Kefírové masky na vlasy

Masky Kefirjsou velmi populární mezidomácími přípravky pro péči o vlasydíky jejich vysoké účinnosti a snadnému použití.Kefirobsahuje biokultury a složky, kterémají blahodárný vliv na rovnováhu vody a tuku pokožky hlavy, posilují vlasové folikuly a zlepšují strukturu vlasů, pomáhají v boji proti vypadávání vlasů a aktivně je vyživují.Po kefírových maskách vypadají vlasy svěží, načechrané a lesklé.

Nejjednodušší recept na masku na kefírové vlasy spočívá v aplikaci kefíru na vlasy a po hodině obvyklým způsobem mytí vlasů.

Aby se zvýšila účinnost masky kefíru pro vlasy, doporučuje se přidat několik užitečných složek, jako jemed, různé éterické oleje, vitamín A a E v oleji, ricín, lopuch , lněný nebo olivový olej, kosmetický jíl, vaječný žloutek nebo majonéza.

Existuje mnoho receptů na masky kefíru. Pro suché a poškozené vlasy (zejména po chemickém barvení nebo curlingu) se doporučuje přidat do masky kefír různé druhy olejů a vaječného žloutku. Pro mastné vlasy je lepší přidat masku z kefírové kosmetiky, která pomůže očistit pokožku hlavy a vlasy nadměrného obsahu tuku.

Ukažte svou představivost a trochu experimentujte s přírodními maskami na bázi kefíru.

Hlavním požadavkem na obnovu vlasů pomocí masek kefir je pravidelnost. Sotva 1 - 2 masky pomohou vrátitkrása a zdraví vlasů. Pro viditelný pozitivní výsledek se doporučuje, aby kefírové masky byly 1 - 2 krát týdně po dobu 2 měsíců.