Jak připravit kůži na léto

Každá žena bez výjimky chce mít, zejména pro letní sezónu, krásnou, hladkou a sametovou pokožku. A v důsledku toho jsou výrobci kosmetických přípravků pro péči o pleť vždy připraveni nabídnout své výrobky krásným dámám. Zboží pak neleží ve skladech. Je však mnohem bezpečnější a ekonomičtější používat přírodní kosmetiku, kterou nám přirozeně darovala. Každý den bez jakýchkoliv výjimek potřebuje pokožka každodenní péči a péči, s věkem se toto téma stává ještě důležitějším.

Doporučuje se očistit obličej nejméně dvakrát denně - ranní a večerní procedury s použitím pleťových vod, tinktur a odvarů na polních a lesních léčivých rostlinách. Ráno se aplikují hydratační přípravky a večer dávají přednost výživě. A nezapomeňte na masku!

Zastavme se v lotionech:

1. Pro mastnou pleť:

• chrpa: 50 květů nalijte dva šálky vařící vody, nechte hodinu a kmen;

• Petržel 20 g. Petržel Pour dvě sklenice vroucí vody, trvat na hodině a napětí;

• rozmarýn: 2 lžíce nalijeme 300 ml vroucí vody, necháme hodinu a namáháme;

2. Pro čištění suché kůže by bylo dobré použít léčivé heřmánkové mléko: 2 lžíce heřmánku vařit v jedné sklenici vody po dobu 10 minut, namáhat, chladit a použít k otření obličeje ráno a večer.

Využijte některýchrecepty výživové krémy:

• projít mlýnek na maso čerstvých růží z 5 pupenů, přidat 50 gramů másla, roztavit ve vodní lázni a ne více než 10 gramů včelího vosku. To vše je pečlivě promícháno. Dostanete vhodný krém pro normální a suchou pleť;

• rozpusťte jednu lžičku lanolinu ve vodní lázni. Rozdrcení na práškovou ovesnou mouku. Poražte jednu lžíci mouky a lanolinu, dokud nezískáte homogenní, viskózní hmotu a postupně přidávejte půl sklenice čerstvě vymačkané jahodové šťávy. Výsledný krém se doporučuje pro mastnou pleť;

• pro uschnutí, suchou pokožku, použijte následující recept: 2 lžíce bušil jahod, 2-3 lžíce kostní dřeně, 1 lžička medu a 1 lžička rostlinného oleje. Trením této směsi postupně přidávejte 1 lžíci kafrového alkoholu.

Výše ​​jsme se již dotkli tématu důležitosti obličejových masek. Pojďme si promluvit podrobněji. Před nanesením masky na pokožku si musíte umyt obličej nebo důkladně otřít krém. Poté doporučujeme udělat parní lázeň po dobu 2-3 minut. Z přijatého tepla budou svaly obličeje uvolněné a náchylnější k odběru živin z kůže. Nepokládejte masku na pokožku kolem očí.

Pro parní lázeň se používají tyto směsi: stejné části meduňky, levandule, kopru, heřmánku, měsíčku. Všechny rostliny umístěné v nádobě se nalijí vodou a položí na kamna. Když voda začne vařit, přiblížte.Úhledně čelem k nádrži ve vzdálenosti nejvýše 20 cm a proveďte tento postup po dobu 15 minut. Po vysušení tváře suchým hadříkem a můžete bezpečně aplikovat masku.

Abychom do léta vypadali zcela neodolatelně, doporučujeme použít vitamínové masky. Pro jejich přípravu se používá pouze čerstvá zelenina a ovoce, které na kůži působí jinak. Například meruňky zklidňují pokožku, cukety a lilky, hydratují, zjemňují a vyhlazují, mrkev přidává svěžest, jahody „hojí“, citron má blahodárný vliv na póry. Vitaminové masky lze bez obav aplikovat denně.

Zde jsou některé pokyny pro výrobu vitaminových masek:

• z jahod: 2 nakrájené jahody dodají šťávu, kterou si dáte na krk a obličej a trochu na víčka. Můžete lehce rozdrtit bobule a pak je dát na kůži. Tyto postupy jen lhají. Jahodová maska ​​zesvětlí vaše jarní pihy a omladí váš obličej;

• z hroznů: nakrájejte 3 hrozny a odvážně je rozprostřete na obličej;

• z mrkve: strouhanou mrkev smíchejte s vaječným bílkem, přidejte lžičku olivového oleje, škrob, vše promíchejte a naneste na krk a obličej;

• z jablek: oloupané jablko, otřete na struhadle, přidejte lžíci olivového oleje, lžíci mléka, promíchejte a naneste na obličej.

Pomocí naší rady se připravte na léto těch nejkrásnějších a nejkrásnějších!