Jak aplikovat prášek? 6 jednoduchých tipů

V „kosmetickém arzenálu“ téměř každé ženy je vždyprášek . Kosmetický prášek je především směs organických a minerálních látek. Kromě toho může být složení prášku dodatečně obsaženo v různých užitečných složkách, které mají příznivý vliv na stav kůže.

Použití prášku pomáhá korigovat nedokonalosti pleti, jako jsou mastný lesk, pupínky, kapilární hvězdičky, jemné vrásky, věkové skvrny, stejně jako hladké nepravidelnosti pokožky, zlepšení pleti atd.

Použití prášku zahrnuje dodržování několika jednoduchých a jednoduchých pravidel, která pomohou vyhnout se známé situaci - „Chtěli jsme to nejlepší, ukázalo se to jako vždy.“

6 tipů, jak správně používat prášek

Číslo Rady 1 . Doporučuje se použít prášek na tón nebo polotón je lehčí než podklad (matovací činidlo). Pokud jde o konzistenci, je žádoucí dát přednost ve prospěch lehkého a "transparentního" prášku, například minerálu.Minerální prášekdobře usazuje (bez efektu „masky“), „neuvolňuje“ a nepřesušuje pokožku. Na rozdíl od světlého prášku, tmavé tóny mohou zvýraznit slabiny -, aby se vrásky více patrné, aby váš obraz stín únavy a nepřirozenosti.

Rada № 2. Pro použití prášku se doporučuje použít speciální kartáče nebo obláčky . Silný kartáč na dlouhé rukojeti pomůže rozdělit prášek tenký arovnoměrnou vrstvu. Alternativní náhradní kartáč - obláček. Prášek se shromažďuje na houbu, aplikuje se zpět na dlaň ruky (aby se odstranil přebytek), a pak se aplikuje na obličej v úhledném a hladkém pohybu od shora dolů. Nejlepším řešením pro aplikaci prášku je houba.

Tip # 3.Aby prášek vytvořil jednotnou vrstvu, aby se během dne nesvaloval a aby nedošlo k přesušení kůže, doporučuje se pod ní použít podklad. Jako základ můžete použít tonální krémy, tekutiny, základy atd.

Tip # 4.Než budete pokračovat v aplikaci prášku na kůži, musíte počkat 10 - 15 minut, abyste zcela absorbovali prostředky - základ. V opačném případě může dojít k zašpinění prášku.

Tip # 5.Prášek se doporučuje aplikovat následovně - T-zóna (brada, nos a střed čela) se kartáčuje 1 až 2 krát. V zóně T se koncentruje většina mazových a potních žláz. Po aplikaci T-zóny se prášek aplikuje na lícní kosti a na stranu obličeje. Kromě toho nezapomeňte provést několik pohybů pod bradou kartáč, aby efekt "maska". Prášek aplikuje lehké, hladké a čisté pohyby.

Tip # 6.Pokud je během dne potřeba odstranit olejový lesk (upravte make-up), před použitím prášku je vhodné namočit T-zónu papírovou ubrouskem, aby se odstranil přebytečný tuk.