Většina lidí, kteří se rozhodlizhubnoutkategorickyodmítnout jíst sladkosti . Úplné vyloučení ze stravy sladkostí však není vždy oprávněné. Odmítání jíst sladké jídlo, my opustíme mozek bez jídla, pro který glukóza je nutná pro jeho normální fungování. Ano, a žít bez "sladké občerstvení" nějak není příliš zábavné. Proto Vám nabízíme TOP-5 sladkosti, které mohou být konzumovány i těmi, kteří s jistotou ztrácejí váhu.

  1. MedJe těžké zpochybnit výhody takového léčivého přípravku jako med (samozřejmě, pokud nemáte alergickou reakci). Kalorický med se rovná kalorickému obsahu cukru. Například 1 čajová lžička přírodního medu je bohatá na 35 kcal a 1 lžička cukru - 30 kcal. Hlavní rozdíl však spočívá v tom, že med obsahuje asi 70 užitečných látek:vitamíny, kyselina listová, vápník, sodík, železo, jóda tak dále. Kromě toho je med bohatý na přírodní enzymy, které pomáhají zvyšovat chuť k jídlu, zlepšují trávení a asimilaci potravin. Lékaři odborníci na výživu doporučují použít 2 lžíce medu denně s přínosy pro zdraví a bezpečnost pro postavu.
  2. Sušené ovoce.Pokud jste bohužel alergičtí na med, můžete jako alternativu použít sušené ovoce, jako jsou sušené meruňky, rozinky a švestky. Sušené ovoce obsahuje některé minerály (hořčík, vápník, sodík, železo), které jsou velmi dobré pro zdraví, zejména srdce. Kromě toho, sušené ovoce pozoruhodně uhasí hlad ajsou nejlepší náhradou rychlého občerstvení s vysokým obsahem kalorií. Odborníci doporučují, abyste do své denní stravy přidali 25 až 30 gramů sušeného ovoce.
  3. Marmeláda- cukroví, ale v užitečnějším "obalu". Složení marmelády zahrnuje pektické látky, které jsou obsaženy v ovoci. Užitečnost pektických látek je schopnost snížit hladinu cholesterolu v krvi a stimulovat gastrointestinální trakt, podporovat eliminaci toxinů. Největší výhodou je marmeláda jablek, švestek, meruněk a černého rybízu. Nicméně, ne všechny marmelády jsou užitečné. Při nákupu marmelády dávejte pozor na složení, které by mělo indikovat přítomnost pektických látek. V den, můžete použít20 - 30 gramů marmelády.
  4. Čokoláda.Tento výrobek patří také mezi užitečné sladkosti. Ale jen přírodní tmavá čokoláda. Tmavá čokoláda je známá hořkou pachutí, jejíž intenzita závisí na obsahu kakaa. Sladké slovo „čokoláda“ však do mozku vysílá signály, že bude velmi chutné. Tmavá čokoláda pomáhá normalizovat krevní tlak, posiluje srdce a cévy, zlepšuje náladu a pomáhá v boji proti depresi. Bezpečná dávka tmavé čokolády denně je 30 gramů nebo standard standardní dlaždice.
  5. Pastila a marshmallows . Marshmallow a marshmallows jsou užitečné pouze tehdy, když obsahujípektické látky . V opačném případě jsou tyto potraviny jen prázdné kalorií. Kromě toho, marshmallow a marshmallowspomáhají snižovat podráždění žaludeční sliznice, proto jsou v rozumných dávkách užitečné pro osoby, které trpí gastritidou.