Intimní hygienická pravidla pro ženy

Intimní hygienická pravidla pro ženy

„Čistota je zárukou zdraví.“ Od útlého dětství zná každý důležitost hygieny pro lidské zdraví. Mnozí z nich ani nepřemýšlejí o těchtohygienických pravidlech , jako je mytí rukou před jídlem a po použití toalety, sprchování, čištění zubů a každodenního mytí. Tyto postupy jsou natolik přirozené, že je děláme téměř automaticky. Existuje však zvláštní druh hygieny, který není tak moc zmíněn. Je tointimní lidská hygiena.Procedury péče o genitálie jsou zvláště důležité pro ženy. Každá dívka, dívka a žena jsou budoucí matkou, a proto nemůžeme hovořit o významu zdraví reprodukčních orgánů ženy. To je zřejmé. O tom, jak pečlivě a pravidelně žena pozoruje , základní pravidla intimní hygienyzávisí na jejím zdraví a zdraví budoucích dětí.

Pravidla ženské intimní hygieny jsou poměrně jednoduchá a elementární, ale každý zástupce krásné poloviny lidstva je musí znát a pozorovat.

  1. Pro intimní hygienu nepoužívejte mýdlo nebo sprchový gel. Pro ochranu ženských pohlavních orgánů před patogenními mikroorganismy a bakteriemi má sliznice vaginy kyselé pH. Nerovnováha sliznice - i když platí pro výskyt a vývoj gynekologických onemocnění. Proto se nedoporučuje používat mýdlo pro každodenní hygienu genitálií. Mýdlo porušuje acidobazickou rovnováhusliznice ve směru alkalického prostředí. První známkou takové nerovnováhy může být výskyt nepříjemného zápachu, specifického výboje avzrušení . V dnešní době existuje poměrně široká škála produktů pro denní dámskou intimní hygienu - gely, pěny, pěny a dokonce i ubrousky, které jsou velmi praktické pro použití při cestování. Takové prostředky pro udržení acidobazické rovnováhy v důsledku přítomnosti zvláštních složek, jako je kyselina mléčná, ve složení.
  2. Postup intimní hygieny by měl být prováděn s maximální péčí a něhou. Medicína doporučuje strávit ráno a večerní sexuální duši. To znamená, nejméně 2 krát denně. Procedura se provádí rukama, bez použití žínků a kartáčků, aby nedošlo k poškození dostatečného množství kůže. Pohyb ramen a směr vodního paprsku musí být zepředu dozadu.
  3. Každá žena by měla mít individuální ručník, který má jemnou texturu a dobře se vstřebává. Tento ručník by se měl používat výhradně pro intimní hygienu.
  4. Použití denních vankúšůzahrnuje jejich změnu každých 4–5 hodin. To je vysvětleno skutečností, že po takovou dobu pokládání se stává vynikajícím prostředkem pro akumulaci a reprodukci patogenů. Kromě toho výrobcihygienických výrobků pro ženy(polštářky) vyrábějí denněpolštářky v individuálním obalu, což umožňuje nosit polštářky v kabelce a měnit podle potřeby. Alternativně můžete zakoupitspeciální pouzdro, stylové a módní, vypadá jako prášek.
  5. Spodní prádloje třeba měnit každý den. Nejpohodlnější a nejpraktičtější z hlediska zdraví jsou kalhotky „skluzu“ z přírodních tkanin. Spodní prádlo by mělo být co nejpohodlnější a nejpraktičtější. Populární šortky "tanga" s neustálým nošením mohou narušit krevní oběh, bránit přístupu vzduchu.
  6. Během menstruace je zapotřebí každé 3–4 hodiny důkladná péče .
  7. V případě nepříjemných pocitů, výskytu nepříjemného zápachu a specifických sekrecí, pálení a svědění je nutné neprodleně konzultovat kvalifikovanou konzultaci s gynekologem. Není nutné se zabývat samoobsluhou, vedenou radami přítelkyň a reklamních kampaní. Kromě toho musíte alespoň dvakrát ročně navštívit gynekologa, a to i v případě, že se o nic nestaráte. Mnohogynekologických onemocněníse vyskytuje bez projevu vnějších symptomů. Zdraví může zachránit pouze včasná léčba pod dohledem odborníků.