Snubní prsteny z různých druhů zlata

V křesťanství je kruh symbolem toho, kdo je věkem a bude navždy pokračovat. Proto je prsten symbolem manželství. Tradice výměny, stejně jako nošení těchto šperků, má historii několik tisíc let.

Zlato bylo prvním kovem známým lidstvu. Věk zlatých výrobků pochází z neolitu. Zmínka o těžbě tohoto kovu, výroba produktů z toho je zmínil se o 3 tisíciletí BC. er Byl hlavním cílem alchymie.

Šperky nejsou vyrobeny z chemicky čistého kovu. Je příliš měkká, náchylná k deformaci, poškrábání. Proto praxe výroby šperků využívá slitin, které jsou navzdory mírnému snížení odolnosti proti korozi dostatečně chemicky neutrální, schopné udržet leštění, stejně jako strukturu povrchu.

Systémy opatření pro schvalování zlata

Vzorek produktu je množství čistého kovu použitého ve slitině.T. o. Výrobek zlata obsahuje ve svém složení určité množství čistého kovu, zbytek tvoří další složky, nejčastěji měď, stejně jako stříbro. Počet dalších složek (ligatur) závisí na barvě zlaté slitiny, její schopnosti odolávat agresivním médiím, mechanickému namáhání.

Vzorek je potvrzením složení, a proto musí být cena na výrobku nutně přítomna. Je aplikován tak, aby nebyl znatelný, aby nepoškozoval vzhled výrobku, je umístěn na kroužku zevnitř.

V moderním testování se používají dva systémy opatření. Tohle je metrika a karát.

Jednotkou míry karátů je 1/24 hmotnosti slitiny. T. o. čistý kov - 24 h zlata, odpovídá 100% čistotě. Carat míra v klenotnictví se pohybuje od 9 do 24.

Metrický systém používá hmotnostní díly, které jsou v postsovětském prostoru běžnější. Ukazuje množství čistého kovu v 1000 jednotkách slitiny. Například 750. vzorek zlatého produktu má podle kompozice 750 hmotnostních dílů čistého kovu, stejně jako 250 dílů přísad.

V předvečer roku 2000 byl stanoven krok použití hodnot metrických vzorků: 375; 585; 750; 958; 999. V klenotnictví se používají vzorky od 375 do 750.

585 a 750 vzorků je tradičně populárních. Podle složení mohou mít zlaté snubní prsteny buď menší (585) nebo větší (750) množství drahých kovů.

Vzorek 585 má asi 58,5 hmotnostních dílů zlata, 41,5 se skládá z niklu, stříbra aměď. Přísady a jejich poměry tvoří barvu produktu. Toto je nejběžněji používaná kompozice, protože dokonale drží leštění, má výbornou tažnost, neoxiduje.

750 vzorků výrobků má tři čtvrtiny čistého kovu. Čtvrtka odpovídá za stříbro, stejně jako měď. Produkt je žlutý (na rozdíl od růžového odstínu tradičního testu 585). Dekorace je velmi krásná, ale vyšší obsah měkkého kovu vyžaduje opatrnější přístup, protože je snadno poškrábaný, náchylnější k deformaci. A také cena kvalitního výrobku je o polovinu vyšší.

Tradiční snubní prsteny z bílého a žlutého zlata

Trend moderních snubních prstenů používá vzácné slitiny růžové, žluté, bílé a dokonce zelené. Co určuje barvu výrobku? Ovlivňuje to vlastnosti kruhu?

Snubní prsteny z bílého zlata, které se objevily před dvěma desítkami let, nesnižují jejich oblibu. Mohou být vyrobeny ze zlata 585 nebo 750 vzorků. Rozdíly jsou určeny přítomností stříbra, niklu a úplnou nepřítomností mědi. Barva kovu je „ocel“, povrch může být leštěn i matný. Prsteny s diamantovou tváří vypadají velmi výhodně. Často používané vložky diamantů dávají produktu zvláštní kouzlo.

Jelikož snubní prsteny bílého zlata jsou nádherné, ukazuje fotografii níže:

Neméně populární jsou snubní prsteny, vytvořené ze žlutého zlata, jehož barva je v Evropě běžnější. Obvykle evropské šperky slitinyVýrobky tradičně neobsahovaly měď, takže růžová barva výrobku je pro Evropu neobvyklá. Žlutá slitina může být buď 750 nebo 585, obsahující až 18% stříbra, stejně jako některé mědi. Liší se v určitém teple stínu a také tvrdosti. Vzorek 750 má nižší odolnost proti mechanickému namáhání, i když je velmi krásný.

Tradiční zlaté snubní prsteny uvedené na fotografii vždy vypadají elegantně:

Snubní prsteny s kombinovaným ošetřením zlata

Použití různých možností zpracování povrchu výrobku, vytvoření různých textur umožňuje získat vynikající výrobky. Snubní prsteny s kombinovaným zpracováním zlata jsou velmi přínosné.

Stávající léčba:

  • leštění;
  • matování:
  • pískování;
  • kartáčování;
  • honování;
  • aplikace diamantového obličeje.

Leštěná povrchová úprava je elegantní, ale vyžaduje pečlivé zacházení, protože škrábance časem snižují lesk, ale tyto povrchy jsou snadno opravitelné.

Rohož je vytvoření matného povrchu, je velmi jemný, ale nedostatek lesku není tak výhodný, proto se častěji používá v kombinaci s lesklým povrchem nebo s vložkami z kamenů.

Pískování vám umožní vytvořit velmi neobvyklou jemnozrnnou strukturu, technologii kartáčování - iluzi použití štětce na kov.

Použití ražby vytváří neobvyklý povrch, jako by byl ošetřen kladivem, které tvoří neobvyklý vzor.

Diamantový povrch je tvořen diamantovým zářezem, který je prováděn ručně, stejně jako pomocí speciálních strojů. Použitá technologie leptání.

Rytina je dvou druhů:

  • do hloubky;
  • konvexní.

První simuluje vzor rýh na povrchu. Druhý je vytvořen odstraněním kovu mezi prvky ornamentu.

Kombinace těchto různých povrchů vám umožňuje získat neuvěřitelné kombinace. Typy snubních prstenů, vyrobené ze zlatých šperků a workshopů, mají častěji jedinečný design.

Snubní prsteny ze dvou a tří druhů zlata

Tradiční růžovou slitinu, která se v současné době používá při výrobě výrobků, představují čtyři vzorky, ale hlavně dvě jsou v poptávce - 585 s ligaturou složenou z 95 dílů stříbra s mědí 325, což dává slitině jemný růžový odstín a 750 (12,5 stříbra). a 12,5 mědi) s méně nasyceným odstínem. Tradiční barva snubních prstenů z růžového zlata má své následovníky.

Design tohoto druhu výrobků je neuvěřitelně různorodý. Vzhledem k přítomnosti různých barev slitin, designéři vyvíjet nejen mono-barva, ale také různé možnosti pro kombinace pomocí dvou a tří barev. První takový výrobek, vytvořený ze tří prvků různých barevných slitin, navrhl dům Cartier - Trinity Cartier jako objednávkuslavný dramatik Jean Cocteau. Tři použité barvy - žlutá, bílá, červená. Prsten se skládal ze tří jednodílných článků. K tomuto dni se tento design používá v zásnubních a snubních prstenech a použití tří druhů zlata je stále populární.

Často se používají dva typy zpracování zlata ve snubních prstencích. Kombinace textury, lesku nebo použití kombinace diamantového řezu, stejně jako barvy.

Druhy snubních prstenů z bílého a červeného zlata (s fotografií)

Neuvěřitelná designová řešení při tvorbě originálních kombinovaných a krásných zlatých snubních prstenů, nabízených firmami Damiani, Cartier, Chopard, Tiffany, zpravidla využívají nejodvážnější řešení výroby šperků.

Taková řešení se používají v zásnubních a snubních prstencích, kombinovaných z bílého a červeného zlata, často zdobených diamanty. Taková kombinace barev je velmi výhodná a přidávání diamantů dává takovému barevnému řešení určitou úplnost.

Klasické snubní prsteny v matném a růžovém zlatě

Různé typy snubních prstenů s matným zlatým povrchem jsou velmi oblíbené, zejména pro mužskou verzi. To je částečně způsobeno tím, že takové zpracování skrývá škrábance, které se nevyhnutelně objevují na svatbě, zejména na pánské, šperky.

Klasické snubní prsteny z růžového zlata, převážně 585 vzorků, jsou vyrobeny z různých šířek, odlišnéprůřez, plochý, konvexní, což dává řadu tradičního designu.

Snubní prsteny - "podložky" a široké zlaté šperky

Zvláštností řady snubních prstenů, nazývaných podložky ze zlata, je zcela rovný povrch, který je velmi výhodný při použití matné povrchové úpravy.

Výroba širokých snubních prstenů, odlévaných z velkého zlata, na půl náměstí, je považována za špatnou chuť a za minulost. Dnešní produkty, i když jsou tak masivní, mají zcela jiné proporce a jejich rozmanitost uspokojí potřeby nejnáročnějšího klienta.

Na této fotografii jsou vyobrazeny nádherné moderní snubní prsteny ze žlutého zlata:

Pár snubních prstenů z bílého a žlutého zlata (s fotografií)

Níže je fotografie dvojice snubních prstenů v provedení bílého zlata s diamanty. Tyto modely těží ze sousedství drahých kamenů:

Snubní prsteny v bílém a žlutém zlatě uvedené na této fotografii vypadají velmi moderně:

Věnujte pozornost fotografii krásných snubních prstenů ze zlata, doplněnou rafinovaným okrajem diamantů :

Typy snubních prstenů ze zlata uvedené na této fotografii jsou mimořádné, ale vypadají velmi stylově:

Svět moderních svatebních šperků je neuvěřitelně rozmanitý. Tato aplikace je nejvíce nestandardní.rozhodnutí o struktuře, barvě, kombinaci. Každý najde produkt podle svého vkusu a finančních možností. Stojí za to připomenout jen několik detailů. Móda je proměnlivá a takový výrobek je zakoupen po mnoho let. Důležité je, že by mělo být pohodlné nošení.