Jak se rychle a po dlouhou dobu zbavit nehtové houby na nohou

Jak se rychle zbavit houbičky nehtů?Tato otázka se týká nejen spravedlivého pohlaví, ale i mužů, kteří byli postiženi obtěžováním ve formě houby na rukou nebo na nohou.


Symptomy a příznaky výskytu houby na nehtech

Změna barvy nehtové ploténky je hlavním příznakem vzhledu houby

.) Nejdříve se musíte rozhodnout začítLněné příznaky houby.Samozřejmě, přítomnost jakéhokoliv symptomu neznamená, že se takové potíže dotýkaly vás.Nikdy však nebolí být ostražitý - je velmi důležité zahájit léčbu včas, aniž byste ztratili drahocenný čas.

Z toho vyplývá, že následující znaky mohou naznačovat, že plísně jsou ovlivněny nehty:

 • jsou příliš křehké a zředěné;
 • deska změnila barvu, získala nažloutlý odstín nebo naopak nepřirozeně bílá;
 • V blízkosti kutikuly se objevily žluté pruhy;
 • nehet se začal oddělovat od kůže;
 • Na vnitřní straně desky se objevily tmavé nebo žluté pruhy, skvrny a nepřirozené značky.

Důvodyvzhled houby

Nezpracované nástroje pro pedikúru - potenciální zdroj plísňové infekce

Faktory pro vznik houby mohou být jak vnější, tak závislé na podmínkách, ve kterých se tělo nachází, a vnitřních, pak je pravděpodobné, že houba je pokusem těla mluvit o nějakém vážnějším onemocnění.

Příznivé prostředí pro výskyt a šíření hub - vysoká vlhkost a teplo. Mechanické poškození může být také přisuzováno vnějším příčinám, například houba je často důsledkem toho, že prst je ucpaný těžkými dveřmi.

Je zajímavé: Domácí manikúra. 15 tipů pro krásu nehtů

Situace, kdy se staré a nekvalitní boty nosí po dlouhou dobu, je rozhodující pro stav nohou a může téměř jistě vyvolat otázky o tom, jak se zbavit houby na nehtech.

Tato choroba je podporována plaveckými bazény a saunami, jakož i jinými místy, která znamenají vysokou vlhkost a teplo. Je důležité si uvědomit, že houbová houba je často nepříjemným důsledkem houby nohou, proto je velmi nežádoucí, aby se objevila na veřejných místech bez bot: infekce je snadno přenášena dlažbou.

Jak se vyhnout šíření houb

Jedním z prostředků prevence vzniku nehtové houby je vysoce kvalitní hygiena nohy

.

Nejlepším způsobem, jak bojovat proti houbám, je zabránit tomu, aby se vyskytla vůbec. Postupujte následovnějednoduchá doporučení, díky kterým budou vaše nohy vždy krásné a zdravé:

 • nosí vysoce kvalitní boty z "prodyšných" materiálů;
 • sledovat hygienu chodidel a pravidelně měnit punčochové zboží;
 • pravidelně provádějte pedikúru, stříhejte nehty, sledujte jejich stav a změnu barvy;
 • Na veřejných místech nechodte naboso.

Pokud si náhle všimnete houby příliš pozdě nebo jste přesvědčeni, že choroba postupuje, je vhodné vyhledat pomoc lékaře - samoléčba může být plná.

Léčba nehtové houby lidovými prostředky

Acetické koupele pomáhají zbavit se hub

Pro milovníky lidových prostředků existuje dobrá zpráva: mnozí jsou přesvědčeni, že se můžete rychle zbavit houbičky na nehtech doma, ale jak to lze udělat?

První metoda je možná nejjednodušší - ošetření houby octem. Vytváří kyselé prostředí, které zabraňuje šíření infekčních spór. Houba ztrácí schopnost živit bakterie a další živiny a brzy zemře.

Můžete udělat octovou koupel. Milovníci tradiční medicíny tvrdí, že pravidelné používání takového předpisu zajistí rychlou obnovu kůže bez dodatečných nákladů a přístupu k lékům. Pro tento postup vyžaduje teplou vodu a sklenici 9% octa. Nohy by měly být ponořeny do roztoku kotníku a uchovávány v nádobě po dobu nejvýše 15 minut.

Zajímavé: Jemnosti pedikúry.

Existuje ještě další způsob výroby octových lotionů. Odborníci doporučují kombinovat to s vanou, takže léčba bude nejefektivnější. Jde o to navlhčit vatový tampónkem octem a aplikovat patnáct minut na nehet.

Je možné, aby někdo zhotovil mast na bázi octa pohodlnějším způsobem - takovýto nástroj bude skladován po dlouhou dobu. Pro přípravu masti je zapotřebí 70% kyseliny octové, glycerinu, dimethylftalátu a čistého olivového oleje v poměru 2: 1: 1: 1. Stačí smíchat ingredience a vaše prostředky budou připraveny. Tato mast by se měla aplikovat na postižené oblasti, nechat působit až deset hodin a poté opláchnout teplou vodou pomocí mýdla.

Je třeba mít na paměti, že lidové léky umožní rychle se zbavit hřebíků na nohou, pouze pokud infekce neprošla do pokročilé fáze. Jakmile zjistíte zhoršení situace, vyhledejte lékařskou pomoc.

Houba na prstech

Čajovníkový olej je účinnou léčbou plísní

.

Předpokládá se, že nejen octem se stane spolehlivým bojovníkem proti plísni. Všichni odborníci v této věci, jako jeden, radí: tea tree olej pomůže rychle se zbavit nehtů houba na nohou.

Olej přímo ovlivňuje prvky, které způsobují šíření infekce - houby dermatofytů. Pro spravedlivý sex není samozřejmě žádným tajemstvím, že esenciální olej má antiseptické vlastnosti.Proto rychle zmírňuje záněty a působí na místě infekce, blokuje škodlivé bakterie a spory.

Osoby trpící alergiemi musí být obzvláště opatrné: olej z tea tree může být nebezpečný pro velmi citlivou pokožku, proto je vhodné testovat na alergickou reakci.

S olejem tea tree můžete:

 • provádějí koupel nohou. Stačí do teplé vody přidat asi 20 kapek oleje a udržet nohy tam asi 20 minut, udržovat tak konstantní teplotu pro vás;
 • Olej naneste přímo na nehtovou desku. Tuto metodu lze kombinovat s předchozí metodou a poté, co jste provedli tuto koupel, lze na postižené oblasti nehtů aplikovat čistý olej. Olej se musí třepat do nehtové destičky dvakrát denně. A není nutné je umývat - výrobek je přirozený, a proto bezpečný.

Tradiční metody medicíny však nemusí situaci vždy zlepšit. Pak je čas obrátit se na drogy - pokud se domníváte, recenze, jednoduché farmaceutické prostředky se zbavit nehtů houba doma doma rychle: chápeme, jak.

Přípravky pro léčbu plísní nehtů

\ t

Farmaceutické masti a gely z houby se aplikují na celou nohu

.

Při hoření octem, jódem a peroxidem vodíku nedává žádoucí účinek a vy jste již vyčerpáni a snažíte se přijít na to, jak se zbavit nehtové houby, pak je čas doplnit lékárničku.

Tradiční přípravahoubové léčby jsou:

 • Loceryl. Zpravidla se vyrábí ve formě čirého laku, proto je výrobek velmi vhodný k použití. Ovlivňuje buněčnou strukturu houby a blokuje její další šíření;
 • Exoderil. Droga je kapka. Podle odborníků pomáhají pouze v počáteční fázi onemocnění. Nástroj však lze použít k léčbě plísní na rukou;
 • Candid je prášek, který by měl být aplikován 1-3 krát denně, po umytí poškozené plochy teplou vodou a mýdlem. Prášek musí pokračovat v aplikaci i po viditelném zlepšení stavu kůže a krytů nehtů, což zabrání možnému relapsu.

Výběr prostředků závisí do značné míry na tom, co je pro vás výhodnější: použijte lak, kapky nebo prášek. Pokud si myslíte, že hodnocení, pak lak se zdá být nejpraktičtější možností, jak se zbavit nehtů houba na nohou: to není špinavé, nemusíte se s ním po dlouhou dobu, a aplikovat ji třikrát denně, jak by mělo být provedeno s práškem, samozřejmě příliš mnoho.

Zajímavé: Čajovníkový olej pro akné

Nejdůležitější věc, kterou je třeba si pamatovat, je, že vzácný čas by neměl chybět, pokud jde o léčení houby. Čím dříve začnete léčbu, tím lépe pro vás a vaše nehty. Po uzdravení bychom neměli v žádném případě zapomenout na celý komplex preventivních norem, které pomohou vašim nehtům zůstat vždy zdravé a silné.

Prevence nehtové houby

Včasné ošetření houby chodidel a nehtů je zárukou rychlého zotavení

Jakmile se nehty postižené houbami stanou dvakrát tak jemnými než původně zdravé. Je však nezbytné, aby si všichni pamatovali na prevenci: i ti, kteří se naštěstí nikdy nesetkali s problémem, jak se rychle zbavit houbové houbičky na vlastní nohy.

Pamatujte, že absolutně jakýkoli nechráněný kontakt s veřejným prostředím může být pro vaši pedikúru nepříjemný - dokonce i návštěva písečné pláže, nemluvě o tělocvičnách, saunách, bazénech. Jen si představte: na pláži písek vyhřívaný sluncem, houby mohou žít měsíce! To říká hodně o vitalitě tohoto parazita - tak buďte opatrní a nezanedbávejte pantofle, i když opravdu chcete spustit, naboso na horkém písku.

Nezapomeňte na dezinfekci - umyjte si koupel pravidelně pomocí speciálních čisticích prostředků a teplé vody. Zpracovat žínku a houbu v 5% roztoku chloraminu. Spodní prádlo, které přišlo do styku s postiženými oblastmi těla, by mělo být co nejúplnější. Ale můžete udělat a vařit s přídavkem detergentu půl hodiny.

Potřebuje dezinfekci a obuv, která k vám přišla v době nemoci. Souhlasíte, že opravdu nechcete vyhazovat nové kožené boty nebo luxusní semišové boty. Pro dezinfekci je vhodný roztok octu nebo chlorhexidinu. Můžete také použít sušičku na boty santimikrobiální účinek.

Není zbytečné ošetřovat vaše nohy 40% roztokem hexaminu, speciálních prášků (je snazší se jich zeptat lékárníka v každé lékárně) nebo jakýchkoli jiných sušicích roztoků. Suché pokožce se vyhnete použitím krémů, které zabraňují tvorbě kuřích.

A zcela zřejmé - pravidelně měnit ponožky a punčochy, nenosit boty někoho jiného (ani to nezkoušejte!) A nikomu nepůjčujte své vlastní. Noste pohodlné boty a boty: neměli byste být příliš úzcí nebo příliš prostorní. A snažte se nepoškodit nehtovou desku. Pokud vaše práce představuje riziko pro manikúru nebo pedikúru, zkuste přijmout ochranná opatření, například noste rukavice.