Jak se starat o kartáče a houby?Jednoduchá pravidla a tipy

Rtěnky, prášky, třpytky, řasenky, ruměnec, tonální základy a krémy, korekční látky a samozřejmě všechny druhy kartáčů, kartáčů, houb a šluků - nepostradatelný arzenál kosmetiky a doplňků každá dívka a žena.

Skutečnost, že kosmetika a doplňky vyžadují řádné skladování, použití a péči, zná každého zástupce spravedlivého pohlaví. V opačném případě, pokud chcete „magicky“ s vlnou kartáčků, které se mají transformovat, můžete získat velmi opačný efekt - kožní problémy! Při každodenním použití na kartáčích a houbách se nevyhnutelně hromadí částice kosmetiky a mazu. Takové „příznivé“ prostředí je útočištěm pro rozmnožování a rozvoj bakterií (patogenních mikroorganismů. Výsledkem je podráždění, kožní onemocnění a alergické projevy. Aby se předešlo těmto problémům,znát jednoduchá pravidla pro péči o kosmetiku, ale také s velkou péčí a pravidelností jejich pozorování !

 1. Především musíte rozhodnout, které kartáče jsou vhodné pro váš typ pleti. To znamená, že při nákupu kosmetických kartáčů byste měli věnovat pozornost tak důležitému detailu jako materiálu. Pokud máte výraznou alergii na vlnu, pak je lepší dostat kartáče s umělými štětinami.
 2. Nákup kartáčů by měl věnovat pozornost jejich tuhosti.(zejména pro majitele citlivého typu pleti).Měkké kartáče nepoškozují kůži (denně), nenechávejte mikro škrábance a podráždění.
 3. Pro aplikaci práškové, červenavé a jiné kosmetiky s drobivou strukturou se doporučuje použít kartáče vyrobené z přírodních materiálů.
 4. Pro aplikaci rtěnky, třpytů a tekutých stínů použijte štětce s umělými štětinami.
 5. V ideálním případě se po každém použití doporučuje otřít kosmeticky kartáče a kartáče mokrými ubrousky, aby se odstranil make-up.Tato jednoduchá a jednoduchá akce pomůže udržet „magický nástroj“ čistý a uklizený, včas odstranit zbytky kosmetiky a mazu.
 6. Mnoho prodejen parfumerie a kosmetiky navíc nabízí slušný výběr speciálních čisticích prostředků pro kartáče a houby.Tyto nástroje lze snadno aplikovat doma.
 7. Kosmetické štětce můžete čistit doma pomocí šamponu (ideálně pro děti).Za tímto účelem stojí za to připravit roztok (přidejte trochu šamponu do sklenice vody a důkladně promíchejte).Ve výsledném roztoku spusťte kartáč (štětina dolů) a nechte 5 - 10 minut.Poté kartáče důkladně opláchněte pod tekoucí vodou.Poté jemně vymáčkněte kartáče, osušte čistým ručníkem a nechte uschnout.
 8. Bonus. Pro péči o kartáčemůžete přidat do mýdlového roztoku 1 - 2kapky esenciálního oleje tea tree. Čajovníkový olej má výrazné antibakteriální vlastnosti, které umožní nejen vyčistit kartáče, ale také je dezinfikovat.
 9. Při sušení kartáče je nutné hromadu vyhladit. Kromě toho nepoužívejte kartáče do sucha.
 10. Dobrá rada .Pokud používáte štětce pro aplikaci kosmetiky s mastnou texturou (bohatý korektor nebo korektor), můžete k jejich čištění použít škrob nebo mouku. K tomu, před mytím kartáče, ponořte do mouky (škrobu) a nechte 1 - 2 minuty. Škrob (mouka) absorbuje tuky, pomáhá čistit kartáče snadněji a efektivněji.
 11. Pozor! Pro čištění "tukových" kartáčů nepoužívejte agresivní čisticí prostředky (mycí prostředek, prášek nebo "Mr. Muscle"). Je téměř nemožné odstranit tyto produkty bez zbytků a jejich kontakt s pokožkou může způsobit vážné podráždění nebo alergie.
 12. Kartáče, houby, potahy a aplikátorymusí být vyčištěny (promyty) nejméně jednou za 2 týdny.
 13. Každoročně stojí za to změnit kartáče a houby, které použijete na make-up.
 14. Nezapomeňte, kosmetické štětce, kartáče a houby - věci výhradně pro individuální použití. Nepůjčujte své nástroje přátelům nebo kolegům.
 15. Udržujte všechny kartáče, kartáče, houby na jednom místě. Za tímto účelemMůžete použít speciální kosmetické tašky s širokou paletou praktických a praktických kapes a držáků.

Přejeme si, abyste vždy zůstali krásná a šťastná! Hodně štěstí!