Esenciální oleje pro vlasy

Existuje mnoho receptů proošetření a restaurování vlasů . Velmi často zapomínáme na takový účinný prostředek nápravy, jako jsouéterické oleje . Existuje mnoho receptů na použití aromatických olejů a všechny se snadno používají. Při opláchnutí vlasů nebo do šamponu můžete do vody přidat 1-2 kapky oleje, otřete pokožku hlavy, rozpusťte 50 ml vodky 5 ml oleje, naneste na pokožku hlavy, zabalte polyethylen a teplý s ručníkem. S maskou, která má být podobná 1,5 - 2 hodiny a umyjte si vlasy obvyklým způsobem.Rozmarýn, heřmánkový éterický olej pomáhají posilovat a růst vlasů .Čajovník, bergamot a levandulový olej pomohou zbavit se lupů.Mohou být použity ve formě emulzí (roztok olej-voda), gelů, mastí, krémů nebo esencí (olejový roztok v alkoholu), jako masážního oleje. Doporučuje se používat čajový olej při léčbě nadměrného vypadávání vlasů a lupy v poměru 1: 100 (například 2 ml oleje smíchejte v 10 ml základního oleje). Jako základní olej pro přípravu masážního oleje můžete použít slunečnicový nebo olivový olej. V tomto případě se doporučuje použití slunečnicového oleje pro majitele mastných vlasů a olivy pro suché a normální vlasy. Doporučuje se také používat olej z hroznových jader, rakytník, lněné semeno, bavlník, kukuřice, olej z pšeničných klíčků nebo arašíd. Bv průměru, pro jednu aromaterapii zasedání, 1 polévková lžíce oleje je dostačující s přidáním 2-5 kapek esenciálního oleje.

Balzám pro všechny typy vlasů(ve stejném poměru) pomáhá předcházet vypadávání vlasů, posiluje a dodává přirozený lesk a pružnost.

· Kopřiva

· Růžový olej

· Olej z lopuchu

Procedura je jednoduchá: olej je třeba otřít lehkými kruhovými masážními pohyby do pokožky hlavy. Délka léčby: 2-3 krát týdně po dobu jednoho měsíce. Poté si udělá pauzu a v případě potřeby můžete pokračovat v kurzu za měsíc.

Pro mastné lupiny by se měl použít rozmarýnový olej - 3 kapky; citronový olej - 2 kapky.

Pro suché lupiny:

· Olej ze santalového dřeva - 2 kapky

· Levandule - 1 kapka

· Geranium - 2 kapky

Nejjednodušší způsob, jak používat éterické oleje pro obnovu vlasů, jelékařská kosmetika.Do šamponu, balzámu, kondicionéru nebo masky přidejte několik kapek esenciálního oleje. Pokaždé, když používáte vlasovou kosmetiku, je zaručena regenerace s esenciálními oleji.

Člověk by však neměl zapomínat, že aromaterapie pro vlasy má řadu kontraindikací. Hlavní je individuální intolerance. Nedoporučuje se neustále používat nezbytnéoleje v nekontrolovaných množstvích. Množství nezaručuje kvalitu. A jak populární moudrost říká - dobré by mělo být s mírou.aromaterapiije třeba brát vážně a kompetentně. Pouze v tomto případě můžete zlepšit stav vlasů a získat další poplatek za pozitivní energii ze zázračnéhokadidla.