Péče o kožich z různých druhů kožešin

Dobré podmínky, které jsou vytvořeny kožešinou s jejím nákupem, jsou zárukou dlouhodobé kvality výrobku a dlouhým servisem hostesky.

Při sezónním nošení výrobků z různých druhů kožešin a při teplých dnech, které jsou dlouhodobě skryty, je důležité vědět, jak pečlivě pečovat o kožich doma.

Tipy, jak se starat o kožich doma

Níže je uvedeno několik obecných tipů, které se vztahují na všechny kožešiny:

 • V případě kontaktu s kůží za srážek, nesmí být za žádných okolností sušen elektrickými spotřebiči nebo krbem. Kožešina by měla být sušena při pokojové teplotě, aby nedošlo ke ztrátě jejích vlastností, a nezačne vypadávat. Poté, co srst uschne, je třeba srst nejdříve rozčesat, nejprve pro růst hromady a pak proti ní. To by mělo být prováděno opatrně speciálním kovovým hřebenem. Pokud je výrobek suchý a česaný, měl by být vyhlazen rukama a protřepán;
 • Pokud jsou na srsti skvrny a jiné nečistoty, je lepší převést péči o přírodní kožich na suché čištění a svěřit ji odborníkům. V případěpodšívka je obzvláště špinavá nebo špinavá, může být pečlivě nepotištěna z kožešiny a šita nová. Je nutné neustále sledovat nejen vzhled, ale i mezdru. Pokud je tlačítko roztrhané, je také lepší kontaktovat master;
 • Je důležité chránit výrobek před můrami, aby se s ním nejlépe vyrovnávaly speciální pilulky, které lze dlouhodobě vkládat do kapes. Také vhodné citrusové kůry, levandule nebo pelargónie.

Mimochodem, i při pečlivém nošení musí být kožich každoročně suchý. To jí umožní prodloužit život a vypadat po nákupu co nejdéle.

Jak pečovat o norkový kožich doma

Péče o norkovou srst v dobře navrženém domácím prostředí není obtížný úkol, ale pečlivá.

V ideálním případě se nosí pouze na nošení takových kožešin za suchého počasí, když je vlhké, vyžaduje okamžité sušení. Pro ochranu před otřením rukávů, okrajů kapes, ramen a límce je nutné je vystavit tření méně. Nemůžete nosit těžké sušení na ramenou, zejména pokud jsou schopni malovat srst. Pokud je však srst vymazána, může být výrobek připsán ateliéru k restaurování. V době, kdy je kožich v důchodu, může být ponechán doma, vytvořit všechny nezbytné podmínky, nebo vzít do skladu ve speciální chladničce. Pokud se druhá možnost jeví jako nespolehlivá nebo příliš drahá, stojí za to pečovat o domácí podmínky.

Jak účinně ošetřovat norkovou srst v létě

Informace o tom, jak se efektivně staratkožich v létě lze nalézt níže.

 1. Pro skladování je třeba vyzvednout tmavé, suché místo, kde bude konstantní proud vzduchu, protože kožešiny musí dýchat. Skříň je vhodná, pokud se její dveře pravidelně otevírají a větrají krásu kožešiny. Než ho necháte na dlouhou dobu, je vhodné si na lodžii vzít na jeden den kožich.
 2. Nevytahujte výrobek příliš blízko k jinému oblečení, měla by být určitá vzdálenost.
 3. Závěsy by neměly být kovové a příliš úzké nebo široké, je třeba zvolit vhodnou šířku, vhodné dřevěné nebo látkově potažené závěsy.
 4. Výběr obalu je důležitý, protože polyethylen není pro tento účel vhodný. Nelze použít vakuový sáček, jinak může dojít ke ztrátě dobrého stavu srsti. Kryt by měl být vyroben z lnu nebo papíru a musí projít vzduchem. Je lepší, když je namočený v čističce.
 5. V otázce, jak pečovat o norkový kožich, je důležité vzít v úvahu schopnost srsti absorbovat různá aroma. Proto je nutné chránit drahý výrobek před kontaktem s toaletními vodami, lak na vlasy, výfukovými plyny z automobilů a jinými korozivními pachy. Musíte také pečlivě léčit léky z můr: levandule a tabák zanechávají silný zápach, je třeba to vzít v úvahu a oleje mohou vést k vážnému znečištění a skvrnám. S levandulovým olejem, můžete namočit kapesník a dát ji do kapsy výrobku, ale nemělo by být dovoleno, aby se jí dotýkat kožešinou nebo ploutvemi.

Tato doporučení pomohoupřítomnost norkových výrobků jakékoli barvy, ale pokud srst má světlý odstín, platí pro ni také řada dalších pravidel.

Požadavky na péči o bílý kožich

\ t

Šťastní majitelé musí být obzvláště opatrní, protože bílý kožich je nejen nápaditost a krása, ale také zvýšené nároky na hostesku.

 1. Při péči o přírodní bílý kožich je důležité zabránit jeho žloutnutí. K tomu použijte pouzdro z modrého plátna nebo papíru. Pokud tomu tak není, můžete pouzdro namočit modrou barvou, termíny zaschnout a dát na výrobek.
 2. Obojek vyžaduje zvláštní ochranu při nošení. Nadace a prášek - to znamená, že je často nemožné vyjmout i při suchém čištění, protože byste měli nosit na krku šátek nebo šátek. Nedoporučujeme je vázat přes kožich, protože mohou silně otřít srst.
 3. Je nutné nosit brože, opasky a další příslušenství se zvláštní péčí, včas je odstranit, aby mohly srst protáhnout nebo roztrhat. Na bílých kožešinách budou tyto vady zvláště patrné i po ateliéru.
 4. Při péči o vysoce kvalitní bílý kožich je třeba vzít v úvahu, že srst se obvykle zbarví žlutě nejen z času, ale také z jasných slunečních paprsků. Nevytvářejte produkt pro větrání za slunečného počasí a nenechávejte jej dlouho ve světle, když není opotřebovaný.
 5. Při nasazování lehkého kožichu je třeba vzít v úvahu okolnosti, za kterých může vlastník čelit za den. Neměli byste stát v těsných linkách a nosit tašky tmavých a jasných barev,to může špatně ovlivnit bělost tím, že zbarví to.

Mimochodem, abyste si vybrali dobrý výrobek, měli byste si poslechnout radu odborníků a nekupovat do nákupu. Kožešina je lepší koupit v certifikovaných obchodech, takže s náležitou péčí potěší majitele po mnoho let.

Jak se samostatně starat o srst lišku

Tato kožešina si získala dobrou pověst díky své odolnosti a síle. Kromě toho, arktické lišky produkty mají širokou škálu barev.

Zde je několik tipů, jak pečovat o liščí srst:

 • Tato srst se nebojí silného větru a mrazu, ale zároveň musí být pravidelně kartáčována speciálním kartáčem;
 • Jako každá jiná kožešina by měla být liška polární sušena na trempelu při pokojové teplotě. Pro čištění před nečistotami můžete použít štětec nebo houbu, ale čas od času byste měli kontaktovat čistič. V žádném případě nelze prát v psacím stroji nebo ručně;
 • V boji proti můrům a jiným škůdcům je lepší používat sáčky nebo tablety, přičemž je třeba se vyhnout sprejům, tabáku a naftalenu. Mimochodem, na jakýchkoli sprejech na kůži lze použít pouze při eliminaci infekce můrou, ale ne jako preventivní opatření;
 • Je-li srst dlouhá, lze její podlahy vydrhnout bramborovým bramborovým škrobem nebo návnadou.

Při odhalování skvrn na hlavní části výrobku je lepší se uchýlit k používání lidových prostředků. Pokud to přehánějí, můžete vážně zkazit kvalitu srsti, tak vV takových případech je lepší obrátit se na profesionály.

Jak se správně starat o srst muton

Tato srst je také předmětem lásky mnoha módy. Produkt z něj je přístupnější než z norek nebo sobolí, zatímco na majitele může vypadat krásně a dokonce i luxusní.

Aby to trvalo dlouho, musíte vědět, jak se správně starat o svůj kožich.

 1. Kožešina by se neměla ani během přepravy vrásčit. Výrobek musí být přepravován velmi opatrně, do rukávů vložte hadřík nebo papír tak, aby nedošlo ke ztrátě tvaru výrobku.
 2. Na rozdíl od analogů s kožešinami je muton dostatečně odolný vůči oděru, ale nemělo by ho kontrolovat trvanlivostí tím, že bude mít sušení na rameni nebo na loket.
 3. Pokud ji majitel kožichu nosí při řízení automobilu, stojí za to dbát na to, aby sedadla nebyla příliš tvrdá nebo hrubá. Je také důležité, aby se dno dlouhého výrobku nedotýkalo podlahy a nebylo znečištěné.

Mimochodem, velký rozdíl mezi mutonem a jinou kožešinou je, že se může umýt, ale pouze ručně. Pračka může nejen zkazit věc, ale také se odtrhnout od závažnosti promočené kožešiny. Před umytím srsti je třeba ji očistit od prachu a šamponem umýt zvířata. Výrobek by měl sušit 15 minut, pokud jsou v něm stopy skvrny, lze je česat kartáčem ve směru růstu vlasu. Je nemožné odšroubovat kožešinu, po opláchnutí je nutné ji nechat odtékat a zatlačením shora na dno kožichu se zbavit zbývající vody. Mytí kožichu je velmi riskantní povolánímůže sednout nebo vyblednout. Proto by tento způsob čištění mutonu měl být kontaktován v poslední chvíli, pokud není možné jít do čistírny.

Podrobnější a ilustrativnější informace o tom, jak nejlépe se starat o kožich v létě, lze získat sledováním videa: