Ikona styl princezna diana a její nejlepší oblečení

Styl princezny Diany, stejně jako její jedinečný vzhled, který lze jen těžko nazvat dokonalým, nemůže být zaměňován s žádným jiným způsobem. Překvapivě laskavý pohled, neměnný úsměv, její jméno nezanechalo novinové titulky ani poté, co byla lady Dee z královského dvora. Většina šatů pro princeznu Dianu byla vytvořena talentovanými, ale ne příliš slavnými designéry a každý outfit byl exkluzivní.

Svatební šaty lady Di

První vytvořila svůj kult, druhá obchodovala na aukcích. Někteří vytvářejí základy, kostely, oltáře pro uctívání. Jiní pracně snižovali kupóny, oznamovali svou blízkost této mimořádné ženě a vydávali články a knihy pod „hledáním a obnovou pravdy“ oblékání, kde Lady Dee je úplná hysterická, chamtivá fena, nekontrolovatelná nymfomanka. Dnes se její jméno používá k přilákání zákazníků nejen mnoha designéry oděvů a šperků, ale i těmi, jejichž zboží a služby Diana rozhodně nevyužila, například majitelé některých moderních porno stránek.

Obraz princezny Diany byl bezchybný, vyznačoval se dobrým vkusem, byl vždy krásný a elegantní. Tyto její osobní kvality byly dokonale podpořeny vysokým sociálním postavením a více než sebevědomými materiálními zdroji.

Mnoho slavných návrhářů a módních domů snilo ve snu a realitě, aby Lady Dee dostala do klienta. Ale právo "první noci" historicky nespadlo do nejslavnějších londýnských návrhářů, manželů Davida a Elizabeth Emmanuel. Podle jejich vzpomínek Diana Spencerovábyla "sladká a plachá", musela se skrýt před davem novinářů a používat smyšlené jméno Deborah, které navštívilo krejčí.

Mimochodem, příkaz nebyl formalizován z Buckinghamského paláce. Budoucí princezna si od nich objednala jen dvě šaty - otevřenou černou pro první vzhled jako nevěsta dědice britského trůnu a samotné svatební šaty. To je svatební šaty princezny Diany s multi-metr slonoviny taffeta vlak, vyšívané s perlami a vintage ruční krajky, zadal jména návrhářů Emmanuel v historii módy a kultury pro všechny časy.

Šaty si vzaly 37 metrů hedvábného taftu ze slonoviny ve vlaku - dalších 23 metrů, tisíce perleťových flitrů a perlových perlí, šitých ručně Elizabeth Emmanuel. Byly použity pouze anglické materiály - od tylu pro vícevrstvé spodničky až po starožitné krajky tkané na Královské škole vyšívání a dříve vlastněné královnou Marií.

Viz fotografie svatebních šatek princezny Diany - toto mistrovské dílo designu:

Návrháři tvrdili, že šili tři různé šaty - v případě, že jeden z nich se dostal do tisku před svatbou - a odmítli vzít úplatek ve výši 65 000 USD za jakékoli informace o designu. Do novin se dostala skica, ale to nemělo nic společného s realitou. Skutečností bylo, že neexistovaly žádné „bezpečnostní“ šaty, ale jedna věc byla jediná - byla šitá po dobu pěti měsíců a byla to v ní princezna Dianaopustil kočár před katedrálou sv. Pavla, kde se konala báječná svatba. (Rodinný život, který následoval, nebyl moc podobný pohádce, ale šaty s tím neměly nic společného.)

Kopie oděvu princezny Diany se objevily v londýnských obchodech téměř druhý den, což vyvolalo dlouhodobou módu pro vzdušné svatební šaty s falešnými ramínky a šampaňskými barevnými ozdobami.

Návrháři, kteří vytvořili obraz princezny Diany

Oficiální krejčí anglického soudu, odvážný a extrémní designér Zandra Rhodes, mnoho let obléká anglické princezny. Ale je to Diana, která zůstává veřejnosti jako její nejzajímavější klientka. Na ruském týdnu módy 2006, Rhodos byl čestný host, ukázal její novou sbírku, ale novináři často žádali ji ne o módní trendy, ale o princezně Diana. Zandra Rhodes si vzpomíná na její laskavé, sladké a soustředěné. Návrhářka vytvořila devět šatů pro lady Dee a nejzajímavější jsou romantické bílé šaty s malými perlami, které Diana předvedla na cestě do Japonska. Vlastně, jméno lady Dee a spojit další módní splash na výzdobu oblečení s perlami. Mezi autory šatů Lady Di patří mnoho talentovaných a slavných umělců, málo známých široké ruské veřejnosti. Jako Bruce Oldfield nebo Jasper Conran, uznaný v roce 1986 jako nejlepší britský návrhář.

Zde můžete vidět fotografie oblečení princezny Diany, kterou vytvořili Bruce Oldfield nebo Jasper Conran:

Bohužel vRusko o Jasperovi Conranovi ví málo - o tomto kultovním návrháři pro intelektuály (v Rusku se jeho jméno často zmiňuje v souvislosti s designem jídel).V rodině Conranů se otec i bratr zabývali designem oděvů, ale jen Jasper dosáhl impozantního úspěchu - je to delikátní mistr komplexního střihu, jeho sbírky jsou rozmanité, ale vždy mají úžasnou chuť a barevný smysl, eleganci.Odborníci často přiznávají, že Conranovi, snad jedinému talentovanému módnímu návrháři, se podařilo dosáhnout dokonalého sochařského závěsu šatů jako Madeleine Vionnet, stejně jako dosáhl výšky bezchybného střihu, jako byl Cristobal Balenciage.

Jak je vidět na fotografii, princezna Diana měla šaty z odvážné Versace (velmi odvážná volba pro princeznu anglického soudu!), Vyrobená v motivech římských oděvů, vyrobených z bílého hedvábí se zlatým klasickým ornamentem (meandr):

Je škoda, že dům nedávno ztratil svůj vysoký styl díky úsilí Donatelly Versace.

Oblečení princezny Diany se stalo ikonou stylu a designéři, kteří je udělali, zapsali svá jména do historie světové módy.

Na těchto fotografiích je styl princezny Diany prezentován ve všech jejích bezchybných krásech:

Lady Di style: otáčení Popelky do princezny

]

Transformace Cindererů na princezny v přírodě jsou vzácné, ale v této pohádce bychom rádi věřili.Zdá se, že v dánském království se stala klidnější než pod Hamletem a královna matka dovolila manželství korunního prince se studentskou servírkou, ale věci nejsou tak jednoduché a dívkaNení snadné - v ní se okamžitě našly ruské aristokratické kořeny.

Diana Spencerová se obrátila na princeznu z dcery staré šlechtické rodiny.Ano, pracovala jako učitelka, ale rozuměla, milé mladé dámy, narodila se a vychovala v podmínkách, které naznačovaly takový vývoj událostí - její příbuzní byli u soudu, lady Dee věděla, jak se chovat v nejvyšší společnosti, ve skutečnosti je to její přirozené prostředí.A kdyby to nebylo pro svatbu s princem, Diana by udělala další skvělou párty.34aby konečně přišla láska, ale aby se žába dostala do „peněžního koutku“, aby se bohatství zastavilo.

Z článku Ludmily Zakharové „Standard královského stylu“:

„Plachá učitelka mateřské školy, která se stala princeznou, zatemnila významné krásy.To se však nestalo okamžitě: každodenní šatník 19leté princezny nebyl luxusní.Jak požadují tradice královského dvora, nepřesáhl rámec tradiční aristokratické módy, beznadějně za současnými trendy.

Ale i konzervativní věci, které manžel prince nosil s královskou důstojností.Styl lady Dee začal napodobovat.Dámy světa, inspirované příkladem princezny Diany, milovaných vlnitých halenek, rovných šatů, sukní ve stylu Laury Ashley, manšestrovéJezdecké kalhoty a tvídové bundy, nízké pasové šaty a velké námořnické obojky. Styl oblečení princezny Diany byl bezchybný, ukázala anglický vkus a dokonalý smysl pro poměr: pokud jsou kalhoty, pak ne příliš extravagantní, pokud je krátká sukně, pak ne mini.

Když módní časopisy obvinily Dianu z nudného konzervatismu, požádala o pomoc slavné britské módní návrháře Bruce Oldfielda a Catherine Walkerovou. Oni vytvořili jeden z nejlepších šatů princezny Diany, otočil Lady Dee do stylové, nádherné, brilantní superstar. Z jejího nového obrazu vycházela čerstvost a modernost. Waleská kněžna překročila starodávné tradice britské monarchie, ale byla tak nádherně elegantní, že okouzlená veřejnost k ní zavřela oči.

Věnujte pozornost fotografii princezny Diany ve večerních šatech - obrázky jsou vždy jedinečné:

V září 1997 zazvonila zvonka v kanceláři Catherine Walkerové (oblíbené designérky Diany): komorník princezny Paul Burrell požádal návrháře, aby vytvořil nejnovější oblečení pro „Queen of Hearts“ - šaty, v nichž pohřbili Dianu. „Byl to nejsmutnější okamžik mého života,“ přiznala Catherine.