Záclony v obývacím pokoji - moderní nápady, tipy, barvy 2019, foto

Módní trendy v roce 2019 a moderní designové nápady navržené na fotografii na internetu proměnily záclony na silný nástroj, který promění celý interiér v obývacím pokoji, ložnici nebo jídelně.

Ne jediný dekorační předmět může měnit prostor stejně jako textil tak vizuálně. Jedná se o modelovací objekt, který může vyjádřit zvláštní kouzlo, ducha či stručnost interiéru.


Mnohé z fotografií na internetu ukazují široký výběr záclonových variant v obývacím pokoji a moderní myšlenky z roku 2019: fotografie japonských, francouzských nebo rakouských záclon, tlustých záclon nebo římských záclon, skládaných nebo bambusových.

Před volbou záclon v hale je nutné prostudovat existující barevnou paletu designu místnosti, materiály a nábytek v ní, naučit se moderním nápadům diktovaným příklady světových designérů z roku 2019, zkontrolovat příklady a vybrat nejvhodnější variantu.

„Módní království“ nezůstává stát a pravidelně diktuje svá vlastní pravidla pro zdobení místností, trh s textilními materiály a nové technologie pro šití, řezání a montáže činí výběr záclon ještě obtížnější. Existují však i triky, tipy a nadčasové kánony, k nimž si můžete vybrat módní, praktické a stylové závěsy.

Barevná paleta

Výroční "proroctví" Institutu barev Pantone

V barvě 2019, světově proslulá organizace a uznávaná autorita v oblasti barev Pantone, oznámila ultrafialové záření. Takový nejednoznačný a mnohotvárný odstín purpurové barvy může být orientální, romantický, gotický nebo pompézní, je důležité jen správně ji porazit jinými barvami, osvětlením nebo texturou tkaniny a materiálů.

Na vrcholu slávy v oblasti květin dominuje také sytě žlutá barva, ale v tomto roce se doporučuje zdůraznit jedinečný ultrafialový paprsek.

Odstíny blízké ultrafialovému záření jsou relevantní:

 • levandule;
 • kobalt;
 • safír;
 • nebeský;
 • chrpy;
 • fialová;
 • ametyst;
 • blackberry;
 • borůvka.

Odstíny blízké ultrafialovému záření

Zajímavé: Nápady pro interiér kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem, v domě a bytě

Hra barev a světla "osvětlení"

Na některých fotografiích na internetu můžete vidět, že většina stylových závěsů do obývacího pokoje nebo novinek z roku 2019 je jejich správná kombinace, nebo spíše hra barev. Volba stejného ultrafialového záření, jako je ten hlavní, nebo jakákoliv nasycená tmavá barva, by nebylo zbytečné zdůrazňovat extravaganci, krásu a okázalost této barvy s kovovým odstínem.

Kovově harmonicky zapadá do téměř každého interiéru, vytváří sofistikovaný odraz. Pokud jsou odrazy v místnostiextra prvek, pak se podívejte na šedý matný odstín, který s funkcí optimálního koloristiky zvládne lépe než kov.

Pokud záclony odstín obyčejné denní světlo, pak nezapomeňte na umělé osvětlení. Řádně nasměrované světlo a lepší zonace napomáhají vytvářet útulnost a pohodlí. To neznamená, že by světlo mělo dopadat na záclony. V místnosti s minimálním denním světlem a designem s tmavými závěsy je lepší nezanedbávat velké množství lamp, jejichž světlo bude nasměrováno na nábytek, stěny nebo do středu sálu.

Fialová barva záclon a jejích odstínů v interiéru

Zajímavé: Moderní myšlenky interiéru sálu v bytě

Módní tvary a správné proporce

Správně zvolená forma je příslibem praktičnosti a mimořádně moderního interiéru, který doplňuje celkový vnitřní soubor. Aby bylo možné dodržovat obecné zákony, které nám diktuje móda a vybrat vhodné záclony v hale, není nutné okamžitě opouštět zastaralé lambrequiny a přesně „zavěsit“ záclony bez nich, je lepší prohlížet fotografie na internetu nebo prohlížet lesklé stránky z roku 2019, které budou „paže“ »Fantazie s módními novinkami a nápady, založené na„ objevených “fotografických příkladech.

„Křičí“ módní trendy a novinky z roku 2019 poukazují na závažnost obvyklých silných textilních záclon a lehkého „plynulého luxusu“.

Velvet je v módě a v jakémkoliv provedení v obývacím pokoji: počínaje fantazií a ne končící loftem. Velvetpřestal být jen opona v divadle, a dokonce ztratil nějakou divadelnost, ale elegantní a pompézní - ne. Chcete-li, aby samet na oknech vypadal stylově, je důležité, aby nedošlo k jeho přetížení zbytečnými detaily, dekorem a barevnými variantami.

Věnujte pozornost šedému sametu - praktickému, stylovému, výstižnému.

Velvet šedé záclony v interiéru obývacího pokoje

Nezapomeňte na tradiční klasiku - věčný tandem dlouhých rovných pásů tlusté tkaniny a lehkého, průsvitného a téměř beztížného tylu.

Zajímavé: Dekorace do-it-yourself: nápady, materiály, fotografie a video

Taktilní textil

Aby záclony nevypadaly alespoň směšně, je do každého pokoje zahrnut určitý a povolený typ tkaniny. Obývací pokoj v tomto plánu je „královna“, protože v moderním uspořádání může být tento pokoj navržen nejen pro přijímání hostů, ale i pro oběd, sledování filmů, hraní her, čtení a dokonce i spaní. Zvolený styl výzdoby pokojů by měl sloužit jako výchozí bod pro následný výběr záclon.

Mód 2019 diktuje své požadavky na výběr textilií pro okna, může to být:

 • len;
 • hedvábí;
 • vlněná vlákna;
 • organza;
 • výpadek proudu.

Záclony v interiéru obývacího pokoje (lněný materiál)

Je důležité, aby byly tkaniny příjemné na dotek, krásně protékaly a vypadaly harmonicky v celém interiéru.

Zajímavé: Krb v obývacím pokoji: od klasických až po moderní technologie

Dekor pro dekor

Kromě volby struktury, materiálu, tvaru a barvy záclon pro jídelnu nebo halu je důležitější jejich správné umístění a instalace. Tento úkol je nejlepší zvládnout funkční spojovací prostředky, které plní funkci zdobení záclon. Existuje spousta způsobů, jak upevnit závěsy na stěny nebo strop, ale v trendu 2019 existují pouze čtyři:

 1. smyčky nebo kravaty ze stejné tkaniny jako závěsy;
 2. skryté přes kapsu, umístěnou na horním okraji v celé šířce záclon;
 3. průchodky dřevěné nebo kovové;
 4. nastavitelná záclonová páska.

Milovníci všech očí by si měli uvědomit, že tyto drobné prvky často přitahují většinu pozornosti v celkovém složení interiéru. Proto při výběru očka stojí za to se zaměřit na vysoce kvalitní materiály.

Záclony na kovových průchodkách

Moderní myšlenky z roku 2019, četné fotografie, široký výběr textilií a způsobů upevnění, vlastní fantazie a preference - to vše by mělo být základem při výběru záclon do obývacího pokoje. Ať je volba jakákoliv, je důležité, aby záclony byly:

 1. vynikající barvy z barvy stěn, takže můžete dosáhnout dynamiky v interiéru;
 2. jedna barva s ubrousky, ubrus, čalouněný nábytek;
 3. dobře žehlené a bez jiných nití, bude vizuálně dávat úhlednost celému interiéru;
 4. bezpečně upevněno - příslib bezpečnosti a trvanlivosti;
 5. úměrně uzavřeno, protože úzké okno neumožňuje objemné textilie a naopak širokáZdá se, že je to divné s plátnem, které ho nepokrývá po stranách.

S přesným nebo alespoň přibližným vodítkem při výběru formy a typu textilií pro okna je snadné uspořádat sál. Pokud se fantazie vyčerpala ve fázi výběru vzhledu "závěsných" oken - zkuste kreslit nápady na internetu.