Masky z granátového jablka

Granátové jablkoje nejen užitečným a chutným ovocem, ale také účinným způsobem péče o pokožku obličeje doma. Granátové jablko lze použít jako hlavní složkupro výrobu domácích pleťových vod, masek a obličejových křovin . Granátové jablko se aktivně stará o mastnou a problémovou pleť, s akné, akné, zvětšenými póry a mastným leskem. Pro suchou pokožku se nedoporučuje vyrábět masky nebo křoviny z granátového jablka (podráždění je možné).

Na základě granátového jablka můžete doma vytvořit masky a křoviny proti stárnutí a bělení.

Recept č. 1. Šťáva z granátového jablkaje účinnou léčbou pro problematickou pleť. K tomu je nutné šťávu z jednoho zralého ovoce granátového jablka vytlačit a pokožku obličeje otřít touto šťávou ráno a večer (s výjimkou oblasti kolem očí). Šťáva z granátového jablka pomáhá zlepšit pleť a odstranit akné. Pro snadnější použití lze šťávu z granátového jablka zmrazit a získat kosmetický led.

Recept č. 2. Obličejová maska ​​granátu.Pro přípravu masky není nutnévytlačit šťávu z jednoho zralého granátového jablka (asi 3 čajové lžičky) a smíchat se 4 lžemi zakysané smetany. Maska se aplikuje na obličej po dobu 10 - 15 minut, po které se odstraní bez použití mýdla.

Číslo receptu 3. Granátový peeling z granátu . Složení: 1 lžíce čerstvé šťávy z granátového jablka, 1 lžíce soli (pokud je sůl hrubá, musí být nejprve rozdrcena) a 1 lžička mléka nebopěna pro denní mytí. Maska se aplikuje na očištěnou pokožku obličeje, po které je nutné provést lehkou a velmi elegantní masáž. Maximální doba použití granátu je 5 minut. Pak se křovina omyje teplou vodou bez mýdla.

Recept č. 4. Pleť z granátového jablka.Pro přípravudomácího granátového jablkaby měly být v tmavém skleněném obalu smíchány následující složky: šťáva z jednoho zralého granátového jablka, šťáva z poloviny citronu, 1 lžička přírodního medu 100 - 200 ml vodka. Nádoba je pevně uzavřena a uložena na tmavém a suchém místě po dobu 10 dnů. Po 10 dnech můžete ráno a večer použít mléko z granátového jablka pro mastnou a problémovou pokožku.