Samostatná jídla

Hlavní a hlavní pravidlo používání samostatného napájení není vše, to znamená neslučovat neslučitelné.Se správnou kombinací potravin se jídlo dobře vstřebá a hrozba dalších liber pro vás přestane existovat.Samozřejmě, dodržovat tento princip, na základě našich chuťových zvyklostí, není tak - pak příliš jednoduché.Ale konečný výsledek stojí za to!

První, kdo popisuje pravidla pro slučitelnost s jídlem, je americký dietolog.Jmenuje se Herbert Shelton.Hlavním principem používání samostatné výživy je podle jeho názoru oddělení potravin podle stupně jejich různé stravitelnosti v těle.Například proteiny a tuky nebo sacharidy a tuky atd.

Aby žaludek strávil tuky, bílkoviny, sacharidy, tělo potřebuje různé enzymy.Když se při smíchání dostanou do žaludku, proces trávení potravy se stává obtížným, protože hlavní složky potravy se vzájemně ovlivňují v procesu trávení.Výsledkem je těžkost žaludku, narušení pankreatu, nadváha.

Aby se předešlo těmto zdravotním potížím, byla vyvinuta zásada oddělené výživy.Existují určitá vědecky zavedená pravidla pro slučitelnost zdravých potravin.A nejdůležitější z nich: čím jednodušší jídlo, tím lepší bude výsledek pro vaše zdraví a tvar.

Základní pravidla pro používání oddělených jídel

1. Nesměšujte sacharidy s kyselými kyselinami.jídlo

2. Nemíchejte bílkoviny a škroby.

3. Nemíchejte různé proteiny.

4. Nemíchejte bílkoviny a tuky.

5. Nejezte kyselé ovoce s bílkovinami.

6. Nemíchejte cukr se škrobem.

7. Nekombinujte různé potraviny bohaté na škrob.

8. Meloun, mléko a vodní meloun nejsou kombinovány s jinými potravinami.

Základní, definující skupiny výrobků

Bílkoviny: vejce, maso, sója, ryby, sýry, fazole a ořechy.

Tuky: sádlo, zakysaná smetana, zelenina a máslo, smetana.

Sacharidy: chléb, brambory, obiloviny, cukr, těstoviny.

Škroby: brambory, chléb, pečivo, obiloviny.

Sladké čerstvé ovoce: data, fíky, rozinky.

Kyselá zelenina, ovoce: grapefruit, pomeranč, rajče, citron, hrozny, ananas.

Průvodce kompatibilitou produktů

Kyselé plody jsou kombinovány s mlékem, kyselým ovocem a ořechy, nejsou kombinovány se škrobem, bílkovinami, chlebem a obilovinami.

Zelená zelenina se dobře kombinuje s bílkovinnými produkty a škrobem, které nejsou kombinovány s mlékem.

Škroby jsou kombinovány se rostlinnými a živočišnými tuky, se zelenou zeleninou, nespojenou s cukrem, bílkovinnými produkty.

Maso se kombinuje se zelenou zeleninou, nespojuje se s mlékem, rostlinnými tuky, sacharidy a kyselým ovocem.

Ořechy jsou kombinovány se zelenou zeleninou, která není kombinována s mlékem, sladkostí, sacharidy a bílkovinami, rostlinnými a živočišnými tuky.

Vejce se kombinují se zelenou zeleninou, nespojují se s bílkovinami, sacharidy, mlékem, zeleninou a zeleninouživočišných tuků.

Sýry kombinované se zelenou zeleninou nespojují se sacharidy, bílkovinami, sladkostí, rostlinnými tuky a kyselou zeleninou.

Mléko je kombinováno s kyselým ovocem, nekombinuje se sacharidy, bílkovinami, zelenou zeleninou.

Rostlinné a živočišné tuky jsou kombinovány se zelenou zeleninou a obilovinami, které nejsou kombinovány s bílkovinami.

Saláty a fazole se kombinují se zelenou zeleninou, nikoliv s bílkovinami, cukrem a mlékem, ovocem, rostlinnými a živočišnými tuky.

Obiloviny se kombinují se zelenou zeleninou, která není kombinována s bílkovinami, mlékem a kyselým ovocem.

Přibližně třicet minut před jídlem, aby si „vydělal“ žaludek, je třeba vypít sklenici minerální vody s nesycenou nebo prostou vodou.

Interval mezi nejbližšími jídly by měl být nejméně tři hodiny.To je nezbytné, aby výrobky měly čas strávit a absorbovat tělo, a pak - "se nesetkají" v žaludku.

Samozřejmě, pokud zvolíme tuto metodu výživy, obětujeme naše oblíbené pokrmy, jako jsou: smažené brambory s rybami nebo těstovinami s kotletou, oblíbené sendviče se sýrem a klobásou, salát "Olivier" a mnoho dalších.další.

Ale opakujeme, stojí za to!Změna chuti a zvyklostí, podle systému oddělené výživy, upravíte trávení, žaludek již nebude přetížen a nakonec zapomenete na těžkost v těle.Všechny potraviny přijaté žaludkem budou dokonale asimilovány, a ty další kiláry budou u vás - nebudouhrozbu.

To je jen otázka zvyku a začnete si užívat maso s čerstvými zelení a kaši s máslem.