Jak si vybrat prášek na obličej, s ohledem na tón a typ pleti

Pokud máte v plánu pouze doplnit kosmetický vak, bude pro vás užitečné vědět, jak si vybrat správný prášek, s přihlédnutím k důležitým kritériím, jako je tón a typ pleti, účel a složení kosmetiky.

Jak si vybrat dobrý obličejový prášek

Existuje několik doporučení, jak si vybrat ten správný prášek na obličej.jeho vzhled zvláštního kouzla, skrýt některénevýhody a výhodné zdůraznit jeho vlastnosti. Tato kosmetika vám umožní dát obraz úplnosti a zároveň skrýt drobné nedostatky. Je pravda, že takového účinku lze dosáhnout pouze za předpokladu, že dívka ví, jak si vybrat dobrý prášek z celé řady tohoto výrobku.

Především byste měli zvážit složení kosmetiky. Odborníci poznamenávají, že složky v různých typech tohoto kosmetického přípravku jsou výrazně odlišné.

V závislosti na typu kůže by měl být prášek nasáván do obličeje, protože některé jeho složky ho hluboce zvlhčují, jiné suší a je zde také taková kosmetika proti stárnutí;

Jaký druh prášku je a který z nich je nejlepší?

Mastek, škrob, kaolin, rostlinná mouka, pigment, příchutě, hydroxid draselný, červená a bílá hlinka patří k hlavním nezměněným složkám této kosmetiky, které jsou přítomny bez ohledu na jejich typ. Jako další komponenta mohou výrobci kosmetiky používat vitamíny, minerální látky, reflexní částice, hedvábné proteiny, oleje, které hydratují pokožku, dávají jim matnost a zdravý lesk.

Ne všechny ženy vědí, jaký prášek je, a proto je velmi obtížné zvolit správný make-up. Než se podíváte na odpověď na otázku, co je nejlepší prášek, měli byste se seznámit s jeho odrůdami. Moderní kosmetické obchody prodávají velkéTato řada kosmetických přípravků, bez kterých není možné vytvořit dokonalý make-up.Odlišuje se nejen složením a různými odstíny, ale také texturou.Vzhledem k uvedenému kritériu jsou kosmetické přípravky následujících typů.

​​

Jak si vybrat kompaktní a tonální prášek: který základ je vhodný pro mastnou pleť

Nejběžnější a nejoblíbenější typ této skupiny kosmetických přípravků.Většina žen dává přednost jí kvůli její kompaktní velikosti.Kromě toho přitahuje přítomnost zrcadel a houby, které jsou téměř vždy zahrnuty. Kompaktní prášek je vhodnější pro suchou pokožku, protože obsahuje tuk, i když v malém množství.

Jak si vybrat kompaktní prášek, zajímají se všechny krásy, které upřednostňují právě takový kosmetický výrobek.Je také zastoupena vlastními odrůdami, jejichž výběr doporučují odborníci podle očekávaného efektu.

Kompaktní prášek může mít tyto typy:

Matování. Výrobek obsahuje kaolin, zinek, kyselinu salicylovou, která má na kůži účinek sušení a matování.Na základě toho je nejlepší volbou, jaký prášek zvolit pro mastnou pleť, se suchou pokožkou je žádoucí odmítnout.Obzvláště populární tato kosmetika v létě.

Minerál. Hlavní odlišující znak tohoto typu kosmetikyprodukt nevytváří maskový efekt, jak to může být při použití matovacího prostředku. Pokud máte stále zájem o to, jaký prášek je vhodný pro mastnou pleť, minerál bude také dobrou volbou pro tuto pokožku, je vhodný i pro normální pleť.

Satén.Od ostatních odrůd kompaktního prášku se liší ve svém složení, ve kterém jsou reflexní částice, které dávají pleti blikající efekt. Díky použití při tvorbě make-upu je možné vizuálně sladit texturu pokožky, aby byl její povrch dokonale hladký a rovnoměrný.

Tónovaný prášek. Je to univerzální tonální základ, vyrobený ve formě prášku. Jak si vybrat tonální prášek, které parametry mám hledat? Při nákupu takového nástroje musíte nejprve vzít v úvahu jeho tón a texturu. Více tekuté kosmetiky vhodné pro mastnou pleť, zpravidla má vodní bázi. Držitelé suché kůže budou používat silnější výrobky, které mají mastný základ a dobře hydratují pokožku.

Jaký sypký prášek pro mastnou a problémovou kůži

Má podobu prášku, který se vyznačuje lehkou texturou, prodává se v nádobách. Tento nástroj je vybaven mnoha výhodami: schovává pytle pod očima a příznaky únavy, dodává pleti matný vzhled, maskuje některé vady, dobře je schne, odstraňuje mastný lesk a dodává matnosti. Tento druhTato kosmetika je vhodnější pro majitele mastné a problémové pleti.

Pro aplikaci takové kosmetiky na obličej je třeba použít speciální kartáček nebo houbu, která se prodává samostatně. Sypký prášek není tak populární jako kompaktní prášek, protože je nepohodlný s sebou, ale téměř vždy se používá při vytváření make-upu profesionály.

Jaký sypký prášek zvolit, pokud chcete doplnit svůj make-up sáček tímto nástrojem? Pro normální pleť je snadné vybrat takový výrobek, jakýkoliv kosmetický přípravek bude dělat.

Pro koho je krém a zelený prášek vhodný?

Krémový prášek na pultech obchodů se objevil poměrně nedávno, ale přesto se mu již podařilo podat dobrý přehled. Smetanová textura přispívá k rovnoměrnému rozložení pokožky, skrývá některé z vad a dobře vyniká tón. To je ideální volba pro majitele suché a normální kůže, dívek a žen trpících aktivní prací mazových žláz, je lepší ji opustit.

Zelený prášek označuje pomůcky používané profesionálními umělci. Používá se k zakrytí takových vad, jako jsou stárnutí, tmavé kruhy pod očima, akné. Aplikujte výrobek by měl být na defekt sám, a pak zakryjte obličej jakýmikoliv prostředky béžového tónu.

Jak vybrat správný tón prášku v kuličkách

Tyto prostředky jsou určeny pro dívky a ženy, kteréchtějí skrýt několik nedostatků.Taková kosmetika se skládá z kuliček několika barev, takže je důležité, aby bylo možné je správně používat a jak bylo zamýšleno.

Pro skrytí tmavších kruhů pod očima použijte žluté kuličky.Jak si vybrat ten správný tón prášku v koulích, protože každá barva dává jejich obličeji úplně jiný vzhled?Barva broskví dodá pleti otupělost a atraktivní zdravou barvu pleti, růžovou - přírodní červenat se, zelená skrývá zarudnutí a zanícené oblasti na obličeji.

Jak si vybrat správnou barvu pleťového prášku

Osoby, které neví, jak si vybrat práškový tón, by se měly nejprve seznámit s klasifikací podle tohoto kritéria.

Existují tyto nejběžnější typy:

Bronzer. Jeho vzhled se prakticky neliší od obvyklého kompaktního prášku, má terakotový tón.Máte-li tmavou pleť, a vy nevíte, jak si vybrat barvu prášku, bronzer bude správné rozhodnutí.Odborníci doporučují tento druh kosmetiky používat výhradně v létě, protože dodává pleti opalovací účinek a zář, který není v zimě zcela vhodný.Použijte tento make-up na obličej by měla být tenká vrstva.

Pearl. Perleťová kompozice obsahuje malé reflexní částice, které dodávají pleti zdravý lesk a svěžest.Je určen pro večerní líčení.Použít tento nástroj by měl být zapnutývýstřih, whisky, lícní kosti, na tmavé pleti vypadá skvěle.

Průhledná.Doporučuje se pro výrobu make-upu pro ženy s dokonalým tónem pleti bez jakýchkoliv závad. Trvale odstraňuje mastný lesk a zároveň zachovává přirozený tón pleti. Podle make-up umělců, je nežádoucí používat tento druh kosmetiky pro tmavé pleti krásy.

Matte.Toto je nejlepší volba pro každodenní použití při vytváření denního make-upu. Kůže po nanesení matné kosmetiky se stává hladkou, hladkou a sametovou, bez viditelných defektů a mastného lesku. Tento kosmetický přípravek s matným efektem je ideální pro dívky a ženy se slušnou pokožkou.

Jak si vybrat odstín pudru na obličej

Existuje nesprávný názor, že pokud nevíte, jak si vybrat tón prášku, musíte jej otestovat na zadní straně ruky. Faktem je, že tento lék není určen pro pokožku rukou, ale pro obličej je typ kůže v těchto částech těla odlišný, tón se také může mírně lišit. Jedním ze způsobů, jak si vybrat odstín prášku, který je doporučován pro použití make-up umělců, je použít nástroj na bradě. Jiní odborníci říkají, že kosmetika musí být aplikována na čelo, aby bylo možné přesně zjistit, jaký tón je potřeba. Minutu po jeho aplikaci můžete posoudit, jak Vám zvolený tón kosmetiky vyhovuje. Nemůžete-li se rozhodnout mezi dvěma nebo třemi možnostmi, udělejte torozhodnete se pro lehčí tón, dodá pleti svěží a zdravý lesk.

Jaká je nejlepší volba barvy prášku?

Jak si vybrat prášek na pleť na jejím tónu? Po nanesení přípravku na pokožku by měl být vyhodnocen: obličej by neměl být šedý, oranžový nebo žlutý. Pokud nevíte, který prášek si vybrat, vyberte si kosmetiku, která vypadá přirozeně a přirozeně. Ty dívky a ženy, které nevědí, jaký tón si vybrat prášek, je lepší dát přednost bezbarvé, protože je vhodný pro všechny základy a přirozený odstín pleti. Ve stejné době, měli byste vědět, že z povahy tmavé kůže takový prášek může dát bolestivé šedivé odstín, takže je lepší, aby ji nepoužívat.

Jak si vybrat tón pleťového prášku k odstranění tmavých kruhů pod očima? Pro tento účel, make-up umělci doporučují používat kosmetiku, která je světlejší barvy než vaše kůže. Jakou barvu prášku zvolit, aby se skryly modré kruhy kolem očí? Růžová pomáhá odstranit modrou barvu.

Na této fotografii je uvedeno, která barva prášku je vhodnější pro různé odstíny pleti:


Jak vybrat správný prášek pro zbarvení kůže

Jak vybrat správnou barvu prášku s ohledem na tón pleti?Je nutné zvolit kosmetiku stejného odstínu jako kůže, jejich tón může být buď úplně shodný, nebo prášek může být mírně lehčí.

Jak vybrat růžovou barvu práškukůže tak, že nevypadá zanícená? Nejlepší volbou by byl kosmetický olivový nebo žlutý tón. Tak růžový odstín se vyhladí a kůže bude vypadat zdravě a svěží.

Nevíte, jak si vybrat barvu prášku pro mírně nažloutlou tvář? K mírnému odstranění žloutnutí, pokud to považujete za nežádoucí, použijte kosmetiku z béžové nebo broskvové barvy.

Jak si vybrat prášek tak, aby odpovídal barvě pleti? Hnědé odstíny prášku jsou ideální pro tmavou pleť. Jsou schopni zdůraznit přitažlivost přirozené tmavé barvy a dokonce i tón obličeje.

Jak vybrat správný odstín prášku pro dospělé ženy

S věkem prochází kůže závažnými změnami, které ovlivňují především vzhled ženy. Kůže pokrytá pigmentovanými skvrnami a stává se šedivým. Zralé ženy jsou stále častěji přemýšlel, jak si vybrat práškový odstín tak, aby jejich tvář vypadala znovu a přitažlivě. V tomto případě umělci doporučují použití světlého tónu béžového prášku.

Mnoho žen na policích profesionálních obchodů muselo určitě vidět bílý prášek. Vskutku, mezi rozmanitostí této kosmetiky je bílý profesionální transparentní prášek. Navzdory skutečnosti, že v obalu má bílou barvu, jsou tyto kosmetické prostředky transparentní. Zpravidla se používá jako povrchová úprava, což způsobuje dokonce i další drobkykosmetických výrobků.Měli byste vědět, že to není tak snadné aplikovat tento prášek na non-profesionály při vytváření make-up, to je velmi snadné, aby se pokazit celý make-up, zejména pokud ji použít hodně na obličej.Za denního světla nebudou žádné nepřesnosti, ale s bleskem bude tvář vypadat, jako by byla rozmazaná moukou.

Jaký odstín prášku zvolit: poradenství pro vizážistky

Maskérky poskytují takové užitečné tipy, jak si vybrat správný odstín prášku:

    147) Pokud jste od přírody majitelem tmavé pleti nebo se opálíte umělým způsobem, hnědé odstíny prášku budou pro vás tou nejlepší volbou.Bronzový prášek je ideální pro holčičky a ženy.
   1. Krásky z lehké kůže by se měly vyvarovat kosmetiky růžových odstínů, díky čemuž se barva pleti stane nepřirozenou a dokonce i bolestivou.
   2. Při tvorbě večerního make-upu se doporučuje používat tonální základ, který je světlejší než přirozená pleť.
   3. Nezapomeňte, že kompaktní prášek ztmavuje přirozenou pleť, takže můžete mít světlejší tón.
   4. Pokud jste šli nakupovat kosmetiku, když jste ještě nevěděli, jak si vybrat pleťový prášek podle tónu, nebuďte naštvaní příliš brzy a nespěchejte, abyste se zbavili kosmetiky.To může být používáno opravit obličej v procesu vytváření make-upu.
   5. Jak vybrat správnou barvu prášku pro osobu se zjevnými vadami ve formě vyrážek a stárnutí?Maskérky doporučují používat lehký prášek všem.ženy, které mají jakékoli nepravidelnosti na obličeji, včetně vrásek. Tento nástroj je skryje a vyrovná kůži.
   6. Je důležité zvážit, zda používáte nadaci jako základ pro make-up nebo ne. Toto je důležité kritérium, jak si vybrat správný prášek tak, aby ležel na obličeji rovnoměrně a nepostřehnutelně. Pokud použijete základ, prášek by měl být stejný tón. V případě, že použijete tento make-up bez základu, vyberte ho pod přirozeným tónem pleti.
   7. Při výběru prášku není nutné upřednostňovat drahou kosmetiku, protože kosmetické výrobky průměrné cenové kategorie mají často mnohem lepší kvalitu než inzerované drahé značky.

   Než si vyberete prášek do pleti, určete typ vzhledu a pokožky a postupujte podle těchto tipů:

 • dívky s neutrálním odstínem kůže mohou na make-up aplikovat jakékoliv odstíny prášku, ale nejlepší volbou by byly lila, lila a brusinkové tóny;
 • Odborníci doporučují majitelům studené pleti vybrat si stříbrné, šedé, modré a bílé odstíny kosmetiky;
 • na tváři dívky patřící do teplého barevného typu, bronz, terakota, zlatá, měď, žlutá, broskvový odstín prášek bude vypadat nejlépe.

Je snadné určit typ barvy - stačí v denním světle věnovat pozornost barvě věnců na zápěstí, které se objevují prostřednictvím tenké kůže. Pokud anozelená, patříte do typu teplé barvy, pokud je modrá - na studenou.

Další tipy, jak si v tomto videu vybrat prášek:

Vědět, jak si vybrat prášek podle barvy pleti, si každá dívka může vybrat pro sebe ideální lék.

Jaký je nejlepší prášek pro mastnou pleť?

Za účelem výběru dobrého make-upu je třeba vzít v úvahu nejen jeho složení a barvu, ale také typ kůže samotné. Jak si vybrat prášek pro obličej, daný typ pleti? Odborníci říkají, že za účelem nalezení dobrého kosmetického přípravku, který bude v ideálním případě vyhovovat vaší hostitelce, musíte se rozhodnout pro svůj typ pleti, nebo pokud ji již znáte - při nákupu to vezměte v úvahu.

Jaký je nejlepší prášek pro mastnou pleť? Musí nutně obsahovat sušící složky, které snižují aktivitu mazových žláz. To může být kyselina salicylová nebo tea tree olej, tyto látky nejen snižují vylučování mazu, ale také čistí a utahují póry. Kosmetika speciálně vybraná pro mastnou pleť, odstraňuje lesk, osvěžuje ji a má matný efekt.

Jaký prášek je lepší pro mastnou pleť, pokud potřebujete snížit aktivitu mazových žláz? V tomto případě je žádoucí použít kosmetiku, která obsahuje oxid zinečnatý, který má supresivní účinek na mazové žlázy.

Jaký prášek pro kombinaci a suchou pokožku

Jaký prášek zvolit pro kombinaci kůže, \ tpokud je normální v jedné části obličeje a suché nebo mastné v druhé? Tato vlastnost pokožky obličeje musí být vzata v úvahu při výběru takových kosmetických prostředků. V tomto případě odborníci doporučují koupit několik druhů kosmetiky, v závislosti na tom, jaké typy pleti byly na tváři kombinovány. Pravděpodobně, s kombinovanou kůží, čelo, oblast nosu a brada mají mastný lesk, a tváře a jiné oblasti obličeje jsou charakterizovány normálním nebo suchým typem kůže. Pro vysušení mastné pleti by se na tyto oblasti měla aplikovat matovací látka a na suchou pokožku by se měla aplikovat zvlhčující látka. Dobrá volba pro kombinaci kůže bude krémový prášek, který působí na kůži selektivně: odstraňuje mastný lesk, kde je to nutné, a hydratuje suché oblasti.

Jaký prášek je pro majitele suché kůže lepší? S kůží, která je suchá, možná i loupání v některých oblastech obličeje, je nejlepší doplnit svou kosmetickou tašku o hydratační a výživné složky. V tomto případě je krémový výrobek s jemnou texturou skvělý. Vhodné pro suchou pokožku a sypký prášek, ale mělo by být aplikováno pouze na krém - tonální, výživný nebo hydratační. Pokud by měla být suchá pokožka upřednostňována kosmetickými prostředky určenými speciálně pro tento typ pleti, protože obsahují zvlhčující složky.

Jak si vybrat prášek pro problematickou pleť

Pokud jste vlastníkem citlivýchkůže, která je náchylná k zánětům a alergickým reakcím, dává přednost sypkému prášku, který neobsahuje chemikálie. Pro citlivou pokožku je sypký prášek na minerálním základě vhodný, nevyvolává alergie a podráždění kůže. Chcete-li maskovat některé z jednotlivých vad, můžete použít smetanový prášek. Pro dívky a ženy s pigmentovými skvrnami na obličeji můžete použít produkty s UV filtry, které mají vlastnosti opalovacího krému.

Pokud stále nevíte, jak si vybrat prášek pro problémovou pleť, měli byste z této kategorie kosmetiky získat antiseptikum. Používá se k odstranění kožních problémů, jako je akné a zánět. Terapeutický účinek je způsoben složením kosmetického přípravku, který zahrnuje antiseptické a protizánětlivé látky. Nedoporučuje se aplikovat tento nástroj denně při tvorbě make-upu, protože schne pokožku. Dalším tipem, jak si vybrat prášek pro problémovou pleť, je doporučení věnovat pozornost drobivému minerálnímu produktu. Tyto kosmetické výrobky budou zakrývat stávající defekty, aniž by pokožku suší a dávaly jim příležitost „dýchat“.

Který prášek je nejlehčí a který je lépe zesvětlující činidlo

Otázka, který zářivý prášek je lepší zájmy dívek a žen, které chtějí trochu zesvětlit tón pleti. Tento nástroj je určen pro korekci obličeje, fixaci.make-up a maskování některých kožních vad.

Dobře se osvědčily následující typy zesvětlovacích prášků:

Mary Kay Mineral Zvýrazňující prášek s jasným účinkem;

pudrový zjasňovací prášek pro fixaci líčení;

Mistine Bridal White Beauty Body Prášek.

Abychom pochopili, který prášek je nejlehčí, měl by být aplikován na nos nebo bradu, než si ho koupíte.

Jaký je nejlepší obličejový prášek: seznam fondů

Nelze jednoznačně odpovědět na otázku, co je nejlepší obličejový prášek. Je důležité zvážit účel použití těchto kosmetických přípravků, typ a tón pleti.

Seznam nejlepších produktů pro různé typy pleti zahrnuje:

Průhledný prášek v balzámu Touche Éclat Blur Perfector od YSL . Nástroj má tekutou texturu, která je skvělá pro mastnou pleť. Prášek má jemný růžový odstín, který osvěží pleť.

Prášek pro jemné a jemné rohože od společnosti Catrice . Jedná se o drobivý matovací prostředek určený speciálně pro mastnou pleť.

All-Perfect Perfect Powder by L'Oréal . Dalším typem kosmetiky, která může doplnit kosmetický make-up pytel s mastnou pleť. Navzdory skutečnosti, že prášek leží v husté vrstvě, nevytváří maskový efekt, ale vypadá zcela přirozeně.

Parure Gold Prášek Guerlain . Kosmetika má světle zlatý odstín, který dodává pleti přirozený lesk, ale bezbronzerový efekt. Kromě toho je tento kosmetický přípravek vybaven efektem proti stárnutí. Určené prostředky pro kombinovanou pleť.

Poudre Compacte Radiance Powder z YSL . Velmi pohodlné použití klasického kompaktního prášku pro kombinovanou pleť. Nástroj má lehký matný efekt, lehce zasychá na kůži v problémových oblastech, kde dochází ke zvýšenému množství mazu.

Extreme Matt od Pupaje další prášek pro majitele kombinované kůže. Odstraňuje mastný lesk, kámen a zjemňuje tón pleti.

Miracle Cushion prášek z Lancôme . Zabírá mezilehlou pozici mezi práškem a základem, dobře se hodí pro suchou pokožku. Po aplikaci tohoto make-upu se pokožka stává hydratovanou a dokonale rovnoměrným tónem. S takovým nástrojem ve vaší kosmetické tašce, nemusíte se divit, co prášek skrývá drobné kožní defekty, protože po jeho aplikaci se stanou neviditelnými.

M.A.C. Studio Careblend Compact Powder.Skvělá volba pro jakýkoliv typ pleti, včetně suché kůže. Vhodné pro použití v zimě, protože díky složení bambuckého másla a olivy vyživuje a chrání pokožku před povětrnostními vlivy.

Jaký minerální prášek pro suchou pokožku

Minerální prášek HD Prášek z make-upu pro někdyje vynikající kosmetikou. Pokud nevíte, který minerální prášek vybrat pro suchou pokožku, můžete dát přednost tomuto produktu.Leží na kůži v tenké vrstvě, lehce matně pokožku a činí tón dokonalým, aniž by pokožku suší.