DIY nástěnná výzdoba: nápady, materiály, fotografie a video

Interiér každého bytu je jeho individuální styl, ukazující podstatu majitelů tohoto domu.Samozřejmě, každý chce být individuální a jedinečný.K tomu, zvažte, jak vytvořit zeď dekor s vlastními rukama, naučit nejoriginálnější nápady, ztělesněné pomocí obrazů, fotografií, papíru, zrcadel a dalších prvků.


Jak připravit zdi?

Začátek výzdoby stěny by měl být vždy tmel pro přípravu stěn pro další dekoraci vlastníma rukama, vytvořit originální nápady, které můžete později zachytit na fotografii a videu, jako příklad pro ostatní dekoratéry.

Příprava stěny pro další výzdobu vlastníma rukama

Aby byl výsledek vaší práce nejlepší, měli byste:

 1. stěrkovat stěny v jednomvrstva;
 2. dobře vyčistit;
 3. aplikovat nátěr na bázi emulze.

Na druhé straně se barva nanáší třemi způsoby:

 1. suchá metoda (pomocí štětce);
 2. mokrá metoda (hadříkem);
 3. „válcovací“ technika (rýhovaná tkanina podél stěny ve stejném směru).

Výzdoba s improvizovanými prostředky

Výzdoba stěn materiálů po ruce

Po dokončení přípravné etapy přicházíčas vyzdobit stěny vlastníma rukama z odpadních materiálů.

Pozor: tato metoda jenejhospodárnější.
 • Pozoruhodným příkladem je papír. Zde je důležitý let fantázie a schopnost harmonického přizpůsobení předem vyrobených prvků do interiéru. Mohou to být květiny, vzory, motýli, ptáci, listy a další. Mohou být umístěny s girlandami nebo uspořádány jako plnohodnotný obrázek.
Mějte na paměti, že se dají snadno připevnit oboustrannou páskou a lze je volně měnit nebo obnovovat.

Dekorové stěny z papírových motýlů

 • Neočekávaně, ale rukávy toaletního papíru se také mohou stát improvizovaným materiálem pro dekoraci. Abyste je mohli používat, musíte:
 1. sbírat dostatečný počet rukávů po použití toaletního papíru;
 2. lehce zploštělé a rozřezané na stejné části;
 3. vytvoření úplného složení kusů (obvykle květin);
 4. přilepit boční roviny a nátěr v požadované barvě;
 5. Připevněte ke stěně.
 • Kolíky pomohou umístit na zeď nezapomenutelná slova a čísla. Na plátno můžete také umístit špendlíky s hlavami v požadovaném tvaru a přikrýt je barevnými nitěmi.

Decon stěna z malých karafiátů a barevných nití

 • Sbírejte zásobníky na vejce, barvy a lepidlo - získáte zajímavý prvek dekoru s 3D efektem.
 • Používejte své koníčky jako nápady na zdobení interiérů. Můžete například sbírat razítka, magnety nebo vyrábět řemesla z korálků a tkanin, vyrábět papír-mâché - to vše může být původně kombinováno a připojenozdi.

Použití šablon a nátěrových hmot pro výzdobu stěn

 • Každý má pravomoc, aby si ozdobil krásné stěny vlastními rukama za předpokladu, že šablony pro výzdobu stěn již byly vytvořeny předem. Tuto možnost lze použít, pokud je ve vašem domě jednotný povrch. Pak musíte nakreslit nebo vytisknout svůj oblíbený vzor a aplikovat jej na stěny s barvou. Je důležité, aby šablona umožňovala vytvořit několik identických krásných obrázků.

Zajímavé: Ekologický design

Umělecká výzdoba

Pokud je v rodině umělec, může na stěnách vytvořit originální kresby. Tento typ dekorace vyžaduje speciální dovednosti a je prováděn pouze odborníkem, aby byt získal jedinečný design. S uměleckými dovednostmi můžete snadno umístit svůj oblíbený vzor na volnou zeď. K tomu můžete použít různé barvy: akryl, olej, vodní emulze, tempera.

Umělecký dekor používající různé barvy

Nápady pro uměleckou výzdobu:

 • 3D kresba (nejprve se provede reliéfní výlisek ze sádry, pak krásná malba s barvami).
 • Pásy - aplikují se na hladké stěny, mají různou šířku, barvu a délku. Hrany by měly být přilepeny maskovací páskou, aby se dosáhlo dokonale hladkých okrajů proužků.
 • Známky - vypracovává se předběžná skica, provádí se značení. Materiál je pryž, pěna nebo dřevo.
 • Vynikající aVěrný asistent při zdobení stěn je vinylová samolepka různých velikostí, barev a tvarů. S jejich pomocí můžete ozdobit jako malou část vaší stěny a kompletně ji namalovat.

Zdobení stěn malbami ze šrotu

 • Jedním z pohodlných způsobů, jak ozdobit, je zdobení zdí malbami. Tato možnost bude přijatelná pro ty, kteří často rádi mění situaci, protože obrazy mohou být vyměňovány v průběhu času, nebo vyměňovat místa. Obraz může být vytvořen z improvizovaných prostředků (víno zátky, kávové zrna, papír atd.) Nezávisle na sobě, pak je zajištěna originalita vašeho interiéru.
 • Fotografie mohou být také úžasným doplňkem. Ale tady musíte být opatrní a pozorní:
  neměly by být příliš mnoho;
 1. nemohou být umístěny na vaši stěnu chaotickým způsobem;
 2. by měla být spojena společnou myšlenkou;
 3. se provádí v jedné barevné škále (černobílé nebo barevné).
 • Populární myšlenkou je vytvořit strom na zdi z fotografií, které se postupně stávají genealogickým.

Vytvoření stromu z fotografií na zdi

 • Rámečky, které neobsahují fotografické karty, se mohou stát dekorem. Sklo je z nich odstraněno a lepenka je vkládána v různých barvách nebo zcela odstraněna. Rámy mohou být striktně ve stejném stylu a velikosti, můžete je také vytvořit geometrickými tvary.
 • Patchworková technika je ideální pro kreativní lidi - zdobení zdí ve stylu přikrývky. Domůmyšlenkou této techniky je harmonicky kombinovat prvky dekoru (kousky látky, tapety s ozdobnými kresbami, obklady) se společným interiérem.

Technika Patchwork - Zdobení stěn ve stylu deky

 • Nejjednodušší způsob, jak přinést nějaký druh nadšení do interiéru, je tapeta, která se často lepí na jednu stěnu. Můžete si vybrat z toho, co vám nabízíme na trhu, nebo si objednat jakýkoliv výkres, který se vám líbí z online obchodu.
 • Je velmi vzácné najít takový dekor jako živou zeď, protože vyžaduje téměř každodenní údržbu a přijatelné podmínky. To vyžaduje dostatečné osvětlení a vlhkost v bytě.

Foto tapeta v interiéru obývacího pokoje

 • Jedním z nejzajímavějších typů dekorů jsou zrcadla. Je možné vytvořit jak jedno souvislé zrcadlo, tak mnoho malých, z nichž každý by měl být zdoben speciálními rámy odpovídajícími celkovému interiéru bytu. Často se zrcadla používají k vizuálnímu rozšíření prostoru malých místností, a to jak na šířku, tak na výšku.

Zajímavé: Oprava z přírodních materiálů

Nápady na výzdobu místností

Pro ložnici bude zajímavý dekor z měkkých panelů, které mohou být vytvořeny z kožešin, textilu nebo kůže. Nejčastěji v tomto stylu, aby se zeď v čele postele.

Měkké panely nad hlavou lůžka

Zvláštním místem v každém apartmánu je kuchyň. Podívejme se na to, jak vytvořit výzdobu kuchyňské stěny.Udělejte to sami, naučte se originální nápady, jako je použití obrázků a fotografií na domácí dekorativní prvky:

 • Výzdoba kuchyňských stěn s různými deskami může vytvořit jedinečnou útulnou atmosféru, zejména pokud se jedná o talíře, které sbíráte z nezapomenutelných výletů, nebo jsou to dárky od příbuzných a přátel. Tento typ dekorace bude obzvláště harmonický se svým majitelem a pokaždé vám poskytne teplé vzpomínky. Desky pro tento účel lze nejen zakoupit, ale také vyrobit na vlastní pěst (nalepit jakýkoliv ornament na plastové nebo porcelánové nádobí).

Kuchyňský nástěnný dekor s různými talíři nad jídelní částí

 • Dřevo je poměrně oblíbeným prvkem designu kuchyně. Tento materiál vytváří zvláštní atmosféru bydlení, dává mu individualitu. Můžete použít šindel a laminát, což je poměrně snadné instalaci.
 • Stěna vypadá docela krásně a bohatě, pokud se ozdobná cihla, oblázek nebo kámen stala základem dekoru.

Výzdoba jedné zdi kuchyně s ozdobnou cihlou

Takže jste obdrželi několik tipů na zdobení stěn vlastníma rukama, naučili jste se nečekaným a originálním nápadům, prohlédli si mnoho příkladů pomocí fotografií, papíru a dokonce i toaletních rukávů. Hodně štěstí a inspirace pro vás v jedinečné dekor!

Zajímavé: Anglický interiér (vše zaškrtnuto)