Problémová kůže.Pravidla make-upu

Stav kůžeje zrcadlem vnitřního zdravíorganismu . Příčinou vznikuaknémůže být řada faktorů - špatná výživa, onemocnění gastrointestinálního traktu, premenstruační období, puberta, hormonální přepětí atd. Proto, aby se zbavilikožních problémů s akné jednou provždy , stojí za to požádat o pomoc vysoce kvalifikované odborníky.

Problémová kůženení důvodem pro neoprávněné uvěznění doma nebo odmítnutí zábavy. V arzenálu moderníchženexistuje vždy mnohokosmetiky , které mohou rychle a účinněpřevleknouttakové nepříjemné jevy jakoakné, jizvy po akné a záněty . ]. Koneckonců, hlavním účelemmake-upuje zdůraznit krásu a důstojnost ženy, stejně jako dovedně skrýtvady .

Maskování problémových oblastí kůže musí být nutně dočasné. Korektivní tóny jsou poměrně mastné a mohou přispět k ucpání pórů . Pokud pravidelně aplikujete na problémové oblasti tónování a korekční prostředky, můžete výrazně zhoršit stav kůže.

Make-up pro problematickou pokožku obličejeby měl být prováděn podle určitých pravidel a doporučení, a to:

  1. Před zahájením make-upu musí být připravena kůže na obličeji. Umyjte si obličej studenou vodou pomocíčisticích prostředků . Poté, co stojí za to použít krém nebo tonikum(V ideálním případě, aby čistící maska ​​po dobu 10 minut, samozřejmě, pokud máte čas) na čištění pórů.
  2. Jako make-up základ lze použít lehký krém s matujícím účinkem.Nyní, když byly dokončeny přípravné postupy, jsme přímo v maskování akné a černé tečky.Kosmetičtí umělci doporučují aplikovat na místě zánětuopravné prostředky (korektor ).Korektory jsou obvykle vydávány ve formě tužek, což je velmi praktické.Volboukorekčního ventiluje nutné dát přednost zeleným odstínům.Zelená barva vizuálně neutralizuje zánět rud, což činípupínkůméně patrným.
  3. Nanestezákladový krémna pokožku lehkým a jemným pohybem prstů nebo mokrou houbou.Tonální nástroje chrání pokožku před nepříznivými vlivy agresivních faktorů prostředí, vizuálně vyrovnávají povrch a strukturu pokožky, poskytují zdravější odstín.Pro mastnou a kombinovanou pleť je vhodný základ bez oleje, který zabraňuje vzniku lesku a efektu hladké pokožky během dne.
  4. Na základ se nanese prášek, aby se make-up upevnil a odstranil se mastný lesk .Prášek se nejlépe nanáší štětcem s přirozenými štětinami při lehkých pohybech.V případech těžké akné a aknése doporučuje aplikovat speciálníléčivý prášek , který obsahuje antibakteriální a terapeutické složky.
  5. Další složeníprováděny obvyklým způsobem, protože hlavní úsilí je zaměřeno na barvu a strukturu kůže. Jediné doporučení je, že byste neměli používat příliš jasnýčervenat , protože barevná škála červenání může jen zdůraznit načervenalé záněty.
  6. Pro doplnění problémové pleti je nutné zvolit kosmetiku mimořádně vysoké kvality. Problém kůže vyžaduje obzvláště pečlivou a náležitou péči. V naší době, známé společnosti, které vyrábějí kosmetiku, produkují celou řadu make-up produktů pro problémovou pleť. Složení takových fondů zahrnuje léčivé složky, napříkladoxid titaničitý, kukuřičný škrob, kyselinu salicylovou, azulen , které zabraňují zánětu a absorbují maz během dne. Ukazuje se, dvojitý efekt - maskování nedostatky problémové kůže a léčení a profylaktické účinky během dne.
  7. Všechnykartáče, houby a kartáče , které se používají k doplnění problémové kůže, musí být udržovány v dokonale čistém stavu. V opačném případě riskujete šíření infekce na zdravé oblasti kůže a pouze zhorší stav kůže.

Na závěr bych rád poznamenal, že make-up problémové pleti může poskytnout pouze dočasný vizuální efekt. Akné a akné vyžadují komplexní léčbu a řádnou péči.