Co je to smetanový prášek a jak jej používat

Mnozí však ani nevědí, co je to smetanový prášek, jaké jsou jeho vlastnosti a jak jej použít k vytvoření dokonalého make-upu.

Co je to dobrý krém na smetanu: složení kosmetiky

Než zjistíme, jak používat tuto moderní kosmetiku, pokusme se zjistit, co je to smetanový prášek, na co je vlastně zapotřebí a jaké jsou jeho výhody. Tento univerzální lék podle svého složení, účelu a jednání zaujímá mezilehlou pozici mezi obyčejným práškem a nadací. Takový populární druh kosmetiky může být vyráběn v různých formách - od kompaktních po tekuté. Každý z nich má své vlastní výhody a vlastnosti aplikace.

Co je na krémovém prášku tak dobré, že se stalo tak populárním mezi dívkami a ženami? Složení takové kosmetiky zpravidla obsahuje další živiny a zvlhčující látky - vitamíny, minerály, aminokyseliny, UV filtry, extrakty aloe vera. Tato kompozice poskytuje pokožce dodatečnou péči, výživu, hydrataci, ochranu před agresivními faktory prostředí.

Pro coPotřebujete krémový prášek při tvorbě make-upu?

Jaká je potřeba smetanového prášku při tvorbě make-upu, podle make-up umělců? Tento typ kosmetiky je ideální pro majitele mastných a kombinovaných typů pleti, které se vyznačují zarudnutím a dalšími vadami. Pokud dříve majitelé takové kůže byly pre-aplikované nadace a prášek nahoře, vytváří dvě tlusté vrstvy, které ucpané póry a nedovolil kůži "dýchat", nyní není taková potřeba. Pro účely maskování se nyní vyrábí nový make-up - prášek, jako korektor, s hustou texturou, bohatou na pigmenty, ale bez přítomnosti oleje v jeho složení a bez gumovitého efektu.

Taková kosmetika může být použita v jakémkoliv věku, kdy je třeba pokožce poskytnout matný efekt a zabránit tvorbě mastného lesku. Pravidelný prášek aplikovaný na horní část základu se po určité době vstřebává, v důsledku čehož se lesklá pleť objevuje a opět se vyžaduje opakovaná aplikace kosmetiky. Se smetanovým práškem je všechno jiné: po nanesení na pokožku se co nejplynule zalije a speciální matovací přísady snižují aktivitu mazových žláz na dlouhou dobu. Při použití tohoto nástroje nové generace nejsou póry blokovány a dochází k boji proti zvýšenému obsahu tuku v kůži.

Doporučení týkající se výběru práškové smetany

Doporučení, jak si vybrat práškový krém, budou užitečná pro všechny ženy a dívky, které se rozhodlyvyplňte ji svou kosmetičkou.

Taková kosmetika s matným účinkem musí splňovat tyto čtyři požadavky:

 • pro přizpůsobení tónů pleti;
 • přizpůsobení typu pleti;
 • rovnoměrně padá na kůži a pevně na nich stojí;
 • vytvořit požadovaný vizuální efekt.

Především musí být vybráno tak, aby odpovídalo tónu kůže obličeje. Pokud nemůžete určit svůj vlastní tón obličeje, vyberte si světlé odstíny, protože tmavý krémový prášek se neobnoví, ale naopak bude stárnout obličej.

Pro držáky na pleť s olivovým podtónem je nejvhodnější tonální rámec s přirozeným narůžovělým pigmentem. V jiném případě kůže získá neatraktivní zelenkavý odstín.

Pro růžový odstín pleti bude ideální volbou prášek se žlutavým odstínem. Pokud chcete, aby vaše pleť jas, nejprve naneste základ na to - denní krém nebo hydratační.

Pokud hovoříme o typech pleti, pak bychom měli pro suché vybírat kosmetiku, která ji chrání před vnějším prostředím, zabraňuje vzniku sucha, podráždění a odlupování a zároveň obnovuje vodní bilanci. Prášek s jemnou a jemnou texturou se hodí, zklidní pokožku, poskytne pocit pohodlí a nasytí ji vlhkostí.

Krémový prášek s beztukovou, vodotěsnou formulací je vhodný pro majitele mastné pleti. Aktivně pohlcuje přebytečnou vlhkost a tuk po dlouhou dobu a poskytuje tak ideální tupou pokožku.

Jak si vybratkrémový prášek pro dívky s normálním typem pleti?Jakýkoliv krémový prášek bez dalších hydratačních nebo matovacích přísad bude vyhovovat šťastným majitelům takové kůže.

Jak se smetanový prášek liší od prášku a základu?

Jak se smetanový prášek liší od prášku? Jaké jsou rozdíly mezi těmito dvěma barvícími a matovacími látkami? První výrobek leží na kůži co nejplynuleji a vytváří dokonale hladký povrch. Kromě toho na rozdíl od běžného prášku nedochází k vysychání pokožky a nezpůsobuje jejich odlupování.

Jak se tento prášek liší od základů? Jaký je rozdíl mezi těmito dvěma produkty? Základ má více tekuté struktury, vyplňuje póry a vytváří příznivé podmínky pro reprodukci bakterií. Kromě toho nemá tak výrazný matovací účinek, jako krémový prášek, s mastnou pokožkou, není schopen absorbovat veškerý přebytečný tuk.

Co je lepší pro kůži v zimě: prášek nebo základ?

Nevím, co je v zimě lepší: prášek nebo základ?Dávejte přednost smetanovému prášku, protože spolehlivě ochrání vaši jemnou pokožku před agresivními účinky chladu a větru.

Krémový prášek je nepostradatelným prvkem tonálních linií mnoha kosmetických značek.

Nejznámější a osvědčené výrobky jsou výrobky následujících značek:

 • Miracle Touch od Max Factor;
 • Creme Puff Powder od Max Factor;
 • Lumene Natural Code Skin Perfector;
 • Lingerie de peau Guerlain;
 • Matt Touch Compact Foundation od Yves Saint Laurent.

Diagram jakopoužívat krém na obličej

Takže jste si koupili tento populární kosmetický výrobek, nyní se musíte naučit používat krémový prášek k dosažení požadovaného účinku.

Pokud jste ji dříve nepoužili, postupujte podle tohoto vzoru:

 1. Předčistěte pokožku před zbytky kosmetiky, mazu a jiných nečistot. Chcete-li to provést, ošetřete obličej obličejem nebo krémem, který odpovídá typu vaší pleti.
 2. Sbírejte všechny vlasy tak, aby nedošlo ke znečištění při vytváření make-upu.
 3. Naneste tenkou vrstvu jakéhokoliv výživného nebo zvlhčujícího krému na očištěnou tvář. Nechte ho vsáknout, to bude trvat průměrně 20 minut.
 4. Naneste matovací činidlo různými způsoby. Pokud potřebujete skrýt existující nedostatky, rozdělte je pomocí vlhké houby. S dokonalým tónem pleti, když potřebujete pouze matný efekt, musí být houba suchá.
 5. Pokud chcete pokožce dát určitý odstín, aplikujte výrobek hladkými pohyby ve směru od nosu k lícům, od čela k chrámu, od brady k uším. Na citlivých plochách obličeje - nosu a oblasti kolem očí - se prášek nanáší šikmým úhlem.
 6. Zvláštní pozornost by měla být věnována také oblasti krku a dekoltu, tyto oblasti těla by se neměly lišit tónem od obličeje.

Chcete-li zamaskovat různé vady, můžete také potřebovat kartáče - malé a větší.

Nyní, když jste si přečetli pravidla a doporučení pro výběr,jak používat krém na obličej, můžete si vytvořit svůj vlastní make-up, a to jak ve dne, tak ve večerních hodinách.