Solný křoviny

V naší touze mít krásné, zdravé, lesklé vlasy používáme různé produkty: šampony, masky, balzámy, kondicionéry, séra, krémy a pleťové vody. Kromě hotové kosmetiky se s velkou účinností používají přírodní produkty připravené podle receptů babičky.

Když je péče o pleť důležitým krokem, je to správné očištění. Doma, nejčastěji používané křoviny. Skalp také potřebuje očistit od nečistot, prachu, zbytků ze stylingu, odumřelých buněk a mazu. Za tímto účelem můžete použít solný křovin, který lze snadno připravit doma bez velkého úsilí.

Recept č. 1. Sůlní křoviny.Je nutné vzít malé množství soli (moře nebo vaření). Před použitím soli je lepší mlet (obzvláště důležité pro mořskou sůl).

Recept č. 2. Vydrhnout přidáním změkčovacího základu.Pokud máte citlivou pokožku hlavy, je lepší použít solný křoviny s přídavkem kefíru, jogurtu nebo nízkotučné zakysané smetany. Použití křoviny s přídavkem báze usnadňuje samotný proces nanášení, ale je třeba jednat velmi rychle, aby sůl neměla čas se rozpustit.

Číslo receptu 3 . Pro zvýšení příznivého účinku křoviny na pokožku hlavy můžete přidatněkolik kapek esenciálního oleje.

Jak aplikovat křoviny na pokožku hlavy?Použijte křoviny na zvlhčenou pokožku hlavy lehkými masážemi.pohyby po dobu 3 - 5 minut. Masáž stimuluje průtok krve do pokožky hlavy, což přispívá k posílení vlasových folikulů, stimuluje růst vlasů a pomáhá aktivněji vstřebávat živiny (pokud po masírování uděláte masku). Pokud máte mastnou pokožku hlavy, může být solný křoviny ponechán po dobu 2 - 3 minut, je-li kůže suchá - je lepší omýt si drh ihned po masáži (sůl schne kůži).

Preventivní opatření : Sůl může způsobit nepohodlí, pokud se na pokožce hlavy objeví rány nebo škrábance. Také si nebruste sůl, pokud trpíte lupénkou, která se projevuje na pokožce hlavy. Nepoužívejte kartáč příliš často. Aby nedošlo k narušení přirozené ochranné rovnováhy pokožky hlavy, stačí použít solný křoviny 1 krát za 2 týdny.