Obchodní pravidla pro ženy: oficiální oblečení


Dámský obchodní styl podléhá pravidlům přísněji než kterýkoli jiný směr: všechny oblečení by mělo být pečlivě kontrolováno, a dokonce i na večerních akcích by měla být úroveň „elegance“ úměrná tématu akce a nesmí vstupovat do otevřeného rozporu s kostýmy ostatních účastníků recepce. Pamatujte si, že je lepší být trochu "do" než příliš "re", v tomto případě menší nedostatky obleku nebudou tak znatelné.

Přísné oblečení pro moderní ženy

Ve všední dny je pro ženy stanoveno 15 pravidel pro oblékání.

I. Je povinné mít tenké punčochy nebo punčochové kalhoty. A všechny podněty módních stylistů - o černých tenkých punčochách - nechávají stranou, nejsou o obchodní etiketě! Pouze v chladném období jsou možné tmavé husté punčochy (minimálně 80 den), pokud to vyžaduje rozhodnutí kostýmního souboru, a to pouze v tónu! (Kombinace černých punčochových kalhot se světlými botami nebo béžovou sukní /kabátem v každém ročním období je směšná.)

ii. Uzavřené boty v kanceláři - jsou nutné! Toto pravidlo stylu podnikání žena je pravdaboty na oficiální kostým a na formální akce.(Uzavřená špička s otevřenou pevnou patou - je možná pouze pro teplou sezónu v neformálních situacích).Stejně nepřijatelné v obuvi s obleky s vysokými podpatky.

III.Oficiální kód oblečení pro ženy naznačuje pevné paty pro denní boty, jejich výška není větší než 5-7 cm, čepy a bodce nejsou náhodné ani obchodní možnosti, jsou pro jiné situace!

IV.V šatní skříni by servírovací žena měla mít oblek (možná ne jeden) s sukní ne „extrémní“ délky.Přípustná délka sukně v přísném stylu pro obchodní ženy je dlaň nad /pod kolenem!Požadavky protokolu se staly měkčí, protože délka sukně by měla doplňovat tvar dámské nohy.

V. V moderním oficiálním obchodním stylu oděvů pro ženy jsou kalhoty přípustné s povinnou podmínkou, že horní část obleku pokrývá hýždě, ale to nejsou naprosto kožené a ne denimové kalhoty.

vi.Současně existují staré přísné tradice, které vylučují kalhoty v každodenním oděvu pro ženy, ale pak je tato podmínka výslovně deklarována - v oficiálním pozvání nebo ve firemní listině.

VII.Etiketa umožňuje použití úpletu v denním obchodním oblečení, ale mělo by být klidné.Obchodní pletenina pro moderní ženy by měla být bez výstřihu,pokrývají pas, neprůhledný, bez nadměrné zdobení, flitrů, skleněných korálků, lurexu a lesku. Pletené věci by neměly přehýbat dámu jakéhokoliv stavitele! Tenký úplet se používá pouze jako "spodní vrstva" - pod bundami nebo pláštěm. To jsou věci z hedvábí, viskózy, kašmírové tkaniny, ale ne bavlny "prádlo".

Jak je vidět na fotografii oblečení pro ženy ve formálním obchodním stylu, musí být úplet těsný, strukturální, tvrdý:

V tomto případě se pletenina nevztahuje na formální oděv!

VIII. V létě může být kostým světlý a jasný, ale měl by mít rukáv.

ix. Jedním z pravidel ženského obchodního oděvu je přítomnost dlouhých rukávů v samostatných halenkách (nepřesahujících 34 ramen).

X. V chladném období jsou boty a tašky vhodnější než měkké a klidné barvy, kožené tašky a aktovky jsou tmavé, přizpůsobené botám a obleku jako celku. (Znamení špatného tónu, a to je jen hloupé používat bílé nebo červené boty venku v našem klimatu v blátivém počasí!) V teplém období jsou boty a tašky lehčí a jasnější.

xi. Účes, make-up, manikúra, stejně jako parfém, - přísně vzato, ne oblečení - jsou v celkovém souboru vzhledu velmi nápadné! Etiketa to reguluje.

 • Pro ženu je dobrý náznak: „Ráno by měla být hlava uklizena, večer by měla být česána“. Moderní mladé dámy však musí tento výraz „překládat“ ... Ráno - ke studiu nebo ke kanceláři - musí být vlasy shromážděny, „volné“ nebo holé.- špatná forma, podle své vlastní definice (a vytváří spoustu problémů ve špičce v dopravě - jak na doručitele, tak na ostatní cestující!). A ve večerních hodinách na černošských akcích je podle pravidel obchodního zákoníku pro ženy povinný krásný účes. (A často v tuto chvíli se ptají - nyní módní dlouhé vlasy ... ano, když je to vhodné - na pláž, na procházky, na diskotéky a párty - mnoho možností!)
 • V každodenním obchodním stylu pro ženy je make-up povinný (obličej by měl být „sbírán“), barvy používají pouze přírodní - „make-up bez make-upu“: zdravý člověk nemůže mít zelená víčka a černé nehty a naopak černé barvy. oční stíny a zelené nehty! Stejně nepozorní jsou modrá, červená nebo zlatá víčka, tetování na prominentních plochách těla, tunely a piercingy.
 • V druhé polovině 20. století pronikly do obchodní etikety jasně červené rty a nehty 34, které jsou nyní přípustné ... ale na základě zdravého rozumu tato agresivní - „kanibalistická“ volba vyhovuje pouze vůdcům a šéfům. Pokud jste stále na začátku kariéry, je moudřejší vybrat si přírodní odstíny laku. A samozřejmě, ruce a nehty by měly být v pořádku - to je „druhá tvář“ ženy!
 • Parfém - stejně jako všechno ostatní v etiketě - má dočasná a sezónní pravidla. Tento pomíjivý okamžik je nejtěžší vysvětlit těm, kteří používají těžké husté aroma ráno nebo v létě ... dobrá forma - nezasahují do jiných lidí dýchajících!

xii. Od šperků pro oděvní styl obchodního stylu, ženy ve dne mohou používat šperky položky. Pro den vyberte malý počet dílů aomezovaly jejich stylistiku, která tvoří soubor s oblekem a obecně se dívají.

Samozřejmě jsou míněny pouze vysoce kvalitní věci - z různých materiálů, zlata-stříbra, jiných slitin, skla a dokonce i plastů. Měly by být důstojné a elegantní, ale kategoricky se nejedná o „pláž“ nebo „diskotéku“.

Nepoužívejte náušnice ve formě velkých kroužků, podkov nebo dlouhých závěsů (ani z drahých kovů) v kanceláři /divákovi během dne - jedná se o ryze romantický, etnický styl - v denním pracovním ženském vzhledu je to moveton. Stejné a jiné ornamenty etnického stylu.

Podívejte se na fotografii šperků pro ženy v obchodním stylu - zde jsou tradiční výrobky s perlami, přírodními kameny střední velikosti, kamínky (nebo bez inkluzí):

Může se jednat o výrobky ze zlata a stříbra malých objemů a velké oběhy, které jsou obvykle prezentovány v klenotnictvích. Pokud si vyberete velkou výzdobu (například slavné brože Margaret Thatcherové nebo Madeleine Albrightovou), pak je považována za dostatečnou pro oficiální akce.

XIII. Ve dne nejsou opravdové klenoty nošeny - šperky od autorů as velkými drahokamy.

Ve stejné době, kvalitní šperky (naše diamanty menší než 0,1 karát ve velikosti patří konkrétně bijou!) Jsou citovány po celém světě.

Továrně známé šperky ze zlata a stříbra (řetězy-kroužky) také patří k bižuterii a jsou doporučovány během dne, protože to je omezení pouze na znatelné,autorské nebo úmyslné možnosti pro výrobky s velkými drahokamy - jejich večerní čas!

XIV.Kancelářské oděvy nejsou nikdy:

 • oděvy z džínové, kožené, lesklé nebo průhledné tkaniny;
 • oděvy z tenkého „lněné“ pleteniny nebo pyžama;
 • sukně - folklór, s volánky, s velkými vzory, s hlubokými štěrbinami;
 • plážové kalhoty, kalhoty z harému, stejně jako legíny nebo příliš těsné kalhoty;
 • kostýmy s explicitními etnickými nebo subkulturními prvky;
 • klobouky na slámy, klobouky na plátno atd.

xv. Nejen oděvy pro ženy jsou důležité v business office stylu, ale také boty. Pouliční obuv není vhodná pro kancelář (boty, kotníkové boty, pouliční obuv s tlustým mikropórem) - parketové boty jsou přijímány na tenké kožené podrážce.

Je stejně nelogické - používat parketové boty na kožené podešvi pro pohyb po ulicích - deště a naše domácí chodníky jsou pro to kontraindikovány!

Přitahuji vaši pozornost, milé dámy: pravidla upravující váš kostým jsou smysluplná, stejně jako všechna pravidla etikety. Dodržováním těchto rámů můžete vytvářet a vypadat módní - existuje dostatek příležitostí k projevení individuality!

Všechny projevy, které zdůrazňují sexualitu, však patří k romantickému stylu a elegantnímu oděvu - nepoužívají se ve dne ani v prostoru obchodní komunikace, včetně vzdělávacích procesů.

Na druhé straně je stále častější pro spoluobčany (obvykle ne metropolitní), kteří také majítvrdé nápady jsou přísnější než protokol, a v kombinaci s určitou provinční chutí, taková omezení někdy vedou k smutným následkům. Lidé si zvykají diskutovat o sobě a veřejných osobnostech a vydávat publikace a komentovat!

Společné oblečení pro ženy v klasickém obchodním stylu (s fotografiemi)

Daleko od všech oficiálních denních akcí se konají na vysoké formální úrovni (např. Inaugurace, slavnostní a výroční setkání, otevírání konferencí, fór atd.). Proto pro takové události v pozvánkách nezapomeňte uvést ochranný kód.

V obchodním oděvu pro ženy během dne mohou být tři:

 • Černá kravata (oficiální, oficiální)
 • Bb - Business Best
 • Btr - Tradiční obchodní

Neformální obchodní styl Černá kravata pro ženy dodržuje následující pravidla:

 • Události s možnostmi pro černé kravaty jsou pro ženy velmi zákeřné - kostýmy pro události dne i večera budou opakem ve stylu!
 • Denní události ze světa obchodu a politiky - „bezmocní“, v každém případě vzdělaní lidé „souhlasili“ v tomto ... Dámy by v designu svého vzhledu měly postupovat klasickým směrem.
 • U těchto formálních akcí používají ženy klasický styl oděvů: elegantní šaty a kostýmy vysoké třídy (tenké halenky) a velkolepé doplňky stejného stylu.
 • Ve standardním obchodním stylu oblečení pro ženy jsou punčochy povinné (panty).obuvi z masa a parket - uzavřené boty s tenkou koženou podrážkou, světlé barvy obuvi a půvabné podpatky jsou přijatelné.

Pravidla klasických obchodních oděvů pro ženy a požadavky na etiketu pro účast na formálních denních aktivitách zůstávají stejná jako výše - v pracovním životě. Mění se pouze třída obleků: místo „pracovních koní“ používají „prvotřídní“.

Zde můžete vidět fotografie oblečení pro ženy v obchodním stylu pro denní aktivity:

Volný obchodní styl pro ženy: oblečení pro oficiální akce

Doba přechodu: 17: 00-20: 00. V tomto časovém intervalu jsou události na střední formální úrovni, které nemají striktní povahu, zpravidla na slavnostních příležitostech pořádány: dny otevřených dveří, prezentace, premiéry. Pořadatelé čekají na hosty, aby sledovali rámec slušného obleku a určitý stupeň elegance vzhledu.

Oděvní značky v obchodním stylu žen bez podnikání, charakteristické pro nestandardní formát:

 • Pozvánka černé kravaty (uvázání je vítáno)
 • Černá kravata Volitelná (kravata je volitelná)
 • A5 (Po pěti - po pěti)
 • Semifinále (semifinále)

1. V případě, že v pozvánce (písemné nebo ústní) nejsou k dispozici značky, mohou si ženy zvolit, zda zůstanou v denním „pracovním“ obleku nebo se mírně ozdobí.

Pravidla slušnosti jsou však zachována! Oblečení pro formální příležitosti může být pouze se sean-délka sukně nebo klasické kalhoty (nelegíny!). Předpokládejme, že pletený rám je nepřijatelný - výstřih a další exponované části těla: nohy, paže, žaludky - je neslušné zdůrazňovat sexualitu při výkonu profesionální funkce.

2. Pokud obchodní žena obdržela pozvání se známkami této úrovně jako funkce člověka (z důvodu profesní činnosti), měla by se řídit velmi vyhrazenými elegantními rozhodnutími. Vhodné oblečení v obchodním stylu pro moderní ženy: koktejlové šaty, elegantní halenky s originálními sukněmi (kalhoty), krásně vázanou šálu nebo jiné velkolepé dekorace a doplňky.

3. Je-li žena pozvána jako osoba (nebo jako „druhá osoba“, společník), mohou se objevit více kreativní stylistické možnosti a rozhodnutí o designu. Stejně tak příslušenství a vůně mohou být velmi odvážné a provokativní - podle Vašeho nejlepšího vkusu.

4. Přísné značky černého kravatu (Formal, Official, Bb, Btr), které jsou charakteristické pro vysoce formální události, nejsou během přechodného období - alespoň do 19 hodin - využívány, protože zřídka pořádají akce. v tomto časovém intervalu.

5. Pokud žena obdržela pozvání na akci se značkou z Black Tie, která začala dříve než v 19:00, měla by se držet na úrovni denní černé kravaty. To znamená, že oficiální styl oblečení pro ženy v této denní době by měl být přísný a elegantní.

Věnujte pozornost fotografii oblečení pro ženy v klasickém stylu pro oficiální akce:

Večerní oblékání žen: formální oděvní oděv

Ve výzvách k večerním akcím v evropských zemích nemusí být značky - tradičně čas sám o sobě ukazuje vysokou úroveň akce a lidé o ní vědí. Podle kódů večerních šatů pro ženy je v mnoha evropských domácnostech stále obvyklé chodit na společný jídelní stůl (a mají oběd po 20 hodinách) ve večerních šatech.

Úroveň černé kravaty má večerní slavnosti - historicky, ale demokratické trendy posledního období umožňují použít jakoukoliv verzi, která zmiňuje tuto „magickou“ anglickou frázi.

Ve ​​večerním formálním tématu pro ženy existuje jeden delikátní jemný moment, o kterém mnozí nevědí! Nyní ženy dosáhly rovnosti (prakticky) a mohou přijímat nezávislé pozvánky na večerní akce.

Když si vyberete šaty na formální akci, je třeba poznamenat, že v krásném, ale ne velkolepém oblečení „na podlahu“ - dáma může svobodně dodržovat pravidla: může přijít a jít sama, nebo s gentlemanem, nebo ji změnit během akce. Ale večerní dlouhé šaty pro slavnostní událost znamenají povinnou přítomnost společníka - jak vidíte, v ženě oblečené v otevřených dlouhých šatech je něco bezmocného, ​​což také zbavuje obvyklou svobodu pohybu (a také tenké vysoké podpatky ...). V tomto případě je péče o muže prostě fyzicky nezbytná.

Oblečení pro zvláštní příležitosti: šaty a doplňky (s fotografií)

Pravidla „večerní“ černé kravaty pro ženy:

 • Hlavní pravidlo: úroveň dokonalosti je úměrná události a kostýmům účastníků a nezakrývá oblečení hostesky nebo první dámy akce (pokud existuje).

Jak je vidět na fotografii, šaty slavnostních akcí jsou složité toalety, „podlahy“, dekory, „chmýří a peří“ oblečení:

 • Výstřih je měřítkem vaší chuti!
 • V komplexních šatech by se mělo určitě naučit „žít“ - kultura tělesných pohybů v nich se radikálně liší od plastických v běžných každodenních kostýmech.
 • Pokrývky hlavy jsou nevhodné, komplikované účesy a šperky jsou vítány.
 • Pokud jsou boty kožené, pak barva a elegantní. Nebo originální boty - lak, satén, samet, semiš, textil, s vysokým podpatkem, tenkou podrážkou, jakýkoliv stupeň otevřenosti (až po velkolepé sandály - ale nezapomeňte, že jsou přípustné pouze v létě!).
 • Pro boty je nutné mít tenké průhledné punčochy jakéhokoliv odstínu (včetně černé), je důležité, aby byly v souladu s obrazem.
 • U francouzské špičky (otevřená špička) nebo boty s otevřenou patou je lepší použít tenké punčochy, které vytvářejí efekt „práškové nohy“ (8 den bez zesílené špičky a paty!). Je nepřijatelné (a elementárně hloupé), když je šev punčochy viditelný na prstu ve vztyčeném výstřihu francouzské boty, stejně jako když punčochy v pletivě zapadají do nohy, paty nebo prstů do otevřených bot.Tyto boty je možné nosit na bosých nohách - s pedikúrou.
 • Pro sandály - jen bosé nohy!(Vyžaduje se pedikúra a další postupy.)
 • Pokud jde o doplňky pro zvláštní příležitosti, kabelky by měly být malé a originální - od sametové, exotické kůže, s různými povrchovými úpravami (korálky, polnice, flitry atd.).Nedávejte tašky na stůl!(Stejně tak se spojky nepokládají na ubrus ...)
 • Kožené tašky a kufříky ve večerních hodinách nejsou přijímány.
 • Ve večerním souboru mohou být rukavice - vysoké, vyrobené z jemného husky nebo saténu (pouze přírodní hedvábí).Pravidlo je: čím kratší je rukáv, tím delší jsou rukavice.
 • Na jídelním stole musí být odstraněny rukavice!
 • Šperky z přírodních drahých kamenů a drahých kovů dobré práce (exkluzivní, autorské).
 • Tvar a velikost šperků určuje jejich počet!