Zlaté a stříbrné diamantové šperky

Jedinou ozdobou, která byla vždy s ní, je skromný prsten vyrytý miniaturními kameny. Svět opravdových drahokamů je lákavý, plný paradoxů, vlastních pravidel, tajemství a krásy, ale otevírá se jen opravdovým znalcům.

V první řadě, co je třeba udělat před výběrem diamantové šperky je najít "správné" klenot. Chcete-li zjistit jeho hodnotu, nejlepší klenotníci po celém světě používají čtyři hlavní vlastnosti: střih, čistota, barva a karát. Navíc se odhaduje v pořadí, ve kterém „karát“, což znamená váha, není rozhodujícím parametrem hodnoty kamene.

Broušené diamanty pro exkluzivní šperky


Hlavní věc je způsob řezání, nejdražší jsou kameny klasického „kulatého“ nebo královského řezu, kameny nakrájené ve tvaru srdce, kapky nebo jiné fantazie, např. Květový řez. A samotný kámen, i přes náklady, může být poměrně malý.velikosti. Faktem je, že s těmito druhy řezu se ztrácí téměř polovina původní hmotnosti původního diamantu.

Zlaté šperky s diamanty tohoto typu dnes, zpravidla se vyrábějí v klasickém provedení, jsou navrženy tak, aby prokázaly stav a úspěch svého majitele. Ale podle dnešních kánonů elegance jsou tyto klenoty považovány za večerní a dokonce i věkově opotřebované, nošení je během dne považováno za znamení špatného vkusu.

Pro ty, kteří opravdu oceňují šperky s diamanty, a nejsou připraveni se s nimi na jeden den podílet, jsou zajímavé vzácné kameny neklasických typů řezání, jako je „princezna“ nebo „smaragd“. Oni jsou dnes považováni za nejrelevantnější a jsou používány ve špercích, navržený v nejmódnější a avantgardní styly.

Nejlepší šperky na světě ochotně pracují s takovými kameny a vytvářejí exkluzivní šperky. Při tomto způsobu řezání se váha původního krystalu zachová téměř úplně, takže hotové kameny mají velké velikosti a relativně nízkou cenu. Klenotníci je oceňují pro svůj původní tvar: čtvercový nebo obdélníkový a pro svou vlastní jedinečnou schopnost zářit všemi aspekty a svým vlastním způsobem odhalit krásu a čistotu kamene.

Věnujte pozornost diamantovým šperkům na těchto fotografiích, každý z nich je krásný svým vlastním způsobem:

Kritéria pro výběr typu řezu jsou přímo závislá na konstrukci šperku a jeho účelu, avšakbarva kamene je věcí osobního vkusu. Výraz "čistý diamant" se zdál zcela ne náhodou, vzácný bezbarvý kámen umístěný v nádobě s vodou se stal zcela neviditelný. Takové bezvadně transparentní a bezbarvé diamanty se v přírodě vyskytují velmi vzácně a samozřejmě jsou na trhu šperků vysoce hodnoceny. To je vynikající volba pro klasické, statusové a symbolické exkluzivní diamantové šperky.

Klenoty s barevnými diamanty: modré a černé kameny (s fotografií)

Ale v dnešních trendech v oblasti šperků mají barevné diamanty zvláštní hodnotu. Klenotníci rozlišují devět odstínů těchto kamenů: od světle růžové a modré po rubín a koňak. Černé diamanty jsou považovány za nejvzácnější a nesmíte porovnávat hodnotu barevných kamenů a absolutně transparentních. Každý z nich má své výhody a vlastnosti. Barevné kameny jsou ceněny pro svou exkluzivitu, jsou často používány nejodvážnějšími designéry šperků, aby vytvořili jedinečné šperky.


Šperky s modrými diamanty po celém světě jsou proto považovány za elitní a exkluzivní, přírodní kameny jemného modrého odstínu jsou mimořádně vzácné, nacházejí se pouze v jednom ložisku v Jižní Africe a jejich hodnota na světových dražbách dosahuje kozmického množství na karát. Nicméně, šperky s nimi lze nalézt ve sbírkách téměř všech značek šperků.

Paradox? Ne Faktem je, že při vytváření takových šperků se zpravidlapoužívají rafinované, tj. modře zbarvené průhledné kameny. Proto jsou jejich ceny poměrně demokratické, tyto kameny, v závislosti na způsobu řezání, vypadají skvěle jak v klasickém, tak v avantgardním designérském šperku. Zvláště v ráfcích vyrobených z bílých kovů - zlata, platiny, stříbra a obklopených transparentními miniaturními diamanty, fantastický odstín těží pouze z takového prostředí.

Podívejte se na fotografii, šperky s barevnými diamanty - tato díla šperkařského umění:

Ještě méně často než modré kameny se v přírodě vyskytují černé diamanty a šperky s nimi se považují za skutečné exkluzivní.

Kameny hlubokého černého odstínu, nádherná forma střihu, s úžasným třpytem diamantů a záře se staly populárními poměrně nedávno a dnes jsou považovány za novinku na trhu se šperky. Takové dekorace jsou určeny těm, kteří oceňují originalitu i ve stavovém šperku. Černé kameny, stejně jako barevné, nejčastěji zušlechtěné, tj. Zpočátku průhledné, bezbarvé krystaly, jsou tónované. To nemá vliv na jejich hodnoty, i když jsou relativně levné. Faktem je, že klenotníci používají k vytvoření skutečně jedinečných, návrhářských a designových ozdob neobvyklého tvaru, vytvářejících absolutní neobvyklé kombinace s platinovým nebo černým zlatem.

Drahé šperky s tanečním diamantem a jeho foto

V klenotnictvípocity málokdy se vyskytují, staleté tradice a konzervativnost světa skutečných drahokamů jsou velmi důležité. V roce 2019 se však japonskému klenotníkovi Hidetaka Dobashiu podařilo překvapit svět - klenoty představil tančícím diamantem. Hidetaka Dobashi opustil historickou „tvrdou“ metodu upevnění kamene v rámu a zajistil ji ze dvou stran pomocí speciálních miniaturních podpěr. Díky tomu se zdá, že kámen visí ve vzduchu a neustále se kymácí pod vlastní váhou as jakýmkoliv pohybem majitele takového ornamentu. Tento nový způsob představení drahokamu umožnil maximálně odhalit jeho krásu, brilanci a hloubku, což se nedá udělat ani s nejšikovnějšími metodami řezání.

Kámen sám doslova „zachycuje“ světlo bliká a nepřetržitě bliká. Nejpůsobivější jsou tanec nebo živé diamanty v elegantní přívěšky, autor myšlenky sám používá transparentní, čisté kameny velké velikosti, bílé zlato a platinu k jejich vytvoření. Toto jednoduché, ale velmi elegantní rozhodnutí o luxusním designu dnes používá řada šperkových značek, zejména stylových a nejpozoruhodnějších tanečních drahokamů v přívěšcích a náušnicích.

Jako na fotografii jsou drahé diamantové šperky oceňovány nejen pro krásu, ale také pro exkluzivitu:

Zlaté šperky se safíry, smaragdy, rubíny a diamanty

Šperky se safíry a diamanty mají pověst královské,více než dvě stě let slouží jako svatební dar pro svatbu budoucích anglických královen.

Jeho dědictví, brož s takovou kombinací drahých kamenů, zděděný, je ještě oblékl královnou Elizabeth, kdo je slavný její královskou šperkovou schopností nosit šperky. Neméně slavný je prsten „Lady Diana“ s velkým safírem orámovaný diamanty v bílém zlatě. On je nyní posedlý anglickou princeznou Catherine, to je tento prsten, který se připojil k šperky se safíry aura volby jejich vlastníků.

Nejdražší klenot na světě se safíry a diamanty je slavný prsten Rothschild z rodinné sbírky v hodnotě přes tři miliony dolarů. Ale není to jen připevnění mocné k této kombinaci kamenů ve výzdobě. Sapphire je druhým nejcennějším kamenem po diamantu, perfektně se doplňují.

Navzdory takové pověsti jsou tyto dekorace v dnešních trendech dokonale přizpůsobeny každodenním a každodenním, ale samozřejmě elegantním obrazům. Nejcennější jsou kameny tmavě modré a tmavě modré, které jsou obvykle podrobeny jemnému řezání klasických standardů.

Takzvaný „hvězdný safír“, kámen s efektem asterismu, má zvláštní pověst - hvězda v něm doslova svítí. Takové safíry jsou tvarovány jako cabochon - hladké a zaoblené a šperky s takovými kameny jsou oceňovány především dnes.

Zvažuje se zafírsymbol britské koruny, ale ani hodnota, ani význam, je takový kámen jako smaragd.

Šperky se smaragdy a diamantyjsou skutečnou klasikou šperků, takové duety používaly klenotníci před stovkami let. Skutečné velké a čisté smaragdy jsou však velmi vzácné a kameny vážící více než 5 karátů jsou ceněny mnohem více než diamanty. Navíc, čím tmavší je barva smaragdu, tím dražší je, a tím vyšší jsou šance na setkání s padělek. Mezitím, dokonce i luxusní šperky domy používají světle barevné smaragdy vytvořit své modely, s důrazem na pravost a přírodní původ těchto kamenů.

Spolu s tradičními kroužky, náušnicemi a přívěšky, duo smaragdů a diamantů se často používá k vytvoření náramků a broží různých tvarů. Současně je klenotníci nepoužívají jako šperky, ale jako výrazný materiál.

Jedním z nejznámějších šperků v této historii je diamantový náramek a panterová brože se zelenými smaragdovými očima od Cartiera. Byly vytvořeny pro slavnou vampu Wallis Simpson, pro kterou byla jednou obětována britskou korunou. Takový frivolní a lehce ironický postoj klenotníků k tak vzácným a drahým kamenům je alternativním trendem k klasickému. Je to však neformální design, který dělá tyto dekorace jedinečnými.

Věnujte pozornost zlatým šperkům s diamanty na těchto fotografiích - dua geos vypadají dokonale luxusní:


Po celá staletí byla Ruby oceňována nad diamantem, stejně jako safír a smaragd je favoritem královské hodnosti a zdobí více než jednu korunu.

A stejně jako oni, „čistý“ rubín velké velikosti je v přírodě vzácný. Jsou dány klasické "diamant" řez nebo zdobené v podobě zaoblené cabochons. Šperky s rubíny a diamanty jsou považovány za klasické a referenční, ale mají také své vlastní vlastnosti.

Velký ruby ​​se tradičně stává přízvukem části kompozice a je pokrytý malými diamanty. Taková kompozice je považována za klasiku, vypadá skvěle ve stavu a večerních špercích ze zlata s diamanty. Ale už v polovině minulého století, nesporná autorita ve světě vysokých šperků jako značka Van Cleef & amp; Arpels navrhl novou verzi tohoto brilantního duetu.

Dva kameny stejné velikosti „bageta“ nebo „smaragdový“ řez, umístěné vedle sebe, jsou opatřeny malými diamanty. Tato kompozice byla poprvé vytvořena pro prsten, který navrhla první dáma USA Jacqueline Kennedy. A dnes je považován za klasiku, základ a nejoblíbenější šperk, určený nejen pro večer, ale i pro každodenní obrazy.

Podívejte se na zlaté šperky s diamanty na těchto fotografiích, moderní design šperků dokonale zdůrazňuje jejich klenot:

Luxusní starožitné diamantové šperky a jejich fotografie

Drahé diamantové šperky se staly populárními a relativně cenově dostupnými standardy historie poměrně nedávno - na počátku minulého století. Díky objevům nových technologií, způsobům řezání a ukládání, diamantů a šperků z nich začaly náklady méně. Ale popularita a relativní dostupnost mají nevýhodu: dnes má jen málo elitních diamantových šperků. Pojem "elita" ve světě klenotníků, orientovaný na skutečné hodnoty, odkazuje na starožitné šperky, vyrobené na zakázku, ze vzácných kamenů ve všech smyslech a na dlouhou dobu - nejpozději na počátku minulého století.

Starožitné diamantové šperky - originální šperk:

V plném slova smyslu, šperky z deseti značek šperků Van Cleef & Co. Arpels nebo Cartier, vyrobené v jedné kopii - na objednávku nebo pro demonstraci v mezinárodním salonu. Takové šperky nejsou nabízeny k prodeji, stávají se vzory a vyvíjejí nové kolo šperkařské módy - jako slavný panter Wallis Simpson nebo prsten princezny Diany.

Klenoty ze zlata s diamanty bezpečně přežily všechny těžkosti popularity minulého století a dokonce i masové výroby. Když produkty seriálu nebo, jak říkají klenotníci, "razítkovaný" design byly jakýmsi indikátorem úspěchu a životaschopnosti. Dnes prsten nebo náušnice sNebudete nikoho překvapit drahokamem, navíc nemůžete nosit každý kus během dne. Exkluzivní šperky s diamanty, které představují, a nové šperky značky, citlivě po módní trendy, a přední postavy šperky podnikání, získali skutečnou hodnotu.

Krásné stříbrné šperky s diamanty (s fotografií)

Nejodvážnější a nejslibnější myšlenkou dnes je vytvoření stříbrných šperků s diamanty, tento drahý kov se stává stále více populárním mezi klenotníky. Kombinace „drahých kamenů a kovu“ dnes paradoxně nepodléhá žádným přísným pravidlům.

Stříbro v prvotřídní třídě vždy hrálo druhou roli, ale právě tento kov se ukázal být nejlepším při hledání nových forem. Mimo jiné ideálně vyrazil čistotu kamenů referenční kvality. Sofistikované a architektonické formy stříbrných šperků s diamanty - skvělé šperky pro každý den. Dokonale zapadají do konceptu současných stylů jako je pouliční styl a „minimalismus“. A konečně, příliš tvrdé pravidlo skutečné elegance, zakazující nošení velkých drahokamů ve dne v kombinaci s jakýmkoliv oblečením, bylo zrušeno.

Podívejte se na krásné diamantové šperky na těchto fotografiích - to jsou každodenní šperky: