Jaký je správný make-up základ: jak si vybrat a používat

Musíte vědět, co je základem make-upu, abyste se mohli orientovat ve všech dekorativních možnostech tohoto typu dekorativní kosmetiky. Jak si vybrat správný základ pro make-up, můžete se poučit z navrhovaného materiálu, kde jsou uvedeny praktické rady, jak používat tonální nástroj v každodenním životě.

Mnoho žen nepoužívá make-up základnu, protože se obávají, že kůže bude vypadat nepřirozeně, podobně jako maska. Nalezení správného produktu pro vaši pokožku je však mnohem jednodušší, než si myslíte. Existují dvě tajemství úspěchu: správný výběr složení fondů a požadovaný tón pro vaši pleť.

Jak vybrat správný druh nadace pro make-up: který z nich je lepší

Výběr základu pro líčení by měl začít studiem složení a dekorativních vlastností výrobku. Který make-up základ je nejlepší pro konkrétní typ pleti závisí na jednotlivci. Proto, než si vyberete správný základ pro make-up, musíte experimentovat trochu a rozhodnout pro dokonalý nástroj.

Časy, kdy jste mohli koupit pouze tuknadace pod make-upem, pryč. Nyní si můžete vybrat z řady formulací a koupit produkty, které vyhovují vašemu typu pleti. Zde jsou dostupné typy fondů a je uvedeno, komu jsou vhodné.

Krémy s tonálním účinkem

Je to směs hydratačních a make-up základů, změkčují pokožku a vytvářejí lehký kryt. Jsou ideální pro mladou nebo čistou pleť. Jsou vhodné k použití v létě, kdy je nezbytné, aby základna byla průhledná nebo aby bylo nutné vyrovnat klesající opálení. Na rozdíl od jiných prostředků hydratačních tónů lze aplikovat prsty.

Tekuté zásady

Toto je nejoblíbenější a nejrůznější druh základny make-upu. Snadno se vyhlazují na pokožce a vytvářejí povlak, který má přirozený vzhled. Kapalné báze jsou vhodné pro všechny typy pleti, s výjimkou nejsušší. Máte-li mastnou pleť nebo trpíte akné, zvolte olej-free tekuté báze, která pokryje postižené oblasti, aniž by je dráždila.

Mastné základy

Tyto silné, mastné zvlhčující produkty jsou ideální pro suchou a zralou pleť. Vzhledem k tomu, že jsou velmi mastné, měly by být pečlivě distribuovány na kůži vlhkou houbou.

Základy-myši

Jsou také zvlhčovače a jsou dobré pro suchou pokožku. Nejvhodnější je dát trochu peněz na zadní stranu ruky a pak ji spontánně nechat na kůži houbou.

Kompaktní základna

Taková činidla již obsahují prášek. Jsou prodávány v kompaktní formě a obvykle mají houbu pro aplikaci.Mají však menší účinek, než očekáváte. Jsou dobré pro jakoukoliv kůži, s výjimkou suché.

Základ tužky

Toto je původní nástroj. Má mastnou texturu, a proto se dobře hodí pro kůži se skvrnami nebo jizvami. S tečkami, naneste malý základ přímo na postižené oblasti, a pak jemně vyrovnat vlhkou houbou.

Jak a jak zvolit tonální nástroj podle barvy pleti

Nyní, když jste vybrali produkt, který odpovídá vašemu složení, musíte zvolit správnou barvu. Je mnohem snazší vybrat tonální lék na barvu pleti dnes, protože kosmetické společnosti konečně uvědomily, že ne každý má kůži barvu jižního opálení. Nyní je zde velký výběr odstínů pro růžovou a tmavou pleť, stejně jako pro nejsvětlejší a nejtmavší pleť.

Zvažte, jak zvolit tonální nástroj v závislosti na přirozeném odstínu pigmentace pokožky. Zde jsou některé osvědčené způsoby, jak si vybrat barvu, která se perfektně hodí k vaší pleti. Doufáme, že to pomůže odpovědět na otázku, který tonální nástroj zvolit s maximální účinností.

 • Když zkoušíte různé barvy, musíte být v přirozeném denním světle, abyste přesně věděli, jak bude vaše kůže vypadat, když jdete ven.
 • Vyberte pár odstínů, abyste zjistili, která z nich je pro vaši pokožku nejlepší.
 • Nezkoušejte základnu na ruce nebo zápěstí - jejich barva se liší od barvy pleti.
 • Použijte spoustu peněz podél liniedolní čelist, aby se zjistilo, zda se bude kombinovat s barvou krku a obličeje. Pokud produkt zmizí na kůži, zvolí se jeho barva správně.

Jak správně používat a používat základní make-up (s videem)

Produkt naneste na čerstvě zvlhčenou pleť a získáte perfektní základ pro práci.

Navrhujeme zjistit, jak správně používat make-up základnu, aby se zdálo, že je to přirozené.

 • Pro aplikaci většiny podkladů byste měli použít kosmetickou houbu, protože prsty používáte nerovnoměrný výrobek.
 • Naneste základnu s tečkami, poté otřete houbou.
 • Navlhčete houbu a pak vytlačte přebytečnou vlhkost. Takže houba neabsorbuje příliš drahé prostředky.
 • Opatrně manipulujte s dolní čelistí, nosem, čelo a bradou.

Podívejte se, jak správně použít základnu pod make-upem na videu, který ilustruje práci odborníka:

Který make-up je lepší zvolit

V dnešní době výrobci výrazně zlepšili kvalitu své make-up základny. Než se rozhodnete, který make-up nadace je lepší zvolit, dozvíte se o výhodách, kterým byste měli věnovat pozornost.

 • Mnozí výrobci do svých výrobků přidali opalovací krém, aby vás mohli chránit před stárnutím způsobeným sluncem. Vyhledejte nápis na štítku "UV filtry" nebo číslo, které ukazuje ochranný faktor výrobku.
 • Hledejte nové reflexní prvkyléky, které jsou dobré pro zralou pleť. Obsahují stovky drobných reflexních částic, které odvádějí světlo z kůže, takže jemné vrásky a skvrny jsou méně patrné.

Co by mělo být základem pro složení make-upu: jak si vybrat kosmetiku pro domácí použití, profesionální nebo amatérskou, aby se rozhodlo, samozřejmě, že spotřebitel. Pod obvyklou základnou můžete použít korekční základnu pro změnu barvy pleti. Na první pohled vypadají takové výrobky podivně, ale jsou velmi účinné, pokud chcete skrýt nebo zesvětlit barvu pleti. Měly by být aplikovány postupně, dokud si nejste jisti, že jste dosáhli nejen dobré, ale přirozené barvy.

 • Zelená základna skrývá růžovou barvu a je vhodná pro ty, kteří se snadno červenají.
 • Levandulová základna vytváří světlejší světlou pokožku a funguje dobře, pokud jste unaveni.
 • Základ meruňkové barvy dodá jemnou záři matné pleti a je zvláště účinný v zimě.
 • Bílá základna poskytuje příjemnou záři jakékoli kůži a je vhodná pro večerní líčení.

Jaký je nejlepší make-up základ?

Abych odpověděl na otázku, která základna make-upu je nejlepší, poměrně jednoduchá: zcela skrývá všechny nedostatky kůže. Maskovací prostředky pomáhají rychle maskovat akné, vady, jizvy a červené krevní cévy, aby pleť vypadala rovnoměrně a zářivě.

Maskovací prostředky jsou koncentrovaným základem make-upu s velkým množstvím barviva, které umožňuje maskovatproblémových oblastech. Maskérky nesouhlasí, kdy použít korektor - před nebo po založení makeupu. Aplikace po založení je lepší, protože pro určité oblasti používáte maskovací činidlo a jeho vrstva bude při aplikaci substrátu narušena. Pokud chcete dosáhnout mírného účinku, naneste korektor na čistou pokožku a nahoře jej zakryjte práškem nebo 2 v 1 (make-up základna plus prášek).

Maskovací tužky.Snadno se aplikují, protože je musíte držet na kůži. Některé tužky jsou velmi tlusté, takže před nákupem je lepší vyzkoušet vzorek.

Maskovací krémy.Obvykle se prodávají ve zkumavkách s hubovitým aplikátorem. Nejsou tak silné jako tužky a po aplikaci vypadají přirozeně.

Tekutá maskovací činidla.Jsou také prodávány ve zkumavkách. Mačkejte trochu na prst a rovnoměrně naneste na postiženou oblast. Vyberte si krémový prášek, který se aplikuje jako krém a po vysušení má sametový práškový efekt.

Skvrny a akné.Ideálním řešením je léčivá maskovací tužka, protože obsahuje antiseptikum a další přísady, které pomáhají v boji s akné a vady a také masky. Aplikujte přípravek pouze na akné nebo vady, protože může mít silný účinek při sušení. Otřete okraje čistým bavlněným tampónem. Nepoužívejte korektor kolem místa nebo akné, bude to více znatelné.

Stíny pod očima. Vezměte maskovací krémovou tužku nebo tekutý lék, protože suché léky učiní vrásky pod očima výraznější. Pokud výrobek distribuujete prsty, použijte prstenec, protože je nejslabší a nedotáhne jemnou pokožku pod očima.

Jizvy.Jizvy a jizvy, včetně stop akné nebo neštovic, mohou být snadno zakryty maskou, ale to bude nějakou dobu trvat. Začněte zarovnáním zářezu s úrovní pokožky a aplikujte korektor po vrstvě po vrstvě. Pro tento účel je lepší použít tenký štětec. Udělejte si čas, abyste zajistili, že každá vrstva bude přesně aplikována.

Červené krevní cévy.K zamasení lze použít tužku nebo tekutinu. Použijte korektor na požadovanou plochu pomocí jemného očního štětce nebo čistého bavlněného tampónu, pak opatrně zrušte okraje tak, aby byly méně viditelné.

Poradenství při výběru maskovacího prostředku

Při výběru masky se zaměřte na masku, jejíž barva je nejblíže tónu vaší pleti, a ne lehčí. Pokud se problémové oblasti pokryjí světelnými prostředky, budou pouze viditelnější.