Marilyn Monroe a její slavné šaty

Jak si mohla Norma Jean Martensonová, která se pokusila o obraz Marilyn Monroe, představit, co by se stalo symbolem sexu několika generací? Možná, že plány dívek z Los Angeles a to bylo, ale ona snila o momentální slávu tady a teď, a ne vzrušit představivost dobré poloviny planety po tak dlouhou dobu. Co je tedy tajemstvím Marilyn Monroeové a co je tajemstvím jejího ohromujícího úspěchu?

Tajemství krásy a sexuality Marilyn Monroe

Legenda v životě, zůstala legendou a po smrti, žila jasný, ale krátký a podivný život. Marilyn Monroe je sexuální symbol celého světa, který je předmětem snů milionů lidí, krásy, kterou záviděly a napodobovaly miliony žen. Skutečný Anděl, sama sebe, svou naprostou ženskost otevřeně a upřímně, jak se před ní nikdo neodvážil, ani hádal. Jakékoliv pokusy opakovat její andělskou upřímnost jsou elementární vulgární.

Podívejte se na fotografii Marilyn Monroeové - byla k dispozici na pokraji faulu, schopného rozněcovat manické vášně u normálních mužů, zatímco zůstala naivní a čistá:

Sexualita Marilyn Monroe je strašidelná. Ženy z celého světa, včetně Číny a Afriky, ji napodobují - i rasové rozdíly nezasahují do rtů Monroe, mateřského znaménka Monroe, hrudi Monroe. Madonna ji obvinila, že není schopna používat make-up a následovat postavu, ale zvětšila objem rtů, aby se stala ještě více podobnou Marilyn. A bez ohledu na to, jak moc Madonna později změní obraz své scény, je to napodobeninaVelká Marilyn Monroeová - vystříkla libido energii veřejnosti - přinesla její skutečný úspěch.K tomu, aby to bylo v kultuře již dříve zakázáno, samozřejmě - hravá a upřímná sexualita - to byla ona, kdo se odvážil být první, kdo se odváží, když získal titul "ohromující".

Marilyn Monroe poznala tajemství sexuality, byla dokonalým ztělesněním Erotiky.Je to tato sexy blondýnka s široce otevřenýma očima na světě, úzký pas, dech beroucí chůze nebyla překvapivě jednou z klíčových postav dvacátého století.Marilyn Monroe sloužila bohatým a slavným mužům - manželům a milencům - se všemi svými andělskými oddanými a ženskostmi, která jim zůstala jen hračka, krásná panenka.Ani DiMaggiova tělesná síla, ani zvrácený intelekt Arthura Millera, ani životní zkušenost Franka Sinatry, ani politická plasticita bratrů Kennedyho neumožňovala mužům, kteří by si zasloužili, tuto ženu prostě milovat."Zaplatili se" za potěšení, které jim Monroe dal známým způsobem.Takže diamanty se staly "nejlepšími přáteli dívek."

Marilyn měla také obtížné vztahy s režiséry - nikdo z těch, kteří by ji pozvali, aby se chovala ve filmu, v ní neviděl nebo nechtěl vidět herečku.Možná, že intuitivně (což je typické pro tvůrce) nebo dobrým komerčním výpočtem (který odlišuje hollywoodské kino od jiných snových továren) chtěl pochopit tajemství Monroe a nespoléhal se na její nadšený temperamentní talent, ale na jedinečný erotický dárek.A s největší pravděpodobností měli pravdu.Čas to ukázalTajemství krásy Marilyn Monroeové - sexuality bez vulgárnosti - má skutečnou hodnotu.

Zde je fotografie obrazu Marilyn Monroe, replikované miliony vydání - světle bílé šaty, platinové kadeře, něžný obličej, sexy postava, slavné mateřské znaménko:

Zemřela před více než padesáti lety, ale filmy, ve kterých hrála, jsou stále populární, její nahrávky byly prodány v milionech kopií a její věci jsou stále prodávány v aukcích za velké peníze, stav Marilyn Monroe se zvyšuje asi o pět let. milionů dolarů. Je dobré být bohatý, ale bohatství mrtvých, bohužel, na cokoliv.

Marilyn na obrazovce je lakovaný americký sen. Ženy ji milovaly, protože dokázala, že se můžete dostat ke hvězdám, i když začínáte od nuly. Muži ji milovali, protože byla krásná. Všichni ji milovali - protože filmy s její účastí končí šťastným koncem a ona sama je příslibem šťastného konce. Zdálo se, že světu říká: „Všechno bude v pořádku - stačí jen tleskat dlouhé řasy.“ \ T

Oblečení Marilyn Monroe: slavné bílé šaty (s fotografií)

Načechrané bílé krepové šaty vytvořil Bill Travilla (WILLIAM TRAVILLA) pro film „Svítání sedmého roku“, 1955. Některé prameny však tvrdí, že barva těchto šatů není bílá, ale slonovinová. Jen málo lidí si vzpomíná na tento obrázek, ale každý ví, že tyto bílé šaty Monroe: v epizodě, která se později stala kultovní, Marilyn stála na větrací mřížce metra a ukázala svým shromážděným divákům a příležitostným kolemjdoucím.štíhlé nohy. Role "vlaku", který se ponořil do minulosti, hrál fanoušek. Sukně lehkých šatů pod tlakem teplého vzduchu vystřelila jako křídla vlajícího motýla.

Zde je fotografie šatů Marilyn Monroeové, ve které hrála ve filmu „Seven Year Itch“:

Mnoho lidí uznává tento rámec jako nejznámější v historii filmu! „Nechceš takovou sukni?“ Zeptala se Marilyn ve filmu, když se šaty zvedly nad kolena. Pro natáčení obrázku byly vyšívány dvě identické nádherné šaty, jedna z nich byla v roce 2004 připravena k dražbě a anonymní osoba, která chce mít „takovou sukni“, na to položila 60 000 dolarů.

Marilyn Monroe ve svém unikátním oblečení formovala obraz klasické blondýnky. Neoficiální, naivní, hloupé (i když ti, kteří ji znali, řekli, že není vůbec hloupá) a nekonečně atraktivní. Jednou ze složek její přitažlivosti byla půvabná chůze - Monroe byl živým příkladem jejího vlastního aforismu: „Dejte ženě pár bot na vysokém podpatku a ona si podmaní celý svět“. Šaty Marilyn Monroeové zdůrazňovaly její neposkvrněnou postavu. Co můžeme říct o jemné tváři! Úder byl sto procent.

Blonďatá, která zvedla svou naivitu na vynikající stupeň a absolutní kvalitu, bohužel jednou řekla: „Kariéra je úžasná věc, ale nemůže si někoho zahřát v chladné noci.“ Její poslední, opět její bývalý manžel, slavný spisovatel Arthur Miller, ke zprávě o smrti Marilyn Monroe, odpověděla: „Já to nevím“.

Nejlepší oblečení Marilyn Monroeové na těchto fotografiíchukázat, jak atraktivní byla tato žena:

Marilyn Monroe je "Nahé" šaty na Kennedyho narozeniny

Jeden z nejslavnějších šatů Marilyn Monroe byl demonstrován v roce 1962 na oslavě 45. výročí Johna F. Kennedyho. Jednalo se o oslavu v Madison Square Garden, kde sídlí patnáct tisíc lidí. Na koncertě vystoupili Maria Callas, Ella Fitzgerald a další slavní umělci.

Nicméně intriky - ať už by se Marilyn Monroeová zúčastnila - zůstávaly akutní až do samého začátku koncertu, v každém případě manželka a milenka nemohly být přítomny v sále. Jaká záminka, kterou Jacqueline Kennedyová zjistila, nebyla určitě známa, nebyla v sále, když se na pódiu objevila Marilyn, poněkud rozpačitě a naivně flirtovala.

Stála u mikrofonu, reflektor vytrhl světelnou postavu z temnoty - vznikla úplná iluze, že herečka byla nahá a její vzrušující tělo se třpytilo a třpytilo se! Oblečení Marilyn Monroeové na narozeninách Kennedyho, vyrobené z nejjemnějšího hedvábného masa, ručně zdobené 6000 kamínky z diamantů, vytvořilo nádherný efekt. Šok z davu byl způsoben Marilyn odvahou - objevit se bez oblečení v průhledných šatech v Madison Square Garden? Ale ani dámy, ani pánové nemohli rozpoznat krásu opravdové ženy v neuvěřitelných šatech.

Jak je vidět na fotografii tohoto oblečení Monroe, tvůrce tohoto okouzlujícího oblečení Jean Louis Berzault byl opravdovým mistrovským dílem, ve kterém kombinoval krejčovské umění s vizuálním světlem.účinky a, samozřejmě, s nositelem:

A Marilyn byla konečně schopna zaznamenat v historii práva krásné ženy na veřejnou uměleckou expozici.

V zájmu spravedlnosti je třeba poznamenat, že pokusy o šokování veřejnosti odhalením (nebo nárok na právo předvést krásu?) Odvážné ženy podnikly od nejstarších časů - v dobách „BC“, v renesanci a v následujících letech.přísný “puritánský čas.

Je doloženo, že Marlene Dietrich ukázala první takové „holé“ šaty ve 20. století (věří se, že to všechno vytvořil Jean-Louis Berzault).Marilyn Monroeová udělala jen druhou.Ale byla to Marilynina výstroj v Madison Square Garden, která oslavila jubilejní jubileum Johna Kennedyho, která vyvolala efekt bomby - žádné jiné šaty nebyly po tak dlouhé a fascinující diskusi poctěny.Není známo, kde se nyní nacházejí nejslavnější šaty Dietrich, ale „nahé“ šaty Monroe byly prodány na konci roku 1999 v aukci za rekordní částku v té době - ​​téměř za 1 milion 300 tisíc dolarů.

Noví majitelé „nahých“ šatů Marilyn Monroeové se domnívají, že učinili „dohodu století“ a získali ji za poloviční cenu!Nyní je uložen v elegantním sběratelském butiku na 57th Avenue na Manhattanu a je zřídka nastaven.

Tvůrce mistrovského díla, Jean-Louis Berzault, v ideálním případě oblékl šaty na postavu Marilyn jen pár minut, než herečka odešla.To je nejvyšší dovednost!Ne, ne v rychlosti, ale vTechnika - velmi složitý materiál byl v práci - růžové hedvábí, tkané jako pavučina a poseté diamanty.

Pokusy odhalit veřejné dámy se stále dělají, ale tyto kostýmy jsou v uměleckém smyslu často obtížně rozpoznatelné. Můžeme jmenovat jen vzácné zajímavé varianty, například Erin Wasson v šatech od Alexandra Wanga. Ohromující účinek Dietricha nebo Monroeho však nevznikl z jediného moderního oblečení!

Je zřejmé, že ani nedostatek oblečení (nebo „iluze přítomnosti“ textilií), ani krásná postava nepomáhá opakovat trik vysoce uměleckého východu - pro toto zaměření musíte mít něco hlubokého, něco nepolapitelného.

Podívejte se na výběr fotografií nejlepších šatů Marilyn Monroe - dokonce i v těch nejjednodušších šatech, vypadá skvěle: