Šperky s barevnými diamanty: šperky rarita

Každý rok se na světě těží několik milionů bezbarvých diamantů a jen několik desítek je zbarvených. Tyto kameny jsou považovány za královské právo, s ornamenty se stávají součástí rodinných královských sbírek a muzejních exponátů. Cena pravého kamene v každém případě je stanovena individuálně a cena za karát může dosáhnout desítek tisíc dolarů.

Ve sbírkách předních značek šperků se však pravidelně objevují luxusní šperky. Používají se nejen k vytvoření klasických a stavových šperků, ale také k šperkům nejmodernějšího a odvážnějšího designu. Pro zpřístupnění exkluzivních šperků umožňují moderní technologie barvení drahých kamenů. V žádném případě by tyto kameny neměly být považovány za padělky, za základ se považuje pravý diamant, který je po barvení řezán speciální diamantovou technikou. Prokázání hloubky a kvality barev - hlavním úkolem mistra, konkrétně typu střihu, barvy a odstínu těchto kamenů, je zvláštní hodnota.

odstíny barevných diamantů pro šperky

\ t

Rozlišuje se celkem devět odstínů těchto kamenů, barva může být:

  • měkká růžová
  • červená
  • fialová
  • citron
  • modrá
  • modrá
  • oranžová
  • a dokonce hnědá.

Poměrně nedávno klenotníci začali věnovat pozornost kamenům hluboké černé barvy, které jsou dnes považovány za nejmodernější apožadován skutečnými znalci šperků. Vzor, který dnes existuje, je poměrně jednoduchý: čím tmavší a bohatší je stín kamene, tím vyšší je cena šperků s barevnými diamanty.

V moderních trendech šperků jsou velmi oblíbené kameny světlých odstínů, zejména světle růžové, fialové a světle žluté. Je to s takovými kameny, že jsou vytvořeny šperky, které jsou k dispozici nejen sběratelům a členům královských rodin. Barevné diamanty jsou používány jako nezávislé, jednotlivé kameny, nebo jako klenotníci říkají "egoisté", stejně jako v složitých inlay. Tyto šperky v žádném případě nesouvisí s úrovní „masového trhu“, jsou výsledkem nádherného a sofistikovaného designu a šperkařské práce.

Prsteny a náušnice s barevnými diamanty (s fotografií)

\ t

Jemné odstíny fantazie navrhují exkluzivní řešení pro jedinečné dámské šperky.

Jsou to právě tyto prsteny s barevnými diamanty, které každoročně představují přední značky, které určují trendy i módu ve světě šperků.

Prsteny s kameny fantasy barvy jsou zpravidla vyrobeny z bílého nebo růžového zlata, stejně jako platiny, které pouze zdůrazňují vzácnou barvu kamene. Stejně jako "pavas" nebo rámování centrálního velkého kamene fantasy odstínu, který je vytvořen z malých průhledných kamenů. Takový prsten je opravdovým klenotem nejen v jeho hodnotě, ale i v exkluzivitě.


Pro barvudrahokamy mají své vlastní trendy. Najednou, v 19. století, kdy se poprvé objevily na trhu s šperky, byly v módě kameny tmavě modré barvy. V dnešní době vypadá výzdoba i standardního provedení s kamenem modrého odstínu jako originální starožitnosti, které mu přidávají hodnotu a stav. Od objevu barevných diamantů v Austrálii v 70. letech minulého století se v módě objevily růžové, červené, fialové a vinné kameny. Dnes jsou tyto kameny považovány za moderní bezchybné klasiky určené těm, kteří ocení referenční šperky.

Mimochodem, australské diamanty jsou stále považovány za nejlepší, včetně těch černých - jedná se o nový trend šperků zaměřený na milovníky extravagance i ve špercích.

Proč si vybrat diamanty?Koneckonců, existuje mnoho přirozeně zbarvených drahokamů - rubínů, safírů, topazů, smaragdů ... Pověst samotných diamantů, dokonce i zušlechtěná, která je uměle barvená, patří do elitní třídy kamenů.

Tento status je doplněn řezem, kterému jsou vystaveny pouze diamanty:královské kolo, princezna, marquise úsměv nebo ve tvaru srdce.

Dva stejné drahé kameny v přírodě prostě neexistují, takže spárované šperky, jako jsou barevné náušnice, jsou mnohem cennější než prsteny a přívěsky. A nejcennější z hlediska klenotníků i znalců jsou kameny bohatých odstínů - koňak, fialová a modrá. Mezitímkameny pastelových odstínů - růžové nebo modré, vždy vypadají romanticky a rafinovaně, zejména v kombinaci s bílým zlatem nebo platinou.

Věnujte pozornost barevným diamantům na těchto fotografiích - tyto vzácné kameny jsou exkluzivním šperkem: