Kokosový olej na vlasy. Masky

Kokosový olejmá mnoho příznivých (léčivých) vlastností, díky kterému se od doby Kleopatry aktivně používá jako přírodníkosmetický přípravek pro kůži, vlasy a nehty . 5]. Kokosový olej - skvělý nástroj pro péči a obnovu vlasů. Použití kokosový olej jako vlasový výrobek vám pomůže:

  • obnovit strukturu vlasů;
  • zabrání průřezům špičky;
  • chránit vlasy před negativními vlivy vnějších faktorů (slunce, mořská voda, vítr a chlad, vystavení chemickým barvivům a vysokým teplotám vysoušeč vlasů nebo kleště);
  • zbavte srsti suchosti a křehkosti;
  • provádět preventivní opatření proti vypadávání vlasů;
  • aby vlasy silné, lesklé, učenlivé, měkké a pružné ..

Kokosový olej pro péči o vlasymůže být několik jednoduchých a cenově dostupných způsobů.

Metoda # 1.Jedním z nejjednodušších způsobů použití kokosového oleje je nanesení několika kapek oleje na hřeben (nejlépe s řídkými a neostrými zuby) a česání vlasů po dobu 5-7 minut. Olej je tedy rovnoměrně rozložen po celé délce vlasů, padá na vlasové kořeny a pokožku hlavy. Po česání olejem z kokosuse doporučuje umyt si vlasy po 30 minutách šamponem. Pokud jsou vaše vlasy nadměrně suché a křehké, můžete si po umytí vlasů nasadit několik kapek kokosového oleje (neplachujte).Minimální množství nevytvoří mastné vlasy, ale dodá jim lesk a ochranu.

Metoda № 2.Vlasová maska ​​s kokosovým olejem. Pro obnovu vlasů můžete použít přírodní kokosový olej, který se aplikuje na vlasy ve své čisté formě (pokud se vlasy rychle stanou mastnými, vyhněte se použití oleje na kořenech vlasů). Po rozložení kokosového oleje po celé délce vlasů, zabalte je plastovým obalem (použijte gumovou čepičku), zabalte teplým ručníkem a nechte 1 - 2 hodiny. Kokosový olej může být uchováván po neomezenou dobu nebo dokonce přes noc.

Číslo metody 3. Kokosová maska ​​. Kokosový olej jde velmi dobře s fermentovanými mléčnými výrobky. Pro přípravu takové masky je nutné vzít 2 -3 lžičky kokosového oleje a 3 až 5 lžíce zakysané smetany, smetany nebo kefíru. Složky se míchají a aplikují na vlasy po dobu 40 - 60 minut. Pak je třeba si vlasy umýt obvyklým způsobem.

Metoda č. 4.Aby byla maska ​​s kokosovým olejem pro suché a poškozené vlasy , budete potřebovat následující složky: 2 lžíce kokosových ořechůth olej, 1 lžička medu , 2 - 3 kapky levandulového esenciálního oleje nebo rozmarýnu. Složky se důkladně promísí a zahřejí ve vodní lázni, po které se maska ​​rozloží po celé délce vlasů. Maska musí být udržována 30 - 50 minut.

Číslo metody 5.Kokosový olej lze kombinovat s jinými rostlinnými oleji pro péči o vlasy.Například si můžete připravit následující olejovou masku na vlasy: 1 lžičku kokosového oleje, 1 lžičku lněného oleje a 1 lžičku olivového oleje (alternativně olej z hroznových jader, broskvový olej, ricinový olej a lopuchový olej, olej z pšeničných klíčků, hořčičný olej a atd.). Oleje se smíchají a aplikují na konce vlasů. Pro maximální efekt zahřívejte olej.

Číslo metody 6.Pro masku je třeba promíchat 1 lžíci kokosového oleje, 1 žloutek a 1 lžičku čerstvě vymačkané citrónové šťávy. Metoda aplikace je standardní - aplikujte na vlasy, ohřejte a omyjte po 40 minutách.