Masky na vlasy s vlašskými ořechy

Na našich stránkách, jste pravděpodobně již viděli mnoho receptů na péči o vlasy doma. Dnes se s vámi chci podělit o další poměrně účinný produkt péče o vlasy - přírodní vlasové masky s vlašskými ořechy. Není žádným tajemstvím, jak užitečné jsou vlašské ořechy pro lidské tělo. V současné době se vlašské ořechy používají nejen při vaření, ale také v dietologii, kosmetologii a medicíně.

Vlašské ořechy obsahují vitaminy C a K, kyseliny cystinové a kyseliny glutamové, kyseliny linolenové a linolové, které jsou pro lidské tělo nezbytné. Jsou schopny regenerovat a obnovit všechny buňky těla a jsou skutečným palivem pro náš mozek.

Vzhledem k vysokému obsahu bílkovin v vlašských ořechech je jednou z funkcí obnovení keratinu a kolagenu, které jsou zase základem vlasů, schopny rychle a účinně obnovit vlasy. Takové cenné vlastnosti vlašských ořechů byly pozorovány ve starověké Indii.

Recepty na přírodní masky na vlasy s vlašskými ořechy

\ t

Maska pro silně poškozené vlasy

Chcete-li udělat masku, nakrájejte v mixéru 10 ořechových jader a zahřejte ve vodní lázni. Přidejte 1 lžíce olivového oleje, 1 lžíce medu a 1 vaječný žloutek. Vše důkladně promíchejte, zahřejte a aplikujte na suché vlasy po dobu 40 minut. Po opláchnutí a umytí vlasů šamponem, který používáte po celou dobu.

Maska pro slabé vlasy náchylné k tuku

Rozmělněte 10 jader ořechů v mixéru a mírně zahřejte ve vodní lázni. Dále k nim přidáme čerstvou šťávu z jednoho jablka. Směs se míchá a aplikuje se na vlasy po dobu 20-25 minut.

Revitalizační maska ​​na vlasy

Smíchejte 10 jader ořechů ve vodní lázni, přidejte 2 lžíce olivového nebo kokosového oleje a 20 kapek citronové šťávy. Směs mírně zahřejte a naneste na vlasy po dobu 30-40 minut. Po umytí vlasů šamponem. Aby vaše vlasy znovu získaly lesk a lesk, měla by být taková maska ​​aplikována 2 měsíce před každým umytím vlasů.

Maska pro růst vlasů

Rozmělněte 10 jader vlašských ořechů v mixéru, přidejte 1 lžičku strouhané skořice a 2 lžíce sezamového oleje. Směs se zahřívá a aplikuje se na vlasy po dobu 20-25 minut.

Nabídli jsme vám recepty poměrně jednoduchých, ale účinných masek pro vlašské ořechy. Udělejte jim, že nebudete mít žádné potíže, ale pak vám vlasy budou krásu a zdraví.